Gość BestZetor

Problem z królikiem. Pomocy !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Znajomy  wet  kazał mi  polać  po 1  cm do każdego ucha  specyfiku  przeciw robacznego  na  iwermyktynie i  rozetrzeć , po  2  tygodniach powtórzyć .

np

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fvetos-farma.com.pl%2Fkatalog%2Fiwermektyna-1-iniekcja%2F&ei=rSlBVYq3IsPXygOx2wE&usg=AFQjCNGHld5zeINJNA7CmAc4Cjx2ZPWyQA


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Dzięki za radę, ale czy młode, które urodzą się za kilka dni od chorej samicy mogą być w jakiś sposób zagrożone ? Jej świerzb wygląda tak :

 

http://pokazywarka.pl/3z5qko/

 

Tuż za ścianą (o grubości około 1,5cm) na zdjęciu jest druga samica z młodymi (urodzonymi tej nocy) i czy im również  zagraża choroba lub coś poważniejszego ?

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BrzozaZetor    27

Ja dawałem zwykły olej rzepakowy.Jak nie pomaga, to tak jak kolega wyżej pisał.U weterynarza jest specyfik w strzykawce który się wpuszcza po 1cm na ucho.Po tym zabiegu powinno przejść po 3-4 dniach
A u mnie z saamicy na małe się nie przeniosło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja smaruję zwykłym olejem lub naftą kosmetyczną co jakieś 2-3 tygodnie wszystkim królikom uszy w ramach kontroli. Jeżeli już jakiś świerzb ma to smaruję mu uszy codziennie przez cały tydzień i mu przechodzi tylko potem trzeba pamiętać o regularnych kontrolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

u weterynarza dostaniesz za tanie pieniądze środek na swierzb nie baw się olejami małym nic nie będzie pod warunkiem że będzie sucha ściółka i odpowiednia wentylacja. I na przyszłość dbaj o suche podłoże a nie tak jak niektórzy wyrzucają gnoj dopiero jak królik grzbietem o sufit ociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Dzięki wszystkim za pomoc. Dzisiaj zakupiłem w aptece Crotamiton i naftę kosmetyczną (mam nadzieję, że pomoże), a co do siana, to w jej klatce jest bardzo dużo i obornik jest stale usuwany. Wentylacja również jest dobra i jutro zrobię zdjęcie oraz pokażę moją hodowlę i klatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny555    4

U weterynarza kupisz lek na świerzb (przez tydzień smaruje uszy), a ja później odrobaczam preparatem domięśniowo " vetamectin" 0,1 ml/1 kg masy ciała królika i masz spokój co najmniej kilka miesięcy (i zastosuj się do rad kolegi "BrzozaZetor" o suchej ściółce, ja hoduje króliki BF czysto rasowy materia zarodowy i skutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

zwykły olej do spożywczy pomaga ,zalewa się do ucha i królik sam sobie wyczyści to paskuctwo , stosuje już kilkanaście lat i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ja pryskałem dezodorantem i pomaga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania1978    2

Dezodorantem?? Przecież to jest zwierze, może mu jeszcze bardziej podrażnić sierść i co gorsza skórę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korea146    2

Pamiętaj że króliki tak i tak będą zagrożone tą chorobą , mogą nawet po miesiącu zachorować albo i za dwa , dla tego jak urosną kup sobie szczepionki i w tedy wszystkim królikom wszczep , tylko pamiętaj że dla samic z młodymi czyli karmiącym się nie podaje , a co chodzi o świerzb to nie pamiętam już co si robiło bo ojciec zawsze je jakoś leczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip_3P   
Gość Filip_3P

...

Edytowano przez Filip_3P
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin774595
      Mam problem z moim zetorem jest to forterra 95 z 2011r. Po jakiś 2 latach od nowowści popsuł mi się termostat. Temperatura podchodziła do 110 i po chwili spadała wymienilem i był spokój aż do teraz. Zacząl robić to samo do 110 i w dół. Wyminiłem go i to samo. Myślałem że może felrny i kupiłem jeszcze jeden i teraz podchodzi do 90 potem spada do 75 i znowu do 110-120 i spada do 80 i tak trzyma. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale od wiosny mam zablokowany egr. Bardzo prosze o pomoc bo już naprawde nie wiem.
    • Przez pawlo621
      Witam, szukam osób które posiadają  pewną wiedzę na temat sprzedaży królików bądź tuszy do masarni. Szczególnie jestem ciekawy wymogów i opłacalności związanych z owym interesem. Zaznaczam że nie chce prowadzić sprzedaży na dużą skalę. Na razie pytam z czystej ciekawości. 
      Zapraszam do dyskusji.
      Pozdrawiam. 
    • Przez koda92
      Witam
      Od pewnego czasu mam problem z młodymi królikami które mają ok 3 tygodnie i zaczynają zdychać. Widać po nich że zmniejszają im się oczy i robią się taki niemrawe aż padają. Zdaża się to u prawie każdej samicy teraz. A mam ich 30. Połowa miotu zdrowa a połowa właśnie pada. Samice zdrowe, ruchliwe beż żadnych objawów . Klatki czyszczone systematycznie i odkażane. Co to może być bo zaczynam sie już martwić że co się ukoci to zaraz zdycha.
    • Przez xxadixx23
      Witam . Mam w mojej hodowli pewnien problem gdyż od x czasu zawsze zdychają mi młode króliki w wieku od 6 do 10 tygodni . Króliki powyżej 3 miesięcy i dorosłe mają się bardzo dobrze . Młode króliki karmię wyłącznie owsem i sianem  , ( nie raz gotowane ziemniaki z otrębami jak samica dostanie ) + woda . Słomę mają zawsze suchą .  Nie szczepiłem młodych gdyż są zazwyczaj jeszcze za małe na szczepienie . Dużych królików mam około 20 . Co może być przyczyną że te młode zdychają? Proszę o pomoc bo juz nie mam pojęcia ;/ . Dodam jeszcze że króliczki w jeden dzień zaczynają być mało ruchliwe i już prawie nie jedzą a na drugi dzien leży już martwy . Może troszeczkę chudsze też są ale nie zauważyłem żeby aż tak bardzo ;cc Jakieś pomysły?
    • Przez NHCS
      NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj