Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6890

428 chyba 57km. Mocą to na pewno jest wystarczający tylko nie wiem jak z gabarytami.

Z resztą oba modele to ta sama szerokość tylko różnią się typem zawieszenia więc jeśli masz uprawne równe łąki to wystarczy 228 a jeśli są nierówne i nie ma możliwości ich wyorać (torfowe) to teoretycznie lepsza będzie 428.

Więc musisz najpierw się zastanowić czy checsz centralne zawieszenie czy wystarczy boczne. Wtedy będziemy coś myśleć :)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold    0

Pottinger Wielkopolska awaria kosiarki łożyska długość czekania w serwisie 4 dni i po zielonce kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor52    0

witam a co sądzicie o kosiarce dyskowej firmy kellfri oszerokości 2.5m cena 12tys.brutto zastanawiam się nad kupnem i niewiem jak się w praktyce sprawuje może ktoś miał z tą firmą doczyninie proszę o porady z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

Cześć, a jaką kosiarkę dyskową można zaczepić do Jaśka 6010, 75KM? Raczej wolałbym zachodnią używaną i chyba teraz po sezonie bo na wiosnę mogą trochę ceny podskoczyć... nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

a jaką szerokość brać pod uwagę? jaką ten jelonek może pociągnąć?

Edytowano przez alekk12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego to zależy czy z spulchniaczem czy bez bo jak z spulchniaczem to maks 2,40 bo waga takiej jest jakie 800 kilo zależy od firmy ja mam 280 cm i warzy ponad tone a bez spulchniacz to z 3 metrową spokojnie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

a ten cudowny spulchniacz, co on daje? co to jest?

kosiarka z nim może być o ile cięższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

no nie troche bo jakie 30/40 procent szybciej sknie siano a do siano kiszonki nie potrzeba przegrabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Zależy do jakiej kwoty szukasz kosiarki. Od razu przestrzegę cię samasz omijaj szerokim łukiem kto ze znajomych pokusił się na cenę to bardzo szybko chciał się jej pozbyć.

Zwracaj szczególną uwagę na stan listwy gdyż jakieś awarie w trakcie sezonu mogą drogo kosztować. Możesz poważnie pomyśleć nad centralnym zawieszaniem bardzo przydatna rzecz. Co do spulchniacza nie jest aż tak pięknie jak by się mogło wydawać w przypadku używanej jeżeli by był to dobrze a jeżeli nie to wcale nie ma czego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Czy miałeś kolego kosiarkę ze spulchniaczem?

Mój Samasz wykosił jakieś 200 ha i obyło się bez najmniejszej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Miałem okazję pracować kosiarką ze spulchniaczem i nie zrobiła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Osobiście zamiast za spulchniacz wolałbym dopłacić za centralne zawieszenie.

Co do kosiarek Samaszu to swoją opinię wyrobiłem na wielu przykładach. Ich zaletą jest cena i jakoś dają radę przy nie za mocnym eksploatowaniu. Jeżeli ktoś zakupił Samasz a miał dużo traw uprawianych w różnych warunkach to po 2-3 latach pozbywał się go i wolał kupić nawet coś używanego a porządnego. Osobiście nie słyszałem za dużo pochlebnych opinii na temat wielu produktów tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

chyba zartujesz ze pracowales kosiarka ze spulchniaczem i nie widziales roznicy -pewnie w 1 dniu suszenia,

znam takich co za jeden sezon potingera zalatwili tak, ze jak gosc z serwisu do awarii przyjechal to nie mogl uwiezyc ze kosiarka ma 3 miesiace-wszystko zalezy od lak i kierowcy oczywiscie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Nie mówię że nie było różnicy ale początkowo miałem inne wyobrażenie co dp pracy kosiarką ze spulchniaczem jednak później sam zobaczyłem że nie jest tak pięknie jak mi się wydawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a dla mnie jest pięknie :P nie dość że sianokiszonkę zbieram jakieś 12h wcześniej, to wcale nie rozrzucam trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to masz wyłącznie polne łąki :D-na torfowych ten numer nie przejdzie bo trawa łapie wilgoć od dołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Witam,

 

Zastanawiam się nad kosiarką Pronar PDT 250 C ze spulchniaczem pokosów http://otomoto.pl/kosiarka-rotacyjna-tylna-pdt-250-c-nowa-pronar-A144589.html

 

Można ryzykować tego pronara, jak go oceniacie? :D

 

Kuhn gmd 600 25 tys brutto ale nie ma takiego wyposażenia.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

nie porównuj pronara do kuhna, ja mam kuhna GMD 800 GII, kupiłem ja w tym roku, skosiłem 50 ha i narazie nie zmieniałem nozyków nawet na drugą strone, fajnie sie kosi, zadnej awarii nie było, spulchniacza nie mam, bo i tak musze przerwacac jak na siano, a na kiszonke to nie przewracam, bo ona zamiast jednego duzego walka robi 4 małe i trawa wtedy tez lepiej schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zajrzy do krone bo w podobnych pieniądzach będzie z centralnym zawieszeniem i bez pasków klinowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak oceniacie kosiarkę pronar bo przymierzam się do kupna kosiarki ponad 3m szerokości roboczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

za krone Am 243s 5800euro netto, za Am 283s 6600euro netto jakby kogos interesowalo:)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj