Zaloguj się, aby obserwować  
ralfMTX140

Claas Ares 836

Polecane posty

ralfMTX140    3

Mam w ofercie kupno takiego ciagnika. Powiedzcie co o nim sadzicie.

 

Ciagnik ma 194 km i maksymalnie 205 km. W wyposazeniu ma skrzynie 32/32 biegi, przedni podnosnik, przedni WOM, resorowana kabine i przednia os, podlokietnik z yoistickiem, komputer pokladowy, klimatyzacje ( zalanczana przy +10 stopniach-automatycznie ), opony przod 540/65 R30 (20%) i tyl 650/65 R42 (20%) - wiec do wymiany, przedni podnosnik udzwig 5300 kg a tylni 11300, 5 par zlacz hydrauliki, pompe o wydajnosci 110 l/min, 2550 mtg, 2004r, stoi w Niemczech,


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

a wiesz jak sie sprawuje w dalszej eksploatacji? musial bym miec go 5 lat bo na SPO idzie


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

oj za nowe oponki do niego to troche zabulisz :rolleyes: <_< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

troche dziwne, że na 2500 mth zjechał już opony....


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ciagnik chodzil w duzym gospodarstwie z jakims beczkowozem i bardzo duzo jezdzil po asfalcie. Nowe opony firmy Firestone tyl 650/650 R42 kosztuja 5500 pln za sztuke.

Nowy Axion nie wchodzi w gre bo poprostu jest za drogi. Mysle ze w 350 tys nie zmiescil bym sie za nowka.

Ten Ares stoi we firmie w Niemczech, choc powinien juz stac u posrednika w Kowalewie Pomorskim. Nie jest wystawiony nigdzie na internecie.

Nie pisalem jeszcze ze ten Ares 836 RZ ma silnik John Deere, a skrzynie ZF ktore byly wsadzane do Fenda. Ma ta skrzynia wytrzymac conajmiej 10000 tys mtg bez zadnych komplikacji i byly one w modelach do 300 km. Silnik ma pochodzic z ciagnika JD 7820 lub 7920.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54
Nie pisalem jeszcze ze ten Ares 836 RZ ma silnik John Deere, a skrzynie ZF ktore byly wsadzane do Fenda. Ma ta skrzynia wytrzymac conajmiej 10000 tys mtg bez zadnych komplikacji i byly one w modelach do 300 km. Silnik ma pochodzic z ciagnika JD 7820 lub 7920.

 

skrzynia to QUADRISHIFT 32/ QUADRACTIV, do 300KM to inne skrzynie były, a silnik niepochodzi z JD7820 tylko z poprzedniego starszego modelu JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
troche to w tym wypadku oznacza 2 razy tyle - przynajmniej ;)

No to troche dużo. :P, a w jakim wyposażeniu, podstawowym czy full ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

W dużym gospodarstwie po sąsiedzku pracuje ten model Aresa od chyba 2 lat, chwalą go. A orze ponad 500ha i obsiewa. Ta cena jest bardzo atrakcyjna, uważam.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Cena na ten ciagnik jest atrakcyjna tylko te opony. Wrzucilem zdjecia do galerii wiec mozna go sobie zobaczyc.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

To silnik raczej z 7820 b0 ma też 6,8 litra. Jak 2004 rok to pewnie jego ostatnie wersje, bo później zaprzestano jego produkcji. Jak cena, stan Ci odpowiada i jesteś pewien że on się przyda to go kup.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ten model byl produkowany do 2007 r. Dopiero teraz weszly Axiony i zastapily Aresy 800


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
To silnik raczej z 7820 b0 ma też 6,8 litra. Jak 2004 rok to pewnie jego ostatnie wersje, bo później zaprzestano jego produkcji. Jak cena, stan Ci odpowiada i jesteś pewien że on się przyda to go kup.

wiesz ile jest modeli silnika 6068?????????

napewno nie jest taki jak w 7820, tylko dlaczego trzeba sie powtarzac :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Nie wiem ile jest tych modeli. Sorki, że źle napisałem. Nikomu nic się nie stanie jak napisze coś 2 razy. I nie oburzaj się.

sorki. Zwracam honor. Znalazłem z różnych źródłach, że to nie są te same silniki. JD 7820 ma 6068T 4V-CR a claas DPS 6068 HRT. Jednak co forum agrofoto to forum. Dużo można się dowiedzieć od specjalistów a jak trzeba to człowieka z błędu wyprowadzą.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Co tutaj pisać ja mam taką maszynkę i jestem z niej zadowolony tylko na gdy jeździ się po polu to tylko gazem ręcznym ponieważ gazu nożnego nie da się utrzymać równo i strasznie szarpie po ten ciągnik ma naprawdę dużego kopa

(a nie da się utrzymać równo bo kabina jest dobrze amortyzowana i trochę "lata"). Jestem z niego zadowolony świetnie spisuję się z dużymi pługami agregatami siewnikami itp.

Załączam krótki filmik jeszcze z tamtego roku gdzie pracował przy agregacie nie mój film ale mój claas ;[

http://www.youtube.com/watch?v=IsZk0O50Nko

Ostatnio zakupiłem claasa ariona 620c + Fl 120 i też ten model polecam :)

Jedyna rada co do Aresa to częste sprawdzanie oleju mój wspólnik w niemczech ma też ten samo model a mechanicy nie zadbali o tą maszynę i niestety naprawa i części wyniosły 15 tysięcy Euro.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

koledzy. posiadam aresa i podczas ruszania zdarza sie ze czasami szarpnie do przodu a czasami rusza normalnie znaczy plynnie. co to moze byc? czy to wina jakiegos elektrozaworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj