Zaloguj się, aby obserwować  
DuzaMiedza

Miedza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Miedza.
360P    4

Miedza jak wcześniej wspomniano to pas graniczny pomiędzy polami. W ogóle macie jakieś doświadczenie, mieliście do czynienia z rolnictwem już czy od zera zaczynacie całkowicie?


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie na wiosce to so miedze i na 5cm nawet :rolleyes: ja mam z sąsiadem w Jednym miejscu ponad 2 m bo to droga na pole <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie ma od 10 do 25cm :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zejo18    0

miedza to miedza rzecz swieta:! a kolega mowiac "co sie tak patrzysz jak bym ci miedze przeoral" mial pewnie na mysli miedze ale ktore nie jest zwiazana z polem <_< :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

miedza jest to taki kawałek ziemi za który sąsiad by cię kosą ganiał jak byś się worał


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
miedza jest to taki kawałek ziemi za który sąsiad by cię kosą ganiał jak byś się worał

 

jest to miejsce spotkań rolników po zakończonej pracy ewentualnie podczas jej wykonywania, lepiej znana jako przedmiot wasni włascicieli gruntów do niej przyległych, czasami miejsce skladowania kamieni i wbijania pretów zwanych samozwańczymi granicznikami (choć to ryzykowne), obiekt zartów rozmów polemik, nawet wastchnień moze być szeroka lub bardzo waska wzaleznosci od rejonu Polski i apetytu na ziemie, jest prosta, krzywa. U nas miedza to bruzda rozgraniczajaca dwa pola po eropejskiemu działki ewidencyjne w przypadku rolnych to juz nie jest koniecznie miedza. Ogólnie uznawana respektowana i niemaruszalna pod rygorem obrażeń cielesnych lub innych mniej lub bardziej dotkliwych konsekwencji. pozdro ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

NO jedyne okreslenia do miedzy co ja slyszlaem to " przytnij ja tak o wiesz na 0 hmm albo zostal tak z 10 centow zeby nie gadali" ;):P nie jednego worga mam przez ten maly kawalek ziemi... a jeden chcial wola poprzebijac tak na zas zanim w pole wjechalismy orac:P


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
jest to miejsce spotkań rolników po zakończonej pracy ewentualnie podczas jej wykonywania, lepiej znana jako przedmiot wasni włascicieli gruntów do niej przyległych, czasami miejsce skladowania kamieni i wbijania pretów zwanych samozwańczymi granicznikami (choć to ryzykowne), obiekt zartów rozmów polemik, nawet wastchnień moze być szeroka lub bardzo waska wzaleznosci od rejonu Polski i apetytu na ziemie, jest prosta, krzywa. U nas miedza to bruzda rozgraniczajaca dwa pola po eropejskiemu działki ewidencyjne w przypadku rolnych to juz nie jest koniecznie miedza. Ogólnie uznawana respektowana i niemaruszalna pod rygorem obrażeń cielesnych lub innych mniej lub bardziej dotkliwych konsekwencji. pozdro :P

 

Miedza to pas niezaoranego terenu pomiędzy dwoma polami. Może również oznaczać sąsiedzką granicę. Szczególnie licznie występują w rolnictwie ekstensywnym. Z punktu widzenia przyrodniczego miedze stanowią ważny element środowiska. Ich obecność decyduje o wyższej bioróżnorodności agrocenoz. Jest siedliskiem wielu roślin oraz miejscem pobytu zwierząt. Na miedzach gniazda zakładają niektóre gatunki ptaków, np. pliszka żółta. Likwidacja miedz i tworzenie monokultur rolniczych prowadzą do zubożenia środowiska naturalnego.

 

Konflikt o miedzę stanowi jeden z motywów polskiej kultury, np. powieść z 1884, Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza, czy film fabularny z 1967, Sami swoi, w reż. Sylwestra Chęcińskiego. zajrzyj do wikipedii :)

 

A u mnie miedza to pas ziemi o szerokości ciągnika, tak aby dało się dojechać.

A jak z kimś graniczę, tak, że miedza nie potrzebna to z reguły ora się na "0", albo jest tak, że się dogadują ludziska że pół miedzy od sąsiada, a pół np. moje tak aby powstał dojazd do pola.

Po prostu miedza to miedza, a bruzda to bruzda ....

mam kawałek pola co nie ma mierzy tylko bruzda i czasem sobie trochę podskrobiemy to awantur nie ma a gdzie nie gdzie ludzie rzucają kamieniami klną i szydzą ploty opowiadają jak im zabierzesz 5cm z miedzy. Żebym to ja na umyślnie to robił ale jak ma się większe pługi niż normalna 3ka to jest bardzo ciężko orać. Najlepiej jak plug równa się z kołem to koło prowadzisz obok miedzy i po sprawie.czyli takie koniki co mają po 80-90KM to luxik podczas odorywania od miedzy. :)

 

No to tyle chciałem powiedzieć :)

PS może modelator mnie nie zbanuje za 2x posty pod rząd

2 posty i do tego czerwony kolor?? rozważam urlop dla ciepie ;)

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

miedeza to metrowy przedzial miedzy polami 50 cm nalezy do wlasciciela pola po lewej a drugie 50 nalezy do wlasciciela pola po prawej tak mi to ojciec tlumaczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

miedza jest to wylęgarnia chwastów myszy i powoduje że czasem przekroczy się w dopłatach trzy procent i problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

Tak jak piszecie miedza jest to granica między polami, ale nie wszyscy o tym wiedzą tak ja np. mój sąsiad wyoruję mi jakieś z 5skib, a póżniej mi mówi że to nie on orał tylko jego pracownik {pijak} ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie sąsiad narzuca ziemię na miedzę i później sieje po tym i już granicy nie ma. Na drugi rok zostawimy trochę a on znowu nasieje miedzę i tak na okrągło ;[ Urwać jaja to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

Żebyś kolego wiedział u mnie na wsi to ludzie nie potrafią żyć w zgodzie tylko jeden drugiemu świnię podkłada, jeden facet to kolesiowi wykosił 1ha żyta to dopiero trzeba mieć nasrane wełbie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Koleś wykosił nam 2ha owsa podobno przez pomyłke i babka co go najęła oddała zboże i kazała zapłacić za koszenie :lol: Ludzie wstydu nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

My nie mamy dojazdu do łąki to mówimy sąsiadowi żeby nasz kawałek objechał dookoła kosiarką i wziąl dla siebie to nie a tylko raz w roku zbieramy tam siano. Ludzie są tacy wredni <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie mówcie że nie należy walczyć. O swoje trzeba zawsze walczyć. Jak pozwolisz komuś coś robić na swoim bezkarnie to zawsze będzie później to robił i szybko tego go nie oduczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Raz jednego sąsiada pracownik skosił przez przypadek naszą łąkę to tamten przynajmniej przyjechał, powiedział o tym, przeprosił i zaproponował żebyśmy w zamian jego łąkę skosili ale z powodu że on ma bardziej taką "ekologiczną" trawę bez żadnych nawozów to sami to sprzątnęliśmy.

Jasne że trzeba walczyć ale jak jest nadzieja że tobie niedługo to sprzeda to co się kłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

To teraz coś lepszego mój sąsiad z zapłotu to jak pracował jako szofer świń i każdego kantował na kila kg żeby mieć dla siebie {wagowy złodziej} i firma padła, a on bez roboty i teraz każdy go omija z daleka i mu dzień dobry nikt nie mówi,kiedyś napisali sprejem mu na płocie 'wagowy' to koleś z wioski mówi do nas kto to napisał to stawiam pół litra kumpel powiedział że to on napisał i dostał pół litra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
;) Ojciec mi zawsze mówi żeby sie nie kłócić bo to sąsiad itd ale sprawiedliwość musi być. Co prawda prza kilka lat przez te 5m przesuniętej miedzy nie zginiemy lecz dlaczego tak jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie chodzi o to żeby się kłócić. Wszystko trzeba robić ze stoickim spokojem. Ale jeśli sąsiad przesunął sobie miedzę to zrób to samo. Jeśli zrobi to kolejny zraz to zrób taką miedzę żeby miał problemy z jej przesunięciem. Ja w tamtym roku zrobiłem tak sąsiadowi. I jeszcze mi się nie skarżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Z tym to się zgodzę. Dlatego jak tamten jeździ przy samym drucie to ja jemu też bruzdą. Mi jak polem we żniwa co roku jeździli bo droga słaba to jesienią przy drodze zrobiłem bruzdę i w tym roku był spokój teraz tylko jak będę orał to uważać żeby nie narzucić do tej bruzdy ziemi. A na drugim polu drzewa przeszkadzały i tam w ogóle nie było pole oddzielone od drogi to też wywaliłem bruzdę że wiosną sam prawie ciągnik położyłem przy siewie. Jak ktoś w nią wpadnie to musi jechać nią do końca pola :lol:

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj