Skocz do zawartości
tay29

jałówki na kratach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tay29    25

witam.

zamierzam powiekszyc obore stanowiskowa. z jednej strony mam stanowiska z drugiej kojce dla cielakow i jałówek. w planach mam przerobienie obecnego garazu na oborde dla jalowek a na miejsce kojcow postawic stanowiska ok 20sz. pytanie brzmi czy trzymanie jalowek na kratach( bo to jest dla mnie najwygodniejsze ze wzgledu na coraz mniejsze ilosci slomy) jest dobrym rozwiazaniem . czekam na odpowiedz

PrzemekBiay    0

Krowy to mozesz postawić na kraty ale nie jałówki , miałem jedna i zmarnowała sie (obtarła nogi i doszło do tego ze nie chciałą wstac) lepiej kup słome lepiej na tym wyjdziesz :) pozdrawiam

waldek25    3

Też stoję przed dylematem przeróbki na ruszta dla jałówek , w moim przypadku na ruszta trafiały by sztuki które są już odpojone tj ok 2-3 miesiące i trzymane były by do ok 300 -400 kg do krycia trafiały by już na ściułkę i później już do końca na ściułce obawiam się jak zachowywać się będą racice przy takim przejściu , prosiłbym o jakieś spstrzeżenia od osób które utrzymują już bydło na rusztach jeżeli są tutaj tacy  z góry dzięki

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez basior3
      Oto link gdzie jest pokazany sposób jak można złapać byka będę niedługo takie coś spawał wiec wam powiem czy się sprawdza http://www.galerieal...83241/big/1.jpg
    • Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15