Bamber310

Wąwolnica czy to prawda z cudami w lubelskim?

Polecane posty

Gość   
Gość

 

Wiesz na czym wiara polega?

 

Uważasz że handlowanie sakramentami świętymi ma coś wspólnego z wiarą?

 

 

gdzie te dzieci głodne w szkołach? W dzisiejszych czasach głodnych nie ma

U ciebie we wsi może i nie ma. Bezdomnych pewnie też w tych czasach już nie ma?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powołań coraz mniej, narzekań coraz więcej, zobaczymy co powiecie jak będzie trzeba księdza szukać żeby sakramentu udzielił. Bo kto z młodych pójdzie na plebana jak wy chcecie se nim buty i gębe wycierać. A było powiedziane "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdziwy ksiądz z powołania zawsze będzie miał szacunek, bo on sam będzie szanował też ludzi, a nie mają tylko ci którzy wierzą w pieniądza, oni oskubaliby człowieka do ostatniego piórka. Nawet budowa kościołów z przepychem nie jest żadnym wytłumaczeniem, Panu Bogu nie zależy na "złotym cielcu".

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ktoś zbiera znaczki , a ktoś samochody... super porównanie... ksiądz mówí np za pogrzeb dają od 800 itp i taki jest ten cennik. a jest napisane - darmo wzieliście, darmo dawajcie... człowieku na jakim świecie ty źyjesz?

 

 

Aha  pewnie biskup Cię o tym poinformowal czy z plotek się dowidziałeś?

 

Tyle że ty tych słow nie rozumiesz to że np dostłeś z UE dopłaty to też znaczy że żywność ktorą produkujesz darmo oddasz?

 

 

Używasz słów których znaczenia nie rozumiesz słowa papieża tyczą każdego z chrześcijanina

 

To ty nie potrafisz mysleć  samodzielnie  ot typowy  moher - beton umysłowy .

Na  szczęście jest coraz więcej ludzi którzy myslą  samodzielnie  i wierzą  w Boga  - nie księdza  :P

 

ten  cytat  odnosi sie  do apostołów i ich następców  -czyli księży 

 

"

Odpowiedź:
Gdy nie wiadomo jak rozumieć jakieś krótką sentencje z Biblii warto przeczytać ja w jej kontekście. tekst brzmi: (Mt 10, 5-10)

 

Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

 

Jezusowi chodziło wiec o to, by za swoją działalność posłani przez Niego nie żądali od ludzi zapłaty. '

 
 
mam  ciekawsze zajęcia  w swieta niż uczyć cię czytania ze  zrozumieniem .
Wesołych i zdrowych świąt 
Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

"

Odpowiedź:
Gdy nie wiadomo jak rozumieć jakieś krótką sentencje z Biblii warto przeczytać ja w jej kontekście. tekst brzmi: (Mt 10, 5-10)

 

Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

 

Jezusowi chodziło wiec o to, by za swoją działalność posłani przez Niego nie żądali od ludzi zapłaty. '

 
 
mam  ciekawsze jajęcia  w swieta niż uczyć cię czytania ze  zrozumieniem .
Wesołych i zdrowych świąt 

 

 

No właśnie, a ci nawet Mszy św. za darmo nie odprawi, to już jest szczyt wszystkiego.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Co was tak gorszą te pieniądze? Jezus też do świątyni chodził  a wcale by nie musiał i tez jego rodzice złożyli ofiarę za niego i nie negował składania ofiar tylko stwierdził czy daje się ze szczerego serca czy z tego co zbywa. Uczonym i kapłanom wytykał błędy ale stwierdził że należy zachowywać co mówią ale czynów ich nie naśladować.

 

 

Jedni narzekają że co łaska jest źle a inni że cennik też źle i jak tu ludziom dogodzić.

Jest zasiłek ja nie ma kto to na koszt gminy a po za tym z wdzięczności do swoich bliskich choćby za to że jesteście.

Jeszcze nas okradł taki jeden z części zasiłku a teraz w Brukseli się schował i tez może być.

 

Bezdomni i biedni zawsze będą. Bober tak zachłanny jesteś na pieniądze i nie ma wartości sakrament dla ciebie czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

Jedni narzekają że co łaska jest źle a inni że cennik też źle i jak tu ludziom dogodzić.

Jest zasiłek ja nie ma kto to na koszt gminy a po za tym z wdzięczności do swoich bliskich choćby za to że jesteście.

Jeszcze nas okradł taki jeden z części zasiłku a teraz w Brukseli się schował i tez może być.

 

Bezdomni i biedni zawsze będą. Bober tak zachłanny jesteś na pieniądze i nie ma wartości sakrament dla ciebie czy jak? 

 

Ty jesteś taki głupi, czy tylko udajesz, jaka co łaska? spróbuj mu dać tą "co łaskę"

Sakrament św. to jest sakrament św. i nie wolno nim handlować, nie rozumiesz ty tego czy jak? za co mam płacić? za to że ktoś znalazł sobie dobre źródło dochodu?

Ps. Jak się w ogóle zwracasz do mnie? nie widzisz jaki mam nick? może oczy ci czymś zarosły, nie ty mi będziesz nicki wymyślał, jak chcesz to zaraz tobie wymyślę.      ;[

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Czyli dobrze się zwracam bo jednak stwierdziłeś że to do ciebie było. Masz jakąś angielską nazwę wiec używam takiej swojskiej jak kiedyś miałeś awatara.

 Daje co łaska i dobrze mi z tym. Ty nie dajesz i też ci dobrze z tym wiec nie ma się co spierać bo ni ma o co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ty jesteś taki głupi, czy tylko udajesz, jaka co łaska? spróbuj mu dać tą "co łaskę"

Sakrament św. to jest sakrament św. i nie wolno nim handlować, nie rozumiesz ty tego czy jak? za co mam płacić? za to że ktoś znalazł sobie dobre źródło dochodu?

Ps. Jak się w ogóle zwracasz do mnie? nie widzisz jaki mam nick? może oczy ci czymś zarosły, nie ty mi będziesz nicki wymyślał, jak chcesz to zaraz tobie wymyślę.      ;[

 

Jasne że to handel. Niedaleko grobu rodzinnego od kiedy pamięta stał grób UB-ka i jego rodziny, na grobie ani krzyża, ani żadnego symbolu wiary za które karał ludzi więzieniem i pałami, niedawno patrzę a tam krzyż,"Św pamięci","Panie świeć nad jego duszą" itp - czy normalny proboszcz pozwolił by na taki cyrk? Czy można nawrócić się po śmierci? Wnukom pewnie wstyd było że ludzie 1 listopada wytykali palcami więc zrobili co trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Nie  wierzę ... tylko 1%  pedofili to  księża?  A  jaki procent  Populacji dorosłych mężczyzn  - to księża? co  ty  do  czego porównujesz? 

 

 

Trudno porównywać ale jak ktoś daje zarzut że celibat jest  przyczynkiem patologii to by jej nie było gdzie indziej a jest i to w znacznie większym stopniu wśród osób w związkach.

 

W panoramie był krótki wywiad z więzienia i tam jeden ze skazanych powiada że więcej chłopaków mogło by stać się lepszymi dla swoich bliskich dla otoczenia w którym żyło tylko duma im nie pozwala takimi się stać. Chcemy być lepszymi tylko coś nam nie pozwala <_<

Mnie to martwi że gdzieś tam ksiądz staje się zgorszeniem a mam wrażenie że niektórych to wręcz cieszy że ksiądz się łajdaczy. 

Taki przykładny może stać się przyczyną zakompleksienia, zmuszał by do działania a tak to na luzie bo w porównaniu zawsze wypadamy w lepszej sytuacji.

 

To co ksiądz ma po cmentarzach krzyże wyrywać czy jak, cyrk se może rodzina robi ,nie wiemy tego czy w ostatniej chwili się nawrócił. Tak cię to obruszyło a może zazdrościsz lepszego, jedni samochodu drudzy ciągnika a jeszcze inni pomnika?

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.


Jasne że to handel. Niedaleko grobu rodzinnego od kiedy pamięta stał grób UB-ka i jego rodziny, na grobie ani krzyża, ani żadnego symbolu wiary za które karał ludzi więzieniem i pałami, niedawno patrzę a tam krzyż,"Św pamięci","Panie świeć nad jego duszą" itp - czy normalny proboszcz pozwolił by na taki cyrk? Czy można nawrócić się po śmierci? Wnukom pewnie wstyd było że ludzie 1 listopada wytykali palcami więc zrobili co trzeba 

 

Widzisz blądzisz nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie jesteś typowym ateistą

 


 

To ty nie potrafisz mysleć  samodzielnie  ot typowy  moher - beton umysłowy .

Na  szczęście jest coraz więcej ludzi którzy myslą  samodzielnie  i wierzą  w Boga  - nie księdza  :P

 

ten  cytat  odnosi sie  do apostołów i ich następców  -czyli księży 

 

"

Odpowiedź:
Gdy nie wiadomo jak rozumieć jakieś krótką sentencje z Biblii warto przeczytać ja w jej kontekście. tekst brzmi: (Mt 10, 5-10)

Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

Jezusowi chodziło wiec o to, by za swoją działalność posłani przez Niego nie żądali od ludzi zapłaty. '
 
 
mam  ciekawsze zajęcia  w swieta niż uczyć cię czytania ze  zrozumieniem .
Wesołych i zdrowych świąt 

 

 

Dobre dawno się tak nie ubawiłem tłumaczenie godne ateisty
 


Chłopie popatrz trochę szerzej na świat, naucz się myśleć samodzielnie, trafi się fałszywy prorok i pójdziesz za nim oślepiony prosto w przepaść....Zobacz problem uchodźców - dziś każą nam ich przyjmować i budować im meczety, dawniej kazali by wyciąć w pień ten pogański naród, coś tu jest nie tak .... Kto ma rację ? 

 

Kościół Ci każe meczety budować Ty naprawdę się mocno pogubiłeś przyjacielu

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Staszku wiara nie ma na czymś polegać. Wiara to umiejętność zaakceptowania czegoś, faktu, bytu pomimo że te go nie widziałeś, nie dotknąłeś a być może nigdy tego nie zobaczysz. Jeżeli przyjmiemy że rzeczą najsilniejszą w znanym nam wszechświecie jest myśl ludzka, to musimy też oprzeć się na bardzo ograniczonym polu. Odpowiedz sobie tylko na pytania podstawowe- czy ja wierzę, czy jestem w stanie przyjąć to do wiadomości? Skup się nad tym co jest główną myślą i przesłaniem w wyznaniu wiary tzn w "Wierzę w Boga" prawdach wiary. Przygody Apostołów zostaw na później a działalność osób duchownych odpuść sobie zupełnie. Jeżeli zaczniesz zadawać kolejne pytania np. dlaczego albo po co, to już wkraczamy w sferę filozofii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

 

 

Tyle że ty tych słow nie rozumiesz to że np dostłeś z UE dopłaty to też znaczy że żywność ktorą produkujesz darmo oddasz?

A zdajesz sobie sprawę, gamoniu, ile ziemi w Polsce należy do Kościoła katolickiego ?? I jakie dopłaty oni biorą ?? A jaka ta Unia była zła w ich oczach zanim przystapilismy. W temacie o cenach dzierżawy ktoś napisał jak pewna diecezja czy inna kuria zazyczyla sobie 3000/ha czynszu. Czujesz to mlotku ?? Już im się guziki przy tych sukienkach pruja od tych tłustych bebechow. Swinia jak się nazre to odejdzie od koryta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zajmę głos, jeśli mogę, bo widzę, że cała ta dyskusja dąży w złym kierunku a udowadnianie na siłę własnych poglądów, czy oczernianie, czy choćby osądzanie przeciwników do niczego dobrego nie prowadzi.

Cieszę się, że jest tak dużo osób, które dbają o dobro Kościoła tylko popełniacie zasadniczy błąd. Błąd polegający na obarczaniu całą winą osobę księdza a to poważny metodologiczny a przede wszystkim teologiczny błąd. Jako jedyne na świecie istoty żyjemy na przecięciu dwóch rzeczywistości,: świata ducha i materii. Należymy do tych obydwu rzeczywistości. Żyjemy także na przecięciu świata dobrego i świata zbuntowanego przeciw Bogu, czyli świata dobra i zła. Taki ksiądz jest pod panowaniem sił zła, która pochodzi od szatana. Jemu potrzebna jest pomoc. Jaka? Winniśmy za niego ofiarować Bogu nasze cierpienia, choroby, niepowodzenia i wszelkiego rodzaju krzyże, które na nas spadają. Winniśmy w jego intencji podejmować post i dawać jałmużnę, bo są to szczególnie skuteczne środki przeciw działaniom duchów nieczystych, które krążą wokół nas i naszych duszpasterzy „jak lwy ryczące, szukające, kogo pożreć” a szczególnie szatanowi zależy na księżach i osobach, które pragną zbliżać się do Boga.

 

„Walcząc”, czyli krytykując zresztą słusznie jego postawę i zachowanie może okazać się, że walczycie nie z grzechem popełnianym przez niego a z samym Bogiem.

Osobiście nazwałbym ten błąd „obłudną troską o Kościół”. Ci sami ludzie należący do wspólnoty kościoła dbając o dobro Kościoła i występujących pod obłudnymi pozorami troski o reformę Kościoła tak naprawdę – świadomie czy nieświadomie – niszczących go od wewnątrz.

 

Prawdziwa reforma Kościoła

Jaka jest poprawna postawa katolika? Jak zwykły katolik powinien zareagować na zło tego świata i przekręty na łonie Kościoła? Nie ma innej drogi na wzmocnienie Kościoła i ratowania go jak reforma Kościoła. Reforma polegająca na tym, aby zacząć od siebie! Jeśli ktoś tego nie zrozumie będzie nadal błądził obwiniając cały otaczający go świat o wszelkie zło a w sobie grzechu, czy choćby błędu nie znajdzie. To jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła i taka osoba Bogu podobać się nie może.

 

W historii Kościoła pojawiali się różni reformatorzy, którzy podejmowali mniej lub bardziej drastyczne próby zmieniania jego struktur, prawd wiary i zasad moralnych. Wielu z nich, powodowanych pychą i fałszywym przekonaniem o swojej nadzwyczajnej misji, wprowadzało w życie chrześcijaństwa rozłamy i tragedie. Prawdziwej reformy Kościoła dokonywali natomiast tylko pełni pokory, samozaparcia i miłości święci, tacy jak św. Franciszek z Asyżu, św. Dominik, św. Ignacy i wielu innych. To pełni pokory, przebaczenia i miłości święci są największym skarbem Kościoła i milowymi kamieniami w historii jego rozwoju, nie zaś buntownicy czy też ludzie wprowadzający nienawiść, podziały i chaos.

 

Przestrzegam wszystkich bez przygotowania merytorycznego do interpretowania Pisma Świętego, czy powoływania się na zawarte tam teksty, bo może prowadzić to do poważnych błędów filozoficznych, czy nawet teologicznych.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Staszek pewnie co mszę siedzi w pierwszej ławce i śpiewa głosniej niż wszystkie mochery razem wzięte.Wedlug niego jak księdzu nie napychasz kiesy jesteś ateistą. Czy bycie katolikiem w dzisiejszych czasach musi oznaczać datki?. Zresztą do kościoła chyba chodzimy dla Boga a nie dla ksiedza. Spowiedź powinna też być dla Stwórcy a nie dla księdza, a już słyszałem o dwóch przypadkach gdy księża przy stole śmieli się z grzechów tych którzy się spowiadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zdajesz sobie sprawę, gamoniu, ile ziemi w Polsce należy do Kościoła katolickiego ?? I jakie dopłaty oni biorą ?? A jaka ta Unia była zła w ich oczach zanim przystapilismy. W temacie o cenach dzierżawy ktoś napisał jak pewna diecezja czy inna kuria zazyczyla sobie 3000/ha czynszu. Czujesz to mlotku ?? Już im się guziki przy tych sukienkach pruja od tych tłustych bebechow. Swinia jak się nazre to odejdzie od koryta...

 

No i co z tego że należy do kościola? Do rożnych innych instytucji też a przez cosą te ceny ? Przez to co zażucacie księżom  czyli ludzką pazerność bo ciągle wam mało i mało

Staszek pewnie co mszę siedzi w pierwszej ławce i śpiewa głosniej niż wszystkie mochery razem wzięte.Wedlug niego jak księdzu nie napychasz kiesy jesteś ateistą. Czy bycie katolikiem w dzisiejszych czasach musi oznaczać datki?. Zresztą do kościoła chyba chodzimy dla Boga a nie dla ksiedza. Spowiedź powinna też być dla Stwórcy a nie dla księdza, a już słyszałem o dwóch przypadkach gdy księża przy stole śmieli się z grzechów tych którzy się spowiadali.

 

Widzisz potrafisz tylko rzucać epitety  ktoCię zmusza do spowiedzi? Dopłat nie dostanisz od tego ?

Prawdę napiał Ala Capone nic dodać nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Nikt mnie nie zmusza i się przyznam że nie chodzę. Tobie to najwyraźniej nie przeszkadza, ale jeszcze trochę i rozspasanie księży zostanie ukrocone , przykład skromności daje papież Franciszek coraz więcej ludzi też to zauważa wiec jest nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czemu twierdzisz że jestem ateistą? Przez to że nie zamierzam dawać księżom pieniędzy? Żyją na dużo wyższym poziomie niż ja i moja rodzina więc uważam że im nie brak. Pomagam niepełnosprawnemu sąsiadowi - wożę go za free na zakupy, daję jedzenie, pomagam jak coś trzeba przenieść itp - jeszcze nie widziałem żeby ksiądz mu pomógł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Widzisz mówisz o rzeczach których ja nie powiedziałem zadałem cI proste pytanie ne potraffisz na nie odpowiedzieć     rzucasz obelgi pod moim adresem jeszcze robisz z siebie bohatera   Też mam niepełnoprawnego sąsiada ale mu nie pomagam uważasz że jestem gorszy od Ciebie? Ksiądz też mu nie pomaga

 

 

 

 

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Panowie wyluzujcie, na datki i sferę pieniężną trzeba popatrzeć w kontekście budowania lokalnej wspólnoty. Jeżeli trafi się ksiądz z powołaniem do pracy i służby w tej parafialnej społeczności to już bardzo dużo. Jeżeli czuje się gospodarzem a nie tylko zarządzającym w imieniu kurii to parafia ma dużo szczęścia. Wtedy też pewne problemy związane np z finansami same się rozwiązują albo nabierają mniejszego znaczenia. Jeżeli nie zamknie się w ścianach plebanii a wyjdzie i będzie uczestniczył w życiu gminy, organizował akademie czy skromne uroczystości związane z rocznicami państwowymi a za pomoc będzie umiał podziękować ludzie też nie szczędzą grosza. Straszenie natomiast piekłem przynosi odwrotny skutek.

Pawel885 - Chwała Ci, zauważyłeś człowieka, sąsiada i pomagasz. Rób tak dalej i nie oczekuj poklasku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dlaczego niektorzy nie patrza w ten sposob,ze  nie kazdego stac aby dawac tak wygurowane kwoty za odprawienie mszy w malej nawet intencji.Czy tacy emeryci i rencisci ktorzy zyja za 800zl tak na pstryk palcem wyciagnal na msze i dadza 50zl.? Dla nich czsem to za duzo.Po prostu kogos stac to da wiecej a kogos nie to powinno byc zwyczajnie jako posluga kaplanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Są dwa sposoby patrzenia i myślenia: logika ludzka i logika Boża.

Patrząc tylko od strony ludzkiej macie rację. Powtórzę to jeszcze raz, bo może nie wybrzmiało to zbyt mocno: ksiądz postępuje niegodnie i zaciąga winę, przede wszystkim winę przed Bogiem, ale także przed swoimi parafianami. Nie będę zagłębiał się specjalnie w teologię i tłumaczenie każdemu z osobna (bo tak należałoby to uczynić, gdyż każdy z nas przychodzi z różnym bagażem doświadczeń i zranień wewnętrznych zadanych często również przez kapłanów).

 

Rozumiem osoby zranione przez drugiego człowieka, czasami co gorsza przez osoby pochodzące ze stanu duchownego. Rozumiem Waszą troskę o kapłanów – naprawdę piękna rzecz. To cecha ludzi młodych i szlachetnych, wierzących w ideały tj: miłość, sprawiedliwość, równość i braterstwo. Jeśli jednak ktoś z Was myśli, czy wręcz jest przekonany, że przez tą dyskusję, publiczne osądzanie księży od czci i wiary, oczernianie „obrońców” księży i oskarżanie ich o niecne czyny - przyczyni się w jakikolwiek sposób na zmianę myślenia, czy postępowania księży jest w błędzie! Nic takiego się nie stanie! Jeśli chcecie zatrzymać się tylko i wyłącznie na logice ludzkiej to wcześniej czy później zbłądzicie i odejdziecie od Boga a On tego nie chce. Jemu zależy na każdej i każdemu z Was. Będzie o Was walczył do końca. Nie zatraćcie się! Nie taka jest droga do naprawy kogokolwiek, czy zmiany jego postępowania a tylko postępowanie zgodne z wolą i logiką Boga. Pismo Święte mówi o „upomnieniu braterskim” a nie o publicznym osądzaniu.

 

Oczekujemy świętych, mądrych, miłosiernych, roztropnych, kochających; odpornych na pokusę pieniędzy, pychę, lekkomyślność i nieczystość – kapłanów, którzy będą ciągle szukać zagubionych dusz, ale nigdy ranić i gorszyć. To musi Was boleć i cierpicie z tego powodu, współczuję każdej i każdemu z osobna. Jesteśmy ludźmi, którzy ustawicznie spotykamy się z niesprawiedliwością, obłudą, manipulacją medialną, kłamstwem politycznym, przestępczością, bezrobociem, pychą, zawiścią, chciwością, nienawiścią, chaosem i innymi postaciami zła – tęsknimy za Królestwem Bożym, gdzie panuje: pokój, miłość, przyjaźń, dobroć i życzliwość. Zacznijmy sami od siebie budować takie Królestwo i ratujmy tych, którzy błądzą.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Odpowiedź napisałem na priv a jestem tylko "sługą nieużytecznym".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to nie chodzi o konkretnego księdza ale o ogół, wszystko można interpretować po swojemu np nabijaniem kasy żyjącym w luksusach "Sługom Bożym" przyczyniamy się do jeszcze większej ich pychy i występków . To tak jak byś np zauważył że Twoje dziecko całe kieszonkowe przeznacza na używki a Ty te kieszonkowe byś mu jeszcze podwoił i olał sprawę - jaki był by efekt? A jaki był by efekt jak byś mu je odciął i zaczął bardziej kontrolować? Już nie chodzi o pieniądze a o zmianę praw Kościoła na potrzeby wygodniejszego życia. Kiedyś nie zobaczyłeś księdza bez sutanny, potem zostały koloratki, dziś ubierają się jak każdy - czemu to ma służyć ? Jezus inaczej uczył . Albo zniesienie zakazu zabaw i imprez w piątki - czemu to ma służyć?  Więc nie dziw się że ludzie zostają przy Bogu a oddalają się od księży bo zostali inaczej wychowani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj