Polecane posty

1rajdzik    15

na razie jestem w trojce ;) - niecałe 15 ha, drzewa w rożnym wieku, głownie sosna


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

Ja mam około 5ha lasu, głównie olcha i brzoza(samosiew) około 7 letnie i w związku z tym mam pytanie jak zlikwidować korzenie na polu, aby pole to było normalnym czystym gruntem ornym, bo większość drzew juz mam wyciętych. Znacie jakieś dobre proste i co najważniejsze tanie sposoby na pozbycie się tego? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja posiadam 1 ha lasu,w tym 80% z tego to sosna.... Reszta to brzoza, topola, olszyna, jesion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

1 hektar lasu. A raczej samosiejki, bo las powinien być sadzony szpalerowo, a u mnie to tak w cały świat rosną, ale podatek się płaci więc LAS. No i jeszcze co to za las jak staniesz na jednym końcu a widać już drugi. :) Głównie brzozy rosną ale w jednej części rosną ładne olszyny, nawet sporo kasy by można za nie wziąć, ale najpierw kupca trzeba. No i jeszcze na obrzeżach 3 piękne dęby rosną. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam 1 ha lasu :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

u nas jakby te wszystkie kawałki zebrać to ze 2 ha by sie zebrało...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
a ja posiadam prawie 30 ha wlasnego lasu :)

 

Zalesiałeś czy to już stary las ?

 

Jakoś niedawno dowiedziałem się że gdy wyznaczali granice to tego lasu nie byłoby 15 ha a ponad 30 tylko pradziadek bał się żeby go ludzie nie wygnali ze wsi :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja posiadam 1ha starego + 0,5ha nowo posadzonego ale i tak wszystko drzewo się kupuje bo u nas to już prawie nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

No to chyba wytnę wszystkich... W lubuskiem tato posiada niecałe 50ha w różnych stadiach rozwojowych. Dwa lata temu sadziliśmy i sialiśmy z dotacjami UE ok. 4ha po zrębie i na byłym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posadziłem 0.9ha Olchy. I 0.6 ha sony (już jest bardzo ładna) Do tego jescze ok 1ha starego lasu (sosna) i teraz sprzedajemy 0.5ha łąki i za to kupujemy 1.5ha 15letniego lasu :) :) :) :) :) :)

Ojciec sadzi las bo u nas słoabe gleby i te co ni uprawiamy to lepiej posadzić las a jeżeli miałby leżeć odłogiem.

W sąsiedniej wsi facet powykupywał ugory i posadził las

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
za pół ha łąki 1,5 ha lasu to chyba dobry interes?

 

Pewnie ze dobry!! Gdzie tak zamieniaja laki na las?????

 

u nas jest 0.4ha sosny, 0.2ha swierka i 0.2 brzozy


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam 0,5 ha lasu (wlasnego) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

0,8ha lasu mieszanego akacja i dąb. No i 20ha krzaków w których rośnie trochę olszyn :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No sprzedaje 0.5 ha łąki która nie była zbierana (ale kupuje ją biznesmen który tam ma ośrodek) za 700zł za 1a. A trafiła się okazja ok 1,5ha 15letniego lasu za 29tys to prawie równo. :) :) (sosna i brzoza tylko trochę rzadka ale to co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Ja mam (tzn tata :) ) ok 15 ha własnego lasu. Najwięcej jest sosny,trochę brzozy.Od chyba 2002/2003 roku jest posadzony "nowy" las- ok 1 ha,w szczególności sosna,brzoza,trochę dębu


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
0,8ha lasu mieszanego akacja i dąb. No i 20ha krzaków w których rośnie trochę olszyn :) .

 

te 20 ha wyczyścić z krzaków i będzie pole.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To na łąkach jest. Miękko i pełno głębokich dziur po kopaniu torfu. Ja tam raczej myślę nawiązać współpracę z jakąś firma która kupiła by tą resztę torfu. A wierzchnią warstwę wysypywać na te krzaki. Tak żeby część wykopać a część podwyższyć i zrobić łąkę. Ale to na przyszłość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas jest identyko z krzewiną ok 0.5ha w łące na środku rosną nawet nośne drzewa ale wona na jakieś 3 metry po kopaniu torfu powoli wycinamy te krzaki ale nawet 0.5ha jest męczące w takich warunkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj