Polecane posty

Mikos22    4

Wchodzi 12l, w tym 0,5L w sam filtr katalogowo. Zalej około 10 i potem już obserwuj miarke i dolewaj, najlepsze wyjście żeby nie przelać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam kupiłem ostatnio john deere 3650 i mam takie pytanie jaki olej będzie naj lepszy do silnika ? 


i jaki olej do tego zbiorniczka od sprzęgła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam problem ze sprzęgłem jak włączam reduktor np na wsteczny to jest takie wrażenie jak by chciał cofać do tyłu co to za przyczyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja do swojego JD 2850 leje teraz oleje Fusha i jestem bardzo zadowolony z nich, nie ma co oszczędzać na olejach i filtrach w JD, ja zaoszczędzić chciałem w swoim na oleju do skrzyni i wlałem AgrolU to po pół roku siadła mi pompa ta co jest w skrzyni oraz spaliło tarczki od żółwia(półbiegu)....

Odnośnie poprzedniego postu w tym zbiorniczku nie jest zalany olej tylko płyn hamulcowy, jeśli u cb jest brudny ten płyn to go wymień jak najszybciej....

A propos tego ruszania ciągnika u mnie jak i u znajomych jest to samo jak u cb, po prostu ten typ tak ma i nie ma się czym przejmować.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

Ja do swojego JD 2850 leje teraz oleje Fusha i jestem bardzo zadowolony z nich, nie ma co oszczędzać na olejach i filtrach w JD, ja zaoszczędzić chciałem w swoim na oleju do skrzyni i wlałem AgrolU to po pół roku siadła mi pompa ta co jest w skrzyni oraz spaliło tarczki od żółwia(półbiegu)....

Odnośnie poprzedniego postu w tym zbiorniczku nie jest zalany olej tylko płyn hamulcowy, jeśli u cb jest brudny ten płyn to go wymień jak najszybciej....

A propos tego ruszania ciągnika u mnie jak i u znajomych jest to samo jak u cb, po prostu ten typ tak ma i nie ma się czym przejmować.

witam dziękuje bardzo za odpowiedz a ten płyn to może być np DOT3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Do sprzęgła leje się zwykły płyn hamulcowy, jak do hamulców w samochodzie. Najważniejsze aby płyn był nowy najlepiej świeżo kupiony ponieważ ten płyn jest higroskopijny i pochłania wilgoć z powietrza dlatego nie zaleca się lana płynu hamulcowego który stoi otwarty dłuższy czas. :)

 

Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz tu lub na PW, jeśli będę wiedział to ci odpowiem :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam pytanie odnośnie john deere 3650 pompa podnośnikowa strasznie szarpie aż całym ciągnikiem trzęsie dodam że jak go kupowałem to gościu mówił że wymieniał jakąś pompe na  wysokich obrotach jest ok a na wolnych masakra !!! co to może być za przyczyna? może gdzieś ciśnienie głubi


chyba że to wina oleju może jest za żadki ? a jaki powinien być tak wogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam pytanie odnośnie john deere 3650 pompa podnośnikowa strasznie szarpie aż całym ciągnikiem trzęsie dodam że jak go kupowałem to gościu mówił że wymieniał jakąś pompe na  wysokich obrotach jest ok a na wolnych masakra !!! co to może być za przyczyna? może gdzieś ciśnienie głubi

chyba że to wina oleju może jest za żadki ? a jaki powinien być tak wogóle?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam reduktor czasem za rzęzi przy zmianie z wstecznego na szosowe i odwrotnie co to może być


do jest jd 3650

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ciągnik ma już swoje lata i swoje przepracował i mogły się po prostu zużyć synchronizatory zwłaszcza gdy ktoś przerzucał zanim ciągnik się zatrzymał, ewentualnie kończy się już sprzęgło :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam gdzie znajduję się filtr siatkowy w john deere 3650 nie mogę go znaleźć ? bo strasznie mi trzęsie ramionami jak się olej rozgrzeje może to wina tego filtra ? i dodam też że mam przeciek oleju z wałka dolnych ramion czy to też ma jakiś wpływ na to trzęsienie proszę o poradę  :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer9165    0

Kolego filtr siatkowy znajduję się pod spodem ciągnika tka duża nakrętka koło ramion.Aby to zrobić musisz spuścić olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj