MateuszG123

Agregat ścierniskowy do 95 km

Polecane posty

MateuszG123    0

Mam takie pytanie jaki wybrać agregat ścierniskowy do 95 km. 2.2 czy 2.6 ? 

I z jakiej firmy mi coś polecicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2.6 (6 łap) powinien sobie świetnie radzić. Mandamu mają dobrą opinnie, mi podoba się agregat expomu oraz agromaszu
Zabezpieczenie resorowany ząb ewentualnie sprężyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Zależy jakie masz ziemie, ale najlepszy do niego będzie 2,2 na 5 łap. 2,6 też pociągnie ale co z tego jak nie uzyskasz takiej prędkości jak w 2,2 i pole będzie wyglądało raczej jak po przejściu stada dzików niż tak jak powinno wyglądać po podorywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mam landsberga (pottinger) syncro 2,6 metra na 7 łap. 

ciągałem go 95 konnym tdd, ale to byłą męka

do 2,6 trzeba ponad 110 koni, ja radził bym bardziej 2,2 metra jak dla ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Ja na pagórkach, klasa ziemi I-III ciękie ziemie  Zetorkiem Proximą Plus 100 (96 km) ciągam Mandama 2,6 m (6 łap ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341
Napisano (edytowany)

2,2 m wystarczy. Lepiej szybciej niż szerzej. Sam będę brał 2,6m do Fendta 125 km. Kolege mam który JD 140 km ciąga 3m i ale ma też 125 km JD i mówi że ten mniejszy słabo sobie radzi.

 

Co do firmy to pooglądaj grubery Tolmetu. Przystępne ceny i solidna budowa. Tylko poleciłbym brać na łapach lemkenowskich.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

95km w 4 czy 6 ?

jaka ziemia i teren ?

 

 

do 4 tylko 5 łap, jeśli chcesz pracować nieco głebiej niż 5cm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG123    0

No ja go będę ciągał fendt vario 309. Klasa ziemi od 3 do 6.

Ale tez myślałem nad 2.2. A firma agro- tom co o tym sądzicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli macie możliwość to poszukajcie coś używanego z zachodu. 

lżej idzie i ładniej robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Brat ma Fergusona 3120 i ciga bez problemu expom ajax 3 metry prędkością 11 km/h a ziemia III-V klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

No kolego płytko nie idzie bo ja tym przed robieniem redlin uprawiam żeby redliniarka lżej miała, i idzie 4 polowe lub 1 asfalt dwójka z półbiegiem zależy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Witam.
Mam dylemat jak w temacie, posiadam 95km ciągnik i nie wiem który lepszy będzie 2,1m czy 2,6m ale mam już pewne rozeznanie co do tego otóż  pożyczyłem od sąsiada 2,1m unie kos i szczerze powiem nie maił co robic z tym tylko trzeba było się najeździć bo nie brał nawet szerokości ciągnika fakt że klasa ziemi V ale na dosyć dużej głębokości nie wiem dokładnie ile cm. Ale mam obawy co do 2,6m że MF nie da rady z nim chociaż mam  możliwość sprawdzenia tego po koszeniu pierwszych jęczmieni ozimych pożyczę od kolejnego sąsiada 2,6m również unie i zobaczymy czy będzie stękał. Po teście podzielę się z wami informacjami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj