Zaloguj się, aby obserwować  
DuzaMiedza

Miedza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Miedza.
DuzaMiedza    0

Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Miedza to granica miedzy polami. Ale to zdecydowanie nie ta kategoria.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział.

 

Miedza jest to granica np. pola wyznaczającego daną działkę. Ale ty to ze wsi chyba nie jesteś. :rolleyes: <_<


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuzaMiedza    0

Niedawno sie przeprowadziłem na wieś i chciałbym sie nie co dowiedzieć. Mój ojciec kupił wczoraj ursusa C-330 rocznik 86 z 17.600. opłacało sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

"... miedza to święta rzecz i zapamiętaj to sobie bo inaczej znowu cię kosą nauczę... - K.Pawlak" :rolleyes: :) <_<

 

miedza to pas (szerokości około pół metra - czasem mniej) znajdujący się na granicy pól różnych właścicieli (np. Władysława Kargula i Kazimierza Pawlaka :) :) :) ) - z załozenia jest to "pas ziemi niczyjej" :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Radek -świetnie to ująłeś <_< :)

co do szerokości miedzy to w wiekszosci przypadków ona nie ma nawet 25cm :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1
Niedawno sie przeprowadziłem na wieś i chciałbym sie nie co dowiedzieć. Mój ojciec kupił wczoraj ursusa C-330 rocznik 86 z 17.600. opłacało sie??

Zrób parę fotek C-330 to sie zobaczy czy sie opłacało. Zaczynacie gospodarstwo od zera czy jak???


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuzaMiedza    0

Ile świń i krów najlepiej jest mieć. I czy to dobry pomysł je hodować w dzisiejszych czasach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zejo18    0

mlody rocznik to pewnie sie oplacalo chyba ze strasznie zajechany sprzet bo i tak sie zdarza jak ktos niezna to wszystko mozna takiemu czlowiekowi wcisnac:D :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuzaMiedza    0

No od jakiego miesiąca. jeszce trzeba stodołe dokończyć. i mozna mieszkac . :rolleyes:

 

---połączone---

 

Ojciec mi powiedział że to nawet jest C-330M. 10ha bez łąk- spadek po dziadku. nastwiamy sie z ojcem na świniaki. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@DuzaMiedza! Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ojciec mi powiedział że to nawet jest C-330M. 10ha bez łąk- spadek po dziadku. nastwiamy sie z ojcem na świniaki.:rolleyes:

nic nie mówię

tylko życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
Ojciec mi powiedział że to nawet jest C-330M. 10ha bez łąk- spadek po dziadku. nastwiamy sie z ojcem na świniaki. <_<

 

Na swiniaki to ostatnio troche cienki interes :rolleyes:  niestety.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

oj to na swinkach chyba teraz nieeeeeeeeee zarobisz !!!!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zejo18    0

M dobra jest jak stoi a nie robi:D hehe <_< nie ma to jak zwykly ciapek :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

Na swiniaki to ostatnio troche cienki interes :rolleyes:  nieste lepiej na bydlo.. np na bydlo miesne


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zejo18    0

no bedziecie musieli. swinie przynajmniej o tyle dobrze ze siana nie potrzebuja a bydlo tak i to sporo ale i tak sie lepiej oplaca bo na swiniach to teraz sie nie da utrzymac :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

Ja też chcę się zapytać-co to jest TROLL,co znaczy >nie karmić trolla<? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Ja też chcę się zapytać-co to jest TROLL,co znaczy >nie karmić trolla<? :rolleyes:

miedza to to samo co bruzda.

a jak ci tak pojechał to żeś musiał naprawdę wytrzeszczeć ślipia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis54    1
Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

 

Moim zdaniem Twoj kolega mówiac to miał na myśli inną miedzę (ale nie bedę opisywał) Co w jego znaczeniu miało by oznaczac "skopie Ci tyłek". :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

trzeba było mu WYjechać

 

 

ale mówi się STOP przemocy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

A u mnie miedza to pas ziemi o szerokości ciągnika, tak aby dało się dojechać.

A jak z kimś graniczę, tak, że miedza nie potrzebna to z reguły ora się na "0", albo jest tak, że się dogadują ludziska że pół miedzy od sąsiada, a pół np. moje tak aby powstał doazd do pola.

Po prostu miedza to miedza, a bruzda to bruzda ....


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj