stasiek26600

kupno chorego byczka- jak ukarać sprzedawce?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baks00    4401

 

 

Teraz tez tak jest i  nic się chyba nie zmienilo oprocz tego ze sprowadzają z francji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Kiedyś kupiłem od tego z Bychawy i powiem że nie polecam ciagle był u mnie wet. A Ten Jacek to Oszust i nic więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel77    0

Widzę że te same osoby nadal ludzi oszukują. Takich powinni deportować bo to chamy są bez jakichkolwiek ludzkich zachowań. Patrzą tylko aby im było dobrze a reszta się nie liczy. szkoda tylko,że nasze prawo jest tak skonstruowane ze takie typy nadal mogą trzepać kasę na rodakach. Nie kupujcie od nich

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D u mnie rodzice kupili 2 cielaczki rasy Simental i BS od tago Pana. Sytuacja wygląda tak, że jeden żyje :D a drugi jest chory standardowo choruje na pluca, jest leczony os sierpnia do teraz i ciagle mu gludy wychodzą z nożdży, kaszle. Dzień jak przyjechał był bardzo osowiały, ale mysleliśmy, że to przez podróż, następnego dnia zaczął stygnąc i słabo oddychał. Mama pojechała po weterynarza, zapalenie płuc stwierdzono. Dostał zastrzyki przez 3 dni - polepszyło mu się , teraz to ciele nie biega stoi cały czas osowiałe i spokojne, jest bardzo ładnym zwierzakiem, widzimy jak cierpi przez tych ludzi. Już nie wspomne o sposobie zdejmowania cielaków z tego samochodu, na żywca były zdzierane i jeden Pan ciagnął ciele przez asfalt do naszej bramy gospodarstwa..... Nigdy u nas nikt nie traktował zwierząt jak Ci PAnowie!!! Krowa w gospodarstwie poroniła.... Nie rozumiem jednego, skoro Wy już piszecie od 2015 roku, dlaczego nikt nie zaiteresował się tym człowiekiem, u nas potrafią z agencji przyjechać i wszystko z cm sprawdzić , wymierzyc, a SzP. Barnach co roku sprzedaje i ma się dobrze!??? My musimy postępować z stertami papierów, zbierać je a ten Pan dalej funkcjonuje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastasis2    2

Bohater tematu uaktywnił się w kujawsko pomorskim.Współpracuje z Witoldem Worem,byłym członkiem Kujawsko Pomorskiej Izby Rolniczej mieszkającym w Trlągu,baza oszustów w Janikowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska27    0

Witam poszukuję osób oszukanych przez Pana Łukasza Barnacha SKUP I UBUJ ZWIERZĄT RZEŹNYCH HANDEL BYDŁEM HODOWLANYM ŁUKASZ BARNACH  33-300 NOWY SĄCZ UŁ. MONTE CASSINO 9 będę bardzo wdzięczna jeśli zgłoszą się osoby oszukany przez tego pana Ja23miska@onet.pl 

Edytowano przez Baska27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

https://www.olx.pl/oferta/byczki-miesne-100-140kg-CID757-IDmNmR0.html#932c6bfad3

https://www.olx.pl/oferta/byczki-jalowki-mm-cieleta-CID757-IDfidQT.html#12a6a569a9

A ja ostrzegam przed tym sprzedającym .Przywozi chore zwierzęta kaszlą i smarkają .Już w pierwszym dniu po dostarczeniu są chore zwierzęta .Do wglądu karty leczenia od weterynarza .Wszelkie informacje na priv.

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jeżeli  masz dokumenty  że kupiłeś od niego  to  zgłoś to   do  Wojewódzkiego inspektoratu  Weterynarii  że  sprzedaje chore  zwierzęta  zajmą się gościem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

https://www.olx.pl/oferta/byczki-miesne-100-140kg-CID757-IDmNmR0.html#932c6bfad3

https://www.olx.pl/oferta/byczki-jalowki-mm-cieleta-CID757-IDfidQT.html#12a6a569a9

A ja ostrzegam przed tym sprzedającym .Przywozi chore zwierzęta kaszlą i smarkają .Już w pierwszym dniu po dostarczeniu są chore zwierzęta .Do wglądu karty leczenia od weterynarza .Wszelkie informacje na priv.

Czy to pan Arek ma tą firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
2 godziny temu, marekfarmer napisał:

Jeżeli  masz dokumenty  że kupiłeś od niego  to  zgłoś to   do  Wojewódzkiego inspektoratu  Weterynarii  że  sprzedaje chore  zwierzęta  zajmą się gościem

Zgłosiłem sprawę nie tylko do weterynarii .Ja już temu pośrednikowi dziękuję .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
6 godzin temu, marekfarmer napisał:

Jeżeli  masz dokumenty  że kupiłeś od niego  to  zgłoś to   do  Wojewódzkiego inspektoratu  Weterynarii  że  sprzedaje chore  zwierzęta  zajmą się gościem

naskoczą mu !!!

Dwa lata temu miałem sytuacje,że kupiłem u jednego 16 szt, po 2 tygodniach zostały 2!!Poruszyłem niebo i ziemię i nic.On miał świadectwa zdrowia i tym się podpierał i obronił dupsko przed weterynarią, ale już przed US nie.Wtedy wyleczyłem się z handlarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Dnia 1.11.2017 o 09:09, staszek131415 napisał:

Czy to pan Arek ma tą firmę?

Nie ta firma jest w Dużej Cerkwicy. U Irenki to się bodajże nazywa. Znam trochę osób, które przeklinają tą firmę. Osobiście  stamtąd nie brałem. Zresztą wiesz, że ja wolę towar od rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze przed sprzedaniem daja za***iste leki dla cielat najczesciej nie polskie i ten cielak odzywa na kilka dni ,ale po kilku dniach tak do dwoch tyg leki przestaja dzialac i zaczynaja sie problemy,a co jest w tym wszystki jeszcze gorsze ze nie zawsze polskie slabsze leki dzialaja w takich przypadkach,bo jak na starcie dostanie dobra petarde to potem ciezko tymi doraznymi go na nogi postawic kialem tak z dam polem,i padlo mi ponad 20 i nic sie nie dalo zrobic z firma,kazdy cielak mial sekcje i pluca zgnite po przyrastane z sercem w ciagu tyg u mnie to sie to nie stalo zastanawia mnie jakie oni leki maja  ze taki szmelc tyle czasu przezyje z transportem,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
6 godzin temu, donweter1989 napisał:

Nie ta firma jest w Dużej Cerkwicy. U Irenki to się bodajże nazywa. Znam trochę osób, które przeklinają tą firmę. Osobiście  stamtąd nie brałem. Zresztą wiesz, że ja wolę towar od rolnika.

Kolego teraz głupoty gadasz .

Ta firma to Promil i filie ma w Chojnicach ,a bazę w Dużej Cerkwicy .Najczęściej ten cwaniaczek Krzychu rozwozi cielaki .Radzę wam po dobremu omijać tych oszustów .

Sprawę moją skierowałem do prokuratury ,ale i tak umorzyli .No nic chociaż może innych ostrzegę przed oszustami .Oni wożą chore cielaki..Na drugi dzień po dostawie są chore na płuca .Dr znany z Tucholi Krzysztof ładnie sobie u mnie zarobił .

Firma 2-ga o której wspominasz u Irenki to już inna firma .Nie zam ich i nie wypowiadam się .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

A to ciekawe, bo dzwoniłem kiedyś z Tygodnika Tucholskiego z ciekawości co tam oferują i gdzie to jest to mi powiedziano, że trafię bez problemu, bo mają afisz przy ulicy a innej firmy tam nie ma. A nie pomyliło Ci się przypadkiem z firmą z Teklanowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

donweter1989

  kolego nie!!! mówię jak jest .Co mam zeskanować paszporty zwierząt .Teklanowo to inna bajka .Ostrzegam omijajcie z daleka tych oszustów .Firma Promil z Chojnic to oszuści .Znam kilka osób ,którym sporo cielaków padło i oni kupili cielaki z tej firmy ,co ma tzw ''bazę ''w Cerkwicy .Promil  kupuje  cielaki w Skulsku .Tą całą firmę ''Promil''kryje prezes Pomorskiej Grupy Producentów Bydła Mięsnego .Krzychu  cwaniaczek co sprzedaje cielaki bezpośrednio wozi i prezes to jedna spółka .Ten cały prezes PGPBM nie chciał ze mną rozmawiać i nie tylko ze mną .Ze wszystkimi ,co kupili cielaki od nich .Spytaj się DR. Krzysztofa Ł ... to coś powie o cielakach ,które sprzedaje ta firma .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ładnie się tu posypało. widzę że panowie dobrze zorientowani to chce was zapytać o firmę z reklamowa. oni niby litwiny sprzedaja. kiedyś dzwonilem. co o nich sądzicie. a i jeszcze o tym skulsku Bator to się chyba nazywa. kiedyś kolega brał to nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
z teklanowa miało być. głupi słownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj