xUrsusekc330x

Rozdzielacz stałociśnieniowy Fermo Opryskiwacz Biardzki

Polecane posty

Witam, zakupiłem opryskiwacz Biardzki 400l 12 m, zamówiłem z dodatkowego wyposażenia rozdzielacz stałociśnieniowy Fermo, i jest on na 3 sekcje, wygląda jak na zdjęciu poniżej, moje pytanie brzmi, czy nie powinien być on na 5 sekcji ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

post-148674-0-98557400-1430037569_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Zamówiłeś na trzy to dostałeś trzy, trzeba było powiedzieć że chcesz na 5 to miałbyś pięć, gdybyś chciał dziesięć i dopłacił to pewnie i tyle by Ci założyli.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak on jest stałociśnieniowy to ja jestem papież.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to taki przykład panowie, akurat nie zwróciłem uwagi i ten na zdjęciu nie jest stałociśnieniowy.

Co do rozdzielacza 5 - cio sekcyjnego, czym on się różni od 3 sekcyjnego ? Tym 5 - cio sekcyjnym można wyłączyć może jedną lance np prawą na pół czy o co chodzi ?

Wybaczcie, że tak dopytuję, ale do tej pory miałem do czynienia z opryskiwaczem Termit 400 l 10 m i był on w opłakanym stanie, tam praktycznie nic nie działało, podpinało się i jechało pryskać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Rozdzielacz 5-cio sekcyjny ma 5 sekcji i rozdziela belkę opryskiwacza na 5 czyli każdą cześć którą rozkładasz ma osobna sekcję do zamknięcia. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2

W TYM ROZDZIELACZU PO LEWEJ STRONIE MASZ 3 DZWIGIENKI KTÓRE STERUJĄ SEKCJAMI ŚRODKOWĄ PRAWĄ I LEWĄ DODATKOWYMI DŹWIGNIAMI MOŻNA DZIELIĄ SKRAJNE LANCE NA PÓŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam ;) Mam zamiar kupić rozdzielacz do opryskiwacza na 6 sekcji tylko nie wiem jaki wybrać? ten stałociśnieniowy czy taki standardowy. Opryskiwacz zamierzam przerobić na 18m Tylko nie wiem jakie są zalety tych rozdzielaczy stałociśnieniowych ? Proszę o podpowiedź ;)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zaletą takiego rozdzielacza jest to że przy zamknięciu poszczególnej sekcji opryskiwacz będzie utrzymywał stałe ciśnienie, a przy zwykłym rozdzielaczu zamykając sekcję ciśnienie będzie wzrastać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taki zawór przydaje się gdy masz porobione ścieżki technologiczne na polu z klina,kiedy to w czasie jazdy musisz zamknąć albo otworzyć jedną sekcje.

Ciśnienie w pozostałych wtedy się nie zmieni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam ;) Wielkie dzięki za odpowiedzi ;) kurcze widzę że ma to troszkę zalet bo po wzroście ciśnienia wzrasta wydatek cieczy! Muszę się zastanowić czy warto dopłacić? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj