wojtek3222

John Deere 5720 , New Holland Tl90a i Case JXU 1090

John Deere 5720 , New Holland Tl90A czy Case JXU 1090 który z nich jest najlepszy?  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • JD 5720
      85
    • NH TL90A
      28
    • CASE JXU 1090
      23
    • Valtra A
      24
    • Zetor 8441 PROXIMA
      11
    • Ursus 5714
      5
    • Massey ferguso 5435
      24
    • Mc Cormick CX 85
      15


Polecane posty

wojtek3222    3

Który z tych ciągników jest najlepszy i najbardziej nadaje się do uniwersalnych prac w gospodarstwie takich jak : transport , prasa , kosiarka , rozrzutnik i beczka asenizacyjna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Zrób ankietę :)

 

Ja jestem za JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

trochę za mało ciągników do ankiety a pozatym Case i NH różnią się tylko szczegółami.jezeli chodzi o te trzy modele to napewno najlepiej wypada JD.tylko to spalanie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

ursusa nie ma ;) zetor,valtra, i jakiegoś białorusa(nie wiem jakie modele odpowiadaa tym co już są). fendta nie dawaj bo wiadomo dlaczego8) :D


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Biorąc pod uwagę Wasze uwagi zmodyfikowałem ankietę . Proszę o komentarze tych ciągnikówi i oczywiście głosy do ankiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak muszę być stronniczy-jestem za JD z prostej przyczyny-mam już ponad rok ten model i jak na razie nie narzekam-zresztą zużycie paliwa zaczęło też spadać-poważnie -a nie wierzyłem Niemcom ;D.Drugą przyczyną paliwożerności w moim ciągniku jest (oprócz wad wrodzonych  ;D) mój Starszy-święcie przekonany ,że np.jedzie 1400 obr/min gdy w rzeczywistości ma 1800 ;D (bardzo cicho w kabinie-gdy się nagrzeje to praktycznie nie słychać silnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I by się obraził  ;D-podobnie jak mój sąsiad-a może dodaj jeszcze Farmtraca-to drugi mój sąsiad też będzie szczęśliwy  ;D.Zresztą oni i tak uważają,że mój ciągnik co najwyżej dorównuje Farmtracowi lub Ursusowi a gdybym powiedział,że JD jest ciut,no tak odrobinę lepszy to byłoby chyba po mnie  ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

teraz lepiej ;) ale mogłby byc jeszcze jakis pronar farmer coś z SDF...JD napewno ma największy bajer,najlepsze osiągi,komfort cenę i spalanie jak juz pisałem ;) jak ktoś szuka prostego i niezawodnego ciągnika to Valtra.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Farmera to może lepiej nie, bo wygra w cuglach (wpadną kolesie z PPR i będzie ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
:D faktycznie lepiej nie... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Z tych poważniejszych ciągników oprócz Farmera  :P brakuje MF 5435 i McCormika CX 85 - ten ciągnik prezentuje dość wysoki poziom w swojej klasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Dzięki za podpowiedz już dodałem MF i Mc Cormicka . A z tymi sąsiadami Jaro to masz tak samo jak u mnie tez uważają , że mają najlepszy sprzęt hehe , ale tak to już jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Mój kolega kupił sobie NH TL-a 100 z turem. Pojeździłem nim chyba z godzinę. Super cacuszko. Bardzo mi się podoba ten "mały smerf".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak bym wiedział że będzie MF to bym się wstrzymał ze swoim głosem  8)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Może zrobimy jeszcze porównanie cen tych ciągników : John Deere 5720 w wersji advanced 155tys. zł , Ursus 5714 107tys.zł. Obie ceny brutto ,a cen reszty ciągników niestety nie znam . jeśli ktoś zna to niech pisze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam kolegów na forum pierwszy raz piszę. Szczerze mówiąc dziwię się wychwalaniem Jelonka chociaż uważam że maszyny są ok ale bez rewelacji. Małe promocyjne są tanie tylko się zastanówcie dlaczego? Na czymś producent zaoszczędził. Mogę coś więcej powiedzieć o NH TL100A i Case IH JXU1090 oraz McCormick. Ceny McCormicka C 85 MAX - 31.610,-euro netto, CX 85 38.660,-euro netto standard niezły, parametry też, klima w standardzie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

A nie znasz może aktualnej ceny Case Jx1080u lub Jx1090u bo jak dzis dzwoniłem do dealera to mi za 1080 zaśpiewał 182tys brutto . I jak możesz to napisz swoją opinie o  ciągnikach Case serii JXU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

No witam więc co do ceny JXU 1090 to cena taka może być, nie jest zbyt atrakcyjna porównując z JD ale pytanie jakie wyposażenie w nim oferowano. Wiesz z CASE IH i NH jest jak Skoda i Volkswagen niby to samo ale są różnice detali. W CASE IH są dwie wersje wypasiona oraz bardziej prostsza mechaniczna bez EHR-u itd szczegóły dealer. Co do JD to osobiście siedziałem w nim niby ok, fajny ciągnik ale wyje hydraulika bo ciągnik ma jedną pompę zasilania dla podnośnika i wspomagania. A zresztą nic za darmo skoro jest taka cena to wynika pewnie z marnych materiałów. Ja bym sobie ten model odpuścił ale Twoja sprawa jak zrobisz. Patrz na wyposażenie, parametry nie sugeruj się tylko ceną. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Te "marne" materiały są o wiele lepszej jakości niż w NH czy Case o McCormicku nie wspominając-dla ułatwienia-swego czasu w technikum miałem 2 lata zajęć pt."pracownia techniczna"-siłą rzeczy o materiałach cokolwiek wiem- co do awaryjności radzę przejrzeć zachodnie fora dyskusyjne i sprawdzić jak ma się awaryjność  JD (również serii 5020) do awaryjności choćby JXU.Myślę ,że JD zrobił takie ceny z prostej przyczyny-aby zdobyć rynek (po prostu czystej wody dumping)-a rynek polski jest hmm-nienajgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj