wojtek3222

John Deere 5720 , New Holland Tl90a i Case JXU 1090

John Deere 5720 , New Holland Tl90A czy Case JXU 1090 który z nich jest najlepszy?  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • JD 5720
      85
    • NH TL90A
      28
    • CASE JXU 1090
      23
    • Valtra A
      24
    • Zetor 8441 PROXIMA
      11
    • Ursus 5714
      5
    • Massey ferguso 5435
      24
    • Mc Cormick CX 85
      15


Polecane posty

MCKYLO    1
Te "marne" materiały są o wiele lepszej jakości niż w NH czy Case o McCormicku nie wspominając-dla ułatwienia-swego czasu w technikum miałem 2 lata zajęć pt."pracownia techniczna"-siłą rzeczy o materiałach cokolwiek wiem- co do awaryjności radzę przejrzeć zachodnie fora dyskusyjne i sprawdzić jak ma się awaryjność  JD (również serii 5020) do awaryjności choćby JXU.Myślę ,że JD zrobił takie ceny z prostej przyczyny-aby zdobyć rynek (po prostu czystej wody dumping)-a rynek polski jest hmm-nienajgorszy.

 

O co do materiałów nie będę udawał że jestem znawcą bo mam trochę inne wykształcenie. Pytanie czy oglądałeś np McCormicka i na jakiej podstawie tak go oceniasz że nie chcesz o nim wspominać. Zapytaj Romanowskiego to coś Ci opowie o tej marce. Osobiście denerwuje mnie że jak ktoś jest fanem Jelenia to nie da się konstruktywnie porozmawiać o wadach i zaletach. To jak czasem kogoś zapytasz w czym jest jeleń lepszy, a słyszy się odpowiedź bo to jeleń. Kolega ma dylemat co wybrać jest na forum wątek o tej serii promocyjnej i ktoś opsuje jak jego ciągnik pojechał na lawecie do serwisu więc z tym psuciem jest różnie, psuje się wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie Panowie-jeżeli mamy porozmawiać o wadach i zaletach to jak najbardziej jestem skory do rozważań a i konstruktywnej krytyki się nie boję-parę razy wspominałem na tym forum,że nie chciałbym JD gloryfikować-po prostu mam tak,że jeżeli czegoś dotykam to prawie z miejsca widzę jak TO jest wykonane-McCormick NIE jest wykonany na najwyższym poziomie-jeżeli chodzi o P.Romanowskiego to wiadomym jest ,że -a co ma mówić dealer ?Chciałbym jedynie zauważyć iż i u P.Romanowskiego coś podejrzanie dużo ciągników o żółtych felgach pracuje  ;D.Zresztą Fendt też jest wykonany bardzo ok. niektóre modele lepiej od JD niektóre gorzej-ale chyba te dwie marki prezentują najwyższy-i dosyć wyrównany poziom.A jeżeli jeszcze pochodzą tyle ile mój stary Zetor i tak samo bezawaryjnie to ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1
No nie Panowie-jeżeli mamy porozmawiać o wadach i zaletach to jak najbardziej jestem skory do rozważań a i konstruktywnej krytyki się nie boję-parę razy wspominałem na tym forum,że nie chciałbym JD gloryfikować-po prostu mam tak,że jeżeli czegoś dotykam to prawie z miejsca widzę jak TO jest wykonane-McCormick NIE jest wykonany na najwyższym poziomie-jeżeli chodzi o P.Romanowskiego to wiadomym jest ,że -a co ma mówić dealer ?Chciałbym jedynie zauważyć iż i u P.Romanowskiego coś podejrzanie dużo ciągników o żółtych felgach pracuje  ;D.Zresztą Fendt też jest wykonany bardzo ok. niektóre modele lepiej od JD niektóre gorzej-ale chyba te dwie marki prezentują najwyższy-i dosyć wyrównany poziom.A jeżeli jeszcze pochodzą tyle ile mój stary Zetor i tak samo bezawaryjnie to ;D

Spoko, spoko to zaczynamy u p. Romanowskiego jeździ ciągników sporo, Jelonki, CASE przeważnie stare dobre Magnumy, wiadomo że nie będzie w rok wymieniał ciągników na McCormick skoro te stare spisują się dobrze, co do wykonania Jelonka zgodzę się że jest bardzo dobrze ale bez przesady w Fendt-cie też się znajdzie parę niedoróbek tworzyw, boczne siedzenie to śmiech, każdy model ma swoje wady. Co do McCormicka owszem zgodzę się że może poziom najwyższy nie jest ale też zbytnio nie odbiega, materiały są w miarę dobre oceniam go dobrze co nie oznacza że lepszych nie ma. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

A ja zgodzę się z MCKYLO bo jeśli chodzi nawet o wykonanie kabiny to CASE bije JD na głowe zauważyć trzeba jedeną ważną rzecz jaką jest ERGONOMIA - w JXU wszystko jest pod ręką a JD ma kilka niedoróbek (np. pare ostrych kantów, źle usytuowaną dźwignie, stacyjkę w którą można uderzyć kolanem)


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Nie uważacie, że stawianie ursusa 5714 i proximy w porównaniu z resztą ciągników z tej ankiety jest trochę niesprawiedliwe. Przecież to zupełnie inna klasa! Jeśli już jakiś zetor to Forterra do tego porównania pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeszcze raz będę złośliwy-zdaniem moich sąsiadów też nie ma co porównywać- ich 5714 i Farmtrac są O WIELE lepsze od mego JD-i nawet nie ma dyskusji-zresztą ich wszystkie maszyny jakie by nie były są lepsze od moich <_< -a to mój rozrzutnik jest tylko jednoosiowy,a to ładowacz niestandardowy (znaczy nie Troll B) ),Zetor dużo pali-chociaż nawet nie mają pojęcia o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@winio jak masz neta w domu to poszukaj sobie wszystkie te modele z ankiety i porównaj chociażby masę ciągników a zobaczysz że pasują...jedynie co to tylko MF może być za duży bo seria kończy się na ciągniku o mocy 125km.

@jaro fajnych masz sąsiadów...i powiedzieli Ci to prosto w oczy???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@pioter-Oczywiście -gdy kupiłem sześć lat temu ładowarkę Waryńskiego to sąsiadka powiedziała mi-cytuję-takie żółte g...o kupiłeś ?,przy jednoosiowym rozrzutniku poleciał komentarz,że nic nie przewyższy dwuosiowego,a na moją odpowiedź,że przecież muszę tyłem na płytę wcofywać -to przecież tak samo łatwo <_< za JD są maksymalnie wku...i,że nie chce się psuć :lol:Boję się myśleć co mówią za plecami B) .No i zaraz pioter wezmę się za tłumaczenie...(lenistwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Witam . Co do zestawienia Ursusa czy Zetora z resztą ciągników w tej ankiecie to myślę ,że one idealnie do niej pasuja gdyż dla niektórych ważna jest jakość wykonania , a dla innych jak najniższa cena kosztem jakości czy nawet przywiązanie do marki np. znam gościa , który kocha się w ursusach i nie widzi w nich żadnych wad . Swoją drogą Jaro to naprawde masz niezłych sasiadow u mnie to ,,tylko,, mówią , że i tak ich jest lepszy , ale chociąż nie mówią w twarz ,że to ,,gówno,, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie po tym jak kupilismy "nowy" (10letni - ale i tak najnowszy na wiosce) ciagnik i przyszlo nam pozyczyc cyklopa to zaraz pojawily sie komentarze, ze kupuli ciagnik za 100tys (bardzo dobry zart), a nie maja na ladowacz i musza chodzic pozyczac, albo na uslugi jezdzic:)

w ładowaczu cos sie niezle popieprzylo a jak znajomy przyjezdza ładowac obornik to srednio bierze 50-100zl, wiec po co mi naprawiac moj? kiedy za sam olej bede musial zaplacic z 1000zl:)

ale cóż sąsiedzi jacy są tacy sa, grunt zeby miec kogos kto moze w razie czego poratowac w potrzebie, a reszte spuszczac na drzewo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

Żywy dowód na to że sąsiad sąsiadowi oko wykole - ile w Polsce powstało grup producenckich????? Mimo tego że była dotacja z budżetu UE to nikt jakoś szczególnie się za to nie brał!!! A wszystko to za sprawą zawiści między sąsiadami!!!! Mam nadzieję że kiedyś się to zmieni i będzie jakaś "siła" w polskim rolnictwie!!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a propos grup producenckich to bylismy chyba 3 oficjalnie zarejestrowana w PL, jak bylo nas malo bylo ok ale jak doszlo do 70czlonkow to sie slabo zrobilo, teraz widze ze wiekszosc rolnikow ktorzy maja cos do powiedzenia dziala na wlasna reke, zostali tylko ci co raczej do najlepszych i najzaradniejszych nie naleza:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

@winio jak masz neta w domu to poszukaj sobie wszystkie te modele z ankiety i porównaj chociażby masę ciągników a zobaczysz że pasują...jedynie co to tylko MF może być za duży bo seria kończy się na ciągniku o mocy 125km.

 

 

ale czy porównujemy tu jedynie masę tych ciągników? a pytanie postawione jest który jest najlepszy. Chodzi mi np. o wyposażenie tych ciągników. Skonfrontowanie n.p proximy z jd 5720 wypada po prostu bardzo niekorzystnie dla zetora bo jedyne praktycznie co łączy te ciągniki to podobna moc. To tak jakby porównać mercedesa z polonezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ależ porównanie jest dobre jedni potrzebują ciągnika w wersji podstawowej inni bogatszej dla jednych zetor jest super dla innych fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Zgadzam się z tobą lukas 120 zależy co kto potzrebuje dla niektórych najlepszy jest Zetor bądż Ursus ze względu na cene , nie wszyscy przywiązują uwagę do wykończenia kabiny itp. dla niektórych cena ciągnika wynagradza wszytsko .


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

u mnie w okolicy w tej mocy to praktycznie same proximy , 7340

 

jasia nie ma żadnego , ursusa też jeśli chodzi o 5714 jest 6014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no przecież zetor w 2006r sprzedał 1500 ciągników to chyba wszyscy wielcy razem wiele więcwj niesprzedali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Ja również nie mam nic przeciwko ursusowi, zetorowi czy nawet pronarowi. Ktos przecież je kupuje. Sam nawet zastanawiam się nad zakupem zetora ale nie twierdzę że jest najlepszy a w porownaniu z jd czy nh napewno nie wygląda najlepiej aczkolwiek najgozej też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@winio ciągników nie porównuje sie pod względem wyposażenia tylko pod względem parametrów...forterra to już klasa wyżej


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@winio ciągniki porównuje się pod względem parametrów w nie wyposażenia...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no akurat kupiłem i szczerze mówiąc nie żałujem ojciec stawiał na zetora ale jak teraz widzi fortere znajomego to mówi że jednak lepiej wybrałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

to może mój ojciec też będzie tak mówił <_<

p.s jedziesz na agro-premiery do poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

planujem jechać ale to dopiero pod koniec lutego to się okaze nie planujem zadnego zakupu maszyny ale z ciekawości można pooglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj