Lukaszek7011

Zetor 7011 + Krone kr. 160

Polecane posty

Lukaszek7011    10

Witam ma małe zapytanie  ponieważ  zimą zakupiłem zima prasę krone do mojego zetora i gdy niedawno chciałem ją sprawdzić  z moim zetorem to wyszedł mi taki problem, na danym podłączeniu  hydrauliki podnosi mi jedynie klapę balarki a gdy podłącze przewody odwrotnie wtedy i podnosi jedyne podbieracz. Więc mam takie pytanie czy do sterowania prasą potrzebuje oddzielnego rozdzielacza czy da się jakos ustyawić oryginalny rozdzialacz przy ciągniku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

No niestety nie uda się do tych wyjsc musisz coś dołożyć ale niech się ktoś wypowie ja bym dołożył rozdzielacz dwu sekcjny podłączył bym go do jednego wyjścia i powrotu i sterował bym tylko tym rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2

JLE MASZ PRZEWODÓW HYDRAULICZNYCH PRZY PRASIE ?BO PODEJRZEWAM ŻE MASZ 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2

czyli w prasie masz dwa siłowniki jednostronnego działania moim zdaniem niepotrzebny
'
będzie dodatkowy rozdzielacz wystarczy pqawidłowo używać orginalnego rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszek7011    10

Ale czy przy siłownikach jednostronnego działania nie jest potrzebny tylko jeden przewód? więc po co jest drugi od belarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

że  co?   przewody  są rozgałęzione , gdyby był jeden przewód do jednego siłownika  a  drugi do drugiego od  klapy -  musiałbyś  sterować  jednocześnie  dwoma  rozdzielaczami , jedna  pomyłka i prasa  pogięta   :P więc  nie  pisz  bzdur  :D

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A jaki tam jest rozdzielacz przy tym zetorze jak taki jak przy c 360 to jak da dźwignię do przodu to powinno dźwigać jedno a jak da do tyłu to drugie ja mam tak przy 72-45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszek7011    10

mam taki rozdzielacz jak przy c-360 a i dodam że jak zamienię przewody przy ciągniku to albo podnoszę klapę albo podbieracz. Mam jeszcze trójnik przy prasie na przewodach ale gdy go przestawiam to w jednym przełożeniu normalnie podnosi np. podbieracz a w drugim tak jakby wolniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

lol ludzie chyba zemdleje jak czytam..

jeżeli jest 1wąż w prasie to przy prasie jest zawór którym ustawia się przeplyw oleju albo na klapę albo na podbieracz

jeżeli są 2przewody to jeden jest od klapy jeden o podbieracza i normalnie oba do c360 trzeba podpiąć i wszystko działą sam wywaliłem zawór odpowiedzialny za przekierowanie oleju icałem 2przewód wszystko działa

jak są 3przewody to ktoś poszedł na bogato i ma start siatki hydrauliczny, w tej prasie są tylko siłowniki 1stronnego działania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mam taki rozdzielacz jak przy c-360 a i dodam że jak zamienię przewody przy ciągniku to albo podnoszę klapę albo podbieracz. Mam jeszcze trójnik przy prasie na przewodach ale gdy go przestawiam to w jednym przełożeniu normalnie podnosi np. podbieracz a w drugim tak jakby wolniej

wychodzi na  to że działa  ci tylko  jedno  wyjście w  traktorze 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

bo jak nawet podpina 2przewody ale tylko bierze dzwignia do góry to działa klapa przepnie przewody i znowu bierze w górę i działa podbierak logiczne:) można brać dzwigienką rozdzielacza jeszcze w dół i działa wtedy drugie gniazdo

 

uważam temat za rozwiązany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

TYLKO    przy  założeniu że  założyciel  tematu jest idiotą  i nie  potrafi obsługiwać  traktora........

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399
Napisano (edytowany)

mój sąsiad tak zrobił kupił rozdzielacz 2sekcyjny zrobił sekcje pływające bo miał tylko 1wyjście w c360.. są różne przypadki

 

a wątpie zeby w 7011 rozdzielacz był zjebany to mega wytrzymałe ciagniki w c360 ok nawet bym mnie to nie dziwiło ale niech próbuje jeżeli faktycznie nie działa rozdzielacz w jednej pozycji no to czeka go regeneracja, na szybko można zrobić sterowanie prasą na 1gniazdo http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-kulowy-trojdrogowy-m18x1-5-hw-i5013659695.html 

Edytowano przez Genius9872

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

By używać dwóch przewodów oddzielnych jeden-klapa/jeden-podbierak trzeba mieć dwie pary wyjść hydraulicznych i rozdzielacz dwu sekcyjny. I podpinamy po jednym przewodzie w jedne gniazdo pary A w tedy jedna dźwignia rozdzielacza obsługuje klapę a druga podbierak podczas pracy. A do starych traktorów z wyjściem na jedną parę i rozdzielaczem jedno sekcyjnym w prasie musi być fabrycznie też rozdzielacz co zamyka klapę a otwiera podbierak i na odwrót w zależności od położenia podczas pracy zaworu, którego trzeba ręcznie przy prasie obsługiwać lub sznurkiem z kabiny ciągać do odpowiedniego położenia klapa/podbierak jak w Krone. No chyba, że owijanie sznurkiem/siatko jest hydrauliczne to potrzeba 3pary wyjść i trzy sekcyjny rozdzielacz w tedy lub dwu i ciąganie sznurkiem. Ale ta druga wersja na sznurek jest gorsza bo jak podniesiemy na odpowiednią wysokość podbierak to trzeba go zabezpieczyć na hakach i ustawić zawór na klapę. I w tedy operujemy tylko klapą podczas rolowania. Jak się tego nie zrobi to podczas pracy lub transportu będzie się klapa otwierać a i podbierak opadać. Ja bynajmniej tak miałem w KR130B 05r. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

Chyba że ma drugie gniazdo odpływu oleju tylko ja mam jako trzecie w 72-45

w c360 nie ma wolnego spływu oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

W krone 1 przewód do klapy jeden do podbieracza normalna rzecz poco wam te dodatkowe rozdzielacze. Wajcha do przodu klapa w górę wajcha na opuszczanie pozycja środkowa klapa grawitacyjnie w dół a sprężyny zaciągają zamki. wajcha do tyłu podbieraczę  w górę wajcha na środek podbieracz ustalony. W tej prasie niema wolnego spływu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Pisałem o rozdzielacz bo myślałem ze ma trzy przewody a tak jak ma wszystko sprawne to powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj