dominik95

Class rolant 255 rc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik95    1
Napisano (edytowany)

Witam  . mam problem z prasą class rolant 255 rc . prasa robi bardzo miekkie bale bardzo słabo ubija gdy prasuje sianokisząkę to jak zrobie bala to po chwili bal nie jest juz okrągły tylko robi sie z niego placek ...   sprezyny mps napięte prawie na maxa . dodam ze manometr słabo pokazuje .   wiem że z boku prasy jest zawór regulujący ciśnienie ale gdy nim krece to obraca sie w miejscu jak go rozebrałęm w środku byla sprezyna ...moze jak bym tam podkładek dał sprezyna zrobila by się twardsza... pomocy

Edytowano przez dominik95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

To stało się nagle,czy od kupna prasy już tak miałeś?Uchyla Ci klapę podczas dobijania?Może być sytuacja,że w ciągnika hydraulika nie wyrabia i klapę uchyla przez co bele są nie dobite.Może trzebaby było pokombinować z MPS też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

od kupna tak bylo.. prasa sie uchyla... ale ona ma chydrauliczne dobijanie niby a ciągnie ją ursus 5714 80 km... manometr tez cos swiruje jak jest prasa pusta jest na zielonym polu jak juz robi sie bal opada na du zamiast wzrastac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4
Napisano (edytowany)

Może zamiast szukać przyczyny w prasie poszukaj w ciągniku.Być może hydraulika w twoim ursusie przepuszcza przez co klapa od początku się uchyla i co za tym idzie robi się flak z beli :D.Jeśli MPS jest na maksa dokrecony to nie ma cudów napewno coś z hydrauliką.

Edytowano przez Zoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cała kompresja balotu odbywa się hydraulicznie za pośrednictwem zaworu regulacyjnego po prawej stronie nad rotorem, działa on na zasadzie zamka hydraulicznego więc ciągnik służy tylko do nabicia ciśnienia, w bloczku masz pokrętło w którym jest szpilka m8 powinna być za kontrowana na pokrętle żeby wkręcając mogła ściskać sprężynę tym samym zaciskać grzybek w środku, sprawdź czy to działa tak jak opisałem, ewentualnie delikatna polerka grzybka papierem ściernym do polerki aut nasączonym w oleju, (najlepiej zrobić to wkrętarką wsadzając grzybek w główkę) w zależności od budowy bloku możesz mieć jeszcze dwa zawory które nie są regulowane  czasem się zacinają więc proponował bym czyszczenie całego bloku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

krecilem tym zaworem i bez zmian wkącu wykrecilem ten zawur i dalem pare podkladek tak by sprezyne mocniej scisnąc . nagle cud na barometrze wskazówka byla lekko na czerwonym polu lecz gdy prasuje to cisnienie zaraz spada llekko na zielone pole...przez co prasa zbyt wczesnie się otwiera  baloty są juz twardsze ale nadal jak lezą dluzej robią sie z nich jajka;/ dodatkowo mam kolejny problem nuz do siatki nie tnie jej . kiedy konczy owijac nuz spada a siatka dalej leci wyciąglem nuz naostrzyłem zalozylem i jeszcze gozej ;/  a sama siatka owija balota dobrze tylko przy krancach balota nie owija tak ze 5 cm z obu stron moze siatke mam złą ? macie moze rozmiar siatki do tej prasy? bo nie wiem jaką kupic bo tą mialem od kupna prasy a rozmiaru nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli nie wypolerowałeś grzybka na wodziku który jest ściskany przez sprężynę to zrób to (grzybek to taki stożek, prosta powierzchnia w kształcie walca to prowadnica której nie można szlifować)  , jeśli nie będzie szczelny olej może sobie tam przeciekać powodując spadek ciśnienia, tak samo jak uszczelnienia wewnątrz siłowników klapy. Noża się nie ostrzy, co najwyżej delikatna polerka tarczą z papierem ściernym, żeby dobrze obcinało musisz mieć siatkę przyciśniętą hamulcem( który jest z możliwością regulacji)  i przewleczoną minimum przez 3 pręty, jak by nie dało rady jej wciągać do środka to trzeba natrzeć gumowy walec talkiem do zasypywania opon, nawet wskazane jest to co 2000m.  teraz motyw obcinania, jeśli nie obcina Ci wcale, a siatka jest prawidłowo naciągnięta to pozostaje jedynie sprężyna napinająca nóż, jeśli jednak obcina krzywo lub zostawia środkiem lub bokami siepy które później plątają się w komorze prasowania to siatka jest o kant H, od jakości zależy też wiązanie siatki, jak słabo się zaczepi to będzie się rozwijać w oczach robiąc z balotu placek, jeśli chcesz twarde bele to trzeba owijać 2,5 do 3 razy  , spróbuj siatki "Juta Net" rozmiaru niema do każdej prasy mają taką samą szerokość, jedynie różnią się długością na balu, no z wyłączaniem siatek które mają dodatkowy zaciągasz na rant balotu i folij do owijania słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

sprezyna napinająca nuz a gdzie ona jest? siatka jest prawidlowo wciągana... bez zadnego problemu nuz wczesniej cioł idealnie ruwno bez zazutow nagle przestal ucina jedynie jak gwaltownie "strzele ze sprzegła" zauwazylem ze nuz jak spadnie ma luz ok 1cm cofa sie do tylu. owijam bez chamulca to chyba to co zaklada sie na siatke bo rwalo siatke . co do siatki przylega bardzo dobrze do beli nie spada owijam 3,5 raza ale chyba zejde do 2,5 bo za szybko ubywa  a bal jest wlasnie przy rancie nie owiniety do konca tak zostaje z 1 cm moze tak ma byc...  a co trzeba zrobic by dostac sie do tego grzybka z zaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprężynę masz po lewej na górze (z pozycji kierowcy) w rurce która za pośrednictwem drutu przymocowanego do klapy podczas otwierania podnosi Ci nóż, od czoła w tej rurce będziesz miał również, śrubę na imbus 8 kontrowaną na klucz 16, po całym zabiegu otwórz klapę na maksa i wkręć ją aby odstęp 3mm pomiędzy półksiężycem przy nożu a rolko zwalniającą cięcie na którą on właśnie zaskakuje zaskakuje, mogło Ci tam ściąć kołki, łatwo sprawdzić bo jeśli jest wszystko ok to będziesz czuł zajebist oporu na ręce gdy spróbujesz samemu zaciągnąć nóż, mogło ściąć kołki trzymające sprężynę, a jeśli  będzie tam ok to podkładki lub tulejka żeby wzmocnić sprężynę, z tym ze aby nie za dużo bo sprężyna musi mieć tam trochę miejsca. co do zaworku,to jak już dobrałeś się do sprężyny to ten wodzik siedzi głębiej, przydał by si się magnes żeby go wyciągnąć lub kombinerki z wąskimi cęgami, głębiej będzie siedziała tuleja prowadząca, z nią nic nie rób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

wiecie moze czy uszczelniacze do silownikow w class rolant 255 dostane w jakims sklepie z uszczelniaczami czy tylko orginalne z classa ktore pewnie są drogie...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

tomi_86 twoja rada pomogla bardzo dziekuje ;) wykrecilem caly blok z zaworem wymienilem wszystkie mozliwe oringi (uszczelnienia) stozek na tym zaworze "dotarłem" umocowalem go we wiertarce  posmarowalem pastą polerską wlozylem tam do bloczku i krecilem az sie ladnie dotarł po tym wszystkim przedmuchałem kompresorem caly blok . a pokretlo na zawoze nie dzialalo bo gwint byl zerwany nagwintowalem i dziala wszystko trzyma cisnienie jak trzeba ustawilem na pierwszą kreske czerwonego pola (kawalek za polowom stanu na barometrze) bal jest duzo lepszy twardszy  lecz ciągnik wiekrzego cisnienia nie wytrzyma juz teraz przy koncu prawie gasnie .ma 80 km. za malo ale mam zamiar kupic zetora forterre hd150lub hsx 140 on mysle da rade;)


a co do sprezyny napinającej nuz ta sruba o ktorej mowiles od czoła nie ma;) wypadla dalem nową dlugom na 3,5 cm wkrecam i nic a gdy proboje nuz podniesc rekom nie ma jakiegos strasznego oporu;/ ten prent "drut" ktory wchodzi do tej rurki ze sprezynom ma dosc duzy luz na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

, spróbuj siatki "Juta Net" rozmiaru niema do każdej prasy mają taką samą szerokość, jedynie różnią się długością na balu, no z wyłączaniem siatek które mają dodatkowy zaciągasz na rant balo

 

ja zmierzylem bele i komore prasowania w class rolant 255 i siatka powinna miec 125 cm szerokosci a na internecie znalazłem 120 cm ,123cm, 125 cm , 130 cm ... zadzwonilem do firmy "manuagr"i z okolicy mieli przywiezć mi siatke szerokosci 125 cm ...lecz zadzwonili i mają narazie tylko  123cm  i teraz pytanie czy ta siatka owinie 100% powieszchni ? tak jak producent pisze na opakowaniu .... wcześniej mialem chyba tę samą siatke inna firma nie wiem jaka bo ta siatka była jak kupilem prase byla nie uzywana dobrych 5 lat i byla w prasie jak zacząłem nią robić to nie owijała calej powierzchni po obu stronach bali zostawiala mijaka po każdej stronie na ok 5 cm... a z tego co wiem powinna owinąc całą powieszchnie moze to wina prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zależ od producenta siatki,wiązana są w rąb, 120 zajdzie na 125 albo 125 zejdzie do 80 cm odpowiada  za to  pałąk na nożu siatki który służy do zaciągania go, odżałuj i kup oryginalną siatkę od trojana 2000 na testy 

na pręcie który wyciska sprężynę napinacza noża który obcina siatkę  są kołki, jeśli będą ścięte lub wygięte to wymienić, śruba regulacyjna to M10x40 kontrowana od czoła nakrętką m10 nigdy nie powinna być wkręcona na max 

pochwal się co wyszło, na forum się przyda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

nie znalazłęm  w necie siatki " trojan " czyli muwisz ze jak mam siatke 123 moze sie rozciagnac na beli na 125? lub tez odwrotnie  na mniejszy rozmiar niz 123.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trojan Tech Agro to diler Claas na Twój region i mają siatki oryginalne w sprzedaży. jeśli wszystko zadziała jak trzeba to 123 zakryje Ci balot bez problemu, ale idealnego krycia co do milimetra to ja bym się nie spodziewał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

przyszłą mi ta siatka 123. kryje bala ładnie zostaje ze 2 cm po boku ale to nic... gorzej z resztą kołki na precie co napina nuż są tam jest wszystko ok... nuz nie obcina bo robiłem siatką bez chamulca tego co zakłada się na siatkę . lecz gdy załozyłęm chamulec to  ten gumowy wałek podający siatke kreci sie ale nie pociągnie siatki  nawet gdy popuscilem sprezyny naciągające chamulec siatki a jak wlozylem siatke samemu do prasy by bel ją pociągnoł to siatka urwała sie .... doradzcie mi cos kombinowalem na wszystkie strony i nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

siatka moze byc w mojej prasie prowadzona przez 5 pretów z czego dwa drugi i czwarty opuszczają się i podnoszą gdy sterownik uruchamia owijanie wlasciwie to nie wiem czy one mają sie opuscic i tak zostawac?  czy mają poruszac sie gura duł raz przyciskając a raz popuszczając siatke .bo gdy te prety opuszczą sie  siatka szła ale  gdy prety spowrotem sie podniosły tak jakby  przyblokowaly siatke i urywa sie .   ja siatke przeprowadziłem przez tylko polowe pretów 2 lub 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

jak ci urywa siatkę tzn że masz za mocno naciągnięta tą sprężynę, każda siatka tzn różni producenci i trzeba regulować za zmianą siatki na inną. Siatka musi przechodzić przez każdy pręt odpowiednio na górnej klapie powinieneś mieć schemat założenia siatki. Jak będzie odpowiedni naciąg to będzie ucinać bez problemu za każdym razem. No i komora zawsze musi być na maksa do góry otwarta wtedy nóż przeskakuje na swoje miejsce tzn ten sierp z prawej strony który ustala ilość owinięć, bynajmniej u mnie tak jest że jak dobrze nie otworzę to on nie wskoczy spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

chodzi ci o sprezyny naciągające chamulec siatki ? to co zakladam na siatke są popuszczone niemal do 0.... i dalej rwie

wg instrukcji prasy mozna przeprowadzic siatke przez3 zamiast 5 pretow jesli siatka jest gorszej jakosci ..    klape otwieram do samej gury zawsze i nuz elegancko wskakuje.. tylko zaraz po wł siatki siatka albo jest nie wciagnieta przez gumowy  walec on sam sie kreci a siatka slizga sie na nim albo jak bal chyci siatke to odrazu sie targa siatka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

dzis przyszła mi instrukcja do tej prasy pisze jesli siatka sie rwie przeprowadzic przez 1 szykane tzn przez 3 prety. oraz pisze iz  w nowych siatkach na początku nie trzeba uzywac chamulca bo owa siatka jest ciezka i sam ten ciezar wystarcza napoczątku. kupiłem talk do opon i posypałem tym wałek... zamiast pomuc to slizga sie jeszcze bardziej dodam ze wałej jest  totalnie gładki nie powinien byc uzebrowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wałek powinien być gładki, motyw z talkiem pomaga nawet w starych prasach, sprawdź łożyska na wałku metalowym który dociska siatkę do gumowego, jeśli się skończyły to wymień je ( mogą stawić za duży opór) , sprężyny które regulują siłę nacisku owego wałka do gumowego po zablokowaniu go na hakach i zaryglowaniu powinny mieć wymiar 60mm, mocowanie (naciąg zaraz za kołami napędzanymi paskiem klinowym) hamulca siatki czyli prętów od końca śruby do punktu mocowania na prasie 70mm, jeśli masz instrukcje to dział konserwacja i masz tam wszystko rozrysowane (strona 14,3,6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj