Polecane posty

wojtek8244    7

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z Farmerem 8244 zakupiłem agregat uprawowo siewny 2,5m firmy awemak z wałem packera i do tego zestawu mam siewnik Nordsten 2,5m waga zestawu to około agregat 800kg, siewnik 450kg i skrzynia zasypu 250kg. Bardzo nisko podnosi agregat ze złożonym siewnikiem i piszczy zawór pod siedzeniem gdy podnoszę. W czym może być problem? Czy zwiększenie ciśnienia na rozdzielaczu by coś dało? Czy zamontowanie siłownika wspomagającego by pomogło? Bo też mam mały stan oleju w hydraulice i nie wiem czy to też ma jakiś wpływ na to że źle podnosi? Dodam że siłowniki od hydropacka siewnik bez żadnego problemu podnoszą pomimo niskiego poziomu oleju. Proszę o pomoc bo ciężko tak siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

A jakimidzwig ma ten farmer? nalej oleju tyle ile powinno być i sprawdz jak podnosi a nie odrazu kombinowanie z ciśnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

udzwig ma 3100kg, olej dolałem i jest to samo. A może ktoś ma siłownik wspomagający jaki byłby koszt zamontowania? i czy to naprawde pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

kolego 3100 kg tak ale na zamych listwach hakach poprostu ten zestaw jest bardzo ciężki i dlatego słabo podnosi policz sobie ile siewnik waży na 150 cm to jest długość i dlatego tak się dzieje
z pompa i ciśnieniem bym nie kombinowal może się to źle skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

on udzwigu 610 mm od końcówek ma 2050kg to raczej ze złożonym siewnikiem powinien dawać rade.
właśnie przy pompie nie chce kręcić bo za duża regulacja może rozwalić rozdzielacz. Chciał bym zamontować siłowniki i nie wiem czy by to coś pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

sam widzisz 60cm i traci ponad tonę ja zrobiłem agregat uprawowo siewny właśnie na wzur awemaka więcej zmocnien i grupszy materiał 2,7 siewnik poznaniak z nadbudowana skrzynia przenicy wchodzi około 450kg podnosi bez problemu ursus 11054 ale przud za lekki i nieraz na nawrotach podrywa delikatnie przód na rozlozonym siewniku udźwig 4400kg i będę zakładał pezedni tuż i dodatkowe obciążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

znowu inny przykład ursus 5714 udźwig coś około 3500kg i brona talerzowa akpil 3,15 warzy prawie tonę i pompa pyka przy podnoszeniu jest za ciężka czy długość swoje robi? i jeszcze jedno właśnie do 5714 balast do tura miałem ma koncowkach 500 kg i było mało na oponach nic nie było widać a teraz zrobiłem ramę cały cierzar jest około 150cm od ciągnika do tyłu i jest super jak podnosze opoby odrazu się uginaja i jest super dociazony
poprostu na dlugosci waga wzrasta i to bardzo a agregat awemaku są masywna konstrukcja i długa a siewnik jest na końcu i to jeszcze bardziej obciąża podnośnik pisałeś że hydraulika podnosi siewnik bez problemu tak bo siłowniki podnoszs sam siewmik i jest lekko a prubowales co się dzieje samym agregatem bez siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

to tak jak pisze na dlugosci zwiększa się ciężar i nic nie poradzisz maszyna jak człowiek jak weźmiesz worek nawozu np 25kg przy sobie to nie jest ciężar ale podnieś i sprubuj utrzymać ten sam ciężar na wyprostowanych rękach przed siebie głowę dam że nie utszymasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

tak według tego co wcześniej pisałeś to na 60cm traci tonę siewnik po założeniu ma agregat jest około 100- 130 cm od ciągnika w takim razie niedosc że na takiej odległości pozostaje mu około 1,5 t udźwigu jdac dalej agregat waży 800 +siewnik 450 łącznie około 1,2t bez zasypu więc suma sumarum wyciskasz siudme poty z niego jak chcesz żeby ładnie podnosił dodaj drugi siłownik lub wstaw większe do podnośnika a tak poza tematem to jak sobie radzi z tym agregatem? jaka prędkość siewu, zużycie paliwa na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kolego według mnie za bardzo poszalales, siłowniki mogą pomoc jeśli jest możliwość montażu ale pytanie czy za chwile nie zaczną sie problemy z plecakiem albo tylnym mostem
I jeśli już Ci nie podnosi a będziesz go mimo to katował to wykończysz pompę. Wiem bo kiedyś, może to złe porównanie ale kupiliśmy agregat do 60 trochę za ciężki jak zimny olej to podnosil ale jak sie rozgrzał trzeba było gazu dodawać aż przez 3 lata zajechaliśmy 2 pompy. Sąsiad kupił w zeszłym roku pług trochę zaciezki do mf i po oral tak 80 ha i pompa tez padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Przy udźwigu 3100 kg powinien podnosić taki agregat. Ursus 5314 przy udźwigu 2200 kg, a potem 2600 kg podnosił agregat 2,7 m Agro-Masz z wałkami strunowymi i siewnikiem Meprozet 3 m - a ten siewnik ma spory zasyp. I to z rozłożonym zestawem dygał. Oczywiście pompa, a raczej sprzęgło klekotało.

Nawet z packerem to jednak 2,5 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

5714mf255 Farmer z uciągiem tego zestawu nie ma problemu bez problemu jeździ się 10km/h a nawet i 12km/h i on tego nie odczuwa. Gorzej jest z podnoszeniem ale do jesieni coś wymyśle z podnośnikiem a teraz musi tak być. Ze spalaniem to nie wiem około 6, 7 l na ha ale w jesieni sprawdze dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dźwignąć powinien dać radę. Co do siłownika dodatkowego też jest opcja bo z tego co pamiętam były wersje z dodatkowym siłownikiem, co dawało udźwig 4t. A czy wszystko z olejem jest w porządku ? Czy olej się nie pieni czasem albo czy nie jest namieszany ? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ciśnienie oleju sprawdzałeś?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kup manometr taki ze skala najlepiej do 250 barów. Zrób redukcję na wyjście hydrauliczne ciągnika wpinasz i zobacz jakie ciśnienie panuje. Myślę że spokojnie w 100zł się zmieścisz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

miałem przyjemność robić 3 agregatem farmerem f8258 z siewnikiem jakimś tam zachodnim i nie było problemu z podnoszeniem lecz musiałem brać żwir w łyżkę bo przód wędrował w górę. zadzwoń do farmer chodź nie wiem czy istnieje jeszcze . wiem ze oni maja jakiś sposób na wycie hydrauliki i na poprawę udźwigu. w necie tez gdzieś to widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Jeśli nie zamontujesz dodatkowych siłowników to nic nie poradzisz. Farmer ma bardzo słaby podnośnik. Masz nauczkę na przyszłość, żeby wpierw sprawdzić czy maszyny do siebie pasują w rzeczywistości, nie na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

nuszka007 ty przy farmerze masz te siłowniki do podnośnika? ciekaw jestem jaki to koszt?

 

Edytowano przez wojtek8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj