Skocz do zawartości
asharot

Co zamordowało kury?

Polecane posty

asharot    176

Dzisiejszej nocy coś ukręciło głowy 18kurą i kogutowi czyli wszystkie który były w kurniku,żadna nie zgineła.

Co to mogło być,lis i psy raczej odpadają?

Jeszcze kot przy okazji gdzieś zaginął.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafixx751    11

Najprędzej kuna . Miałem kilka razy podobną sytuację. Kury miały poukrecane głowy ale żadna nie zniknęła.

maroon88    0

Dzisiejszej nocy coś ukręciło głowy 18kurą i kogutowi czyli wszystkie który były w kurniku,żadna nie zgineła.

Co to mogło być,lis i psy raczej odpadają?

Jeszcze kot przy okazji gdzieś zaginął.

U mnie była to norka amerykańska i podobną ilość mi zadusiło jednej nocy kilka miesięcy temu Następnego dnia wieczorem poszedłem do kurnika jak tylko zgasło w nim światło i norka akurat tam wchodziła Wiatrówka - 2 strzały i po sprawie 

zetorki12    2006

Ja myślę że to ten kot , a teraz się ukrywa ;)  , atak na poważnie to kuna tak potrafi .

agromatik    182

Kuna, kurnik uszczelnić to przynajmniej gryzoniami się zajmie. Jest kuna nie ma szczurów.

dawid199303    13

Nie będę zakładał nowego tematu. Mam problem sąsiad Pryskal na chwasty przy płocie przy którym teraz rosną warzywa, ale jak Pryskal to po mojej str rosły chwasty. te chwasty zostały wypielone i były dawane kurom. od tamtej pory czyli dwa tygodnie zaczęły kury być takie osowiałe po czym padają. podejrzewam że sąsiad musiał tez spryskać te zielsko co rosło w moim ogródku i co mam z tym zrobić podać ten fakt na policje czy nie ma sensu? dodam że to jest sąsiad który robi dużo na złość i szuka zaczepki do kłótni

Gonzobonzo    0

Przypuszczam, że była to łaska, która potrafi wcielić się w wampira. Kuna za to lubi podbierać jajka. Miałem podobny problem z kurami.

Legendy wiejskie głoszą, że jak się łaskę pogoni to lubi się zemścić. Do póki mieszka z nami szczurów jest na gospodarstwie jest mniej, jeżeli raz ją pognamy potrafi zabrać się za nasze kury. Dlatego na co dzień zwierze to jest  sprzymierzona z nami.

Osobiście również nie mogłem przeżyć straty moich kurek, dlatego postanowiłem ja wyłapać za pomocą pułapki: http://www.hodowlany.pl/i1418_Pulapka_zywolowna_na_koty_z_jednym_wejsciem_zapadkowym__60_cm.html

Wystarczyło jajko (lekko nabite) i po jednej nocy już się złapała.

Co ważne należy pamiętać, aby wywieźć zwierzątko ze 30 km od domu, ponieważ może wrócić po kilku dniach!

rafeq    3

pewnie to była kuna, gdyby to był lis to pewnie żadnej byś już nie ujrzał

bukat82    32

Lis zawsze wywlecze i wraca ile zdąży tyle jego, łaska, norka też możliwe,

ale jeżeli zaginą kot to na 100% była kuna i wróci za jakiś czas,

jak przeszabruje resztę swojego terytorium to wraca i tak krąży po nim, tak działają wszystkie drapieżniki.

Załatwiła kury popiła krwi i kota też załatwiła bo dla niej to łatwy łup.

Może to było coś takiego? -_-

Aha dziwne zwierzę i te słowa "teraz Cię uduszę" :P

Po prostu po latach PICIA człowiek różne rzeczy widzi i słyszy ^^

Edytowano przez bukat82

bukat82    32

Niech biega pies po podwórku, ona nie trawi zapachu psa, lub klatka pułapka,

jako że kuna nie zje trucizny - ale jest taka skuteczna co zje, wygląda jak saszetka herbaty i ładnie pachnie ^^

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez Ptak69
      Witam,

Chciałbym podzielić się przemyśleniami na temat taniego sposobu ogrzewania kurników. Jak wiadomo, powszechnie stosowanym rozwiązaniem są nagrzewnice gazowe. Jaka jest ich zaleta? Są przyjazne w obsłudze i tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i na tym chyba lista ich zalet się kończy.
      Szukałem ostatnio innych pomysłów na tanie ogrzewanie fermy drobiu. Jak wiadomo, gaz jest dość tanim paliwem. Istnieją jednak paliwa tańsze, a dokładnie takie, z których koszt uzyskania 1GJ energii cieplnej jest niższy. Są to paliwa stałe. Jak dość łatwo obliczyć znając cenę paliw oraz sprawność kotłów/nagrzewnic, koszt uzyskania 1GJ energii z węgla lub biomasy jest ok. 50...60% niższy niż koszt uzyskania GJ energii cieplnej z gazu. Obrazuje to np. ten wykres: http://mediaenergy.pl/wp-content/uploads/2013/10/Koszt-uzyskania-1GJ-energii.pdf
      Oczywiście, taki wynik otrzymamy jedynie w przypadku zastosowania nowoczesnych, wysokosprawnych, automatycznych kotłów na paliwa stałe, takich np. jak te: http://mediaenergy.eu/uniwersalne-energooszczedne-kotly-na-paliwo-stale-brutus/ , których sprawnośc wynosi 93%.
      Tak więc, przy zamianie nagrzewnic gazowych na nowoczesny kocioł na paliwa stałe mozemy zaoszczedzić ok. 50...60% kwot przeznaczanych rocznie na ogrzewanie kurników. W przypadku zamiany kotłów olejowych, oszczędności sięgają ok. 70%!
      Żeby uzyskać takie oszczędności, oczywiście najpierw trzeba zainwestować. Trzeba zakupić i zainstalować kocioł, wykonać instalację rozprowadzajacą ciepłą wodę pomiędzy kurnikami i wykonać instalację grzewczą wewnątrz kurników (nagrzewnice woda-powietrze lub podłogówka).
      Według wstępnej analizy, w przypadku ogrzewania kilku kurników z jednej kotłowni, inwestycja zwraca się po ok. 3 latach. Wygląda więc że gra jest warta świeczki. Co o tym sądzicie?
    • Przez ZwolakPL
      Witam!
      Mam zamiar kupić inkubator półautomatyczny na 56 jaj głównie z myślą o kurach. Sprzęt będzie głównie dla własnego użytku, ale planuję także zbierać zamówienia ze swoich okolic na młode pisklaki. Nie posiadam gospodarstwa rolnego, a kury są jako w gospodarstwie domowym. Czy jest to opłacalne? Lepiej swoje jajka kupić z targu czy brać je od klienta? Odnośnie samego inkubowania macie jakies wskazówki? 
      Pozdrawiam