Skocz do zawartości
mateuszrol1990

kradziez ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MariuszE38    19

Zażądaj 5 tyś za dzierżawę. Przecież tak ustaliliście,  jak on twierdzi że dałeś mu to ty twierdź że za 5 tyś. Jak nie to orz.

Świetna rada, ale chodziło Ci oczywiście o 15 tys. od hektara i koniecznie płatne na konto do końca kwietnia 2015 miało być prawda?

miglanc88    110

o przypadkach , że ktoś komuś jakieś zboże z pola zapierdzielił (wykosił) to słyszałem ale o takim czymś?jeszcze nie...ten typ to naprawdę jakaś melepeta... :blink:  :blink:  jak ma duże podwórko to ty mu zaorz i zasiej kukurydzę xD :lol:

maroon88    0

W każdej gminie bądź starostwie są darmowe porady prawne i tam bym się zgłosił na twoim miejscu bo policja jest od spraw karnych i na tym się skupi a sprawę ewentualnych odszkodowań i dowodów jakie mogą ci posłużyć to wyjaśnią ci prawnicy 

Wiadomość z agroFakt.pl

donweter1989    181

No komedia niezła. dokladnie to wyglada tak, facet ma dwie łąki w dzierżawie jedna po lewej stronie a druga po prawej stronie mojej działki(łąki) i poprostu zaoral sobie ciagiem . O tym kto oral poinformowali mnie sasiedzi. rozmawialem z nim to stwierdzil ze dalem mu dzierzawe ze byl u mnie itp.( byl ale chcial zebym mu postawil wiate a rozmowy na temat tej dzierzawy nie bylo i mam 3 swiadkow) nie wiem co gosc ma w głowie . jeszcze dodal ze zaoral to bo nie oplacalo by mu sie holmera sprowadzac do hektara:) jajca

dodam ze dzialka lezy na terenie Natura 2000

I co teraz planujesz zrobić w tej sprawie?

janczar810    249

No komedia niezła. dokladnie to wyglada tak, facet ma dwie łąki w dzierżawie jedna po lewej stronie a druga po  prawej stronie mojej działki(łąki) i poprostu zaoral sobie ciagiem . O tym kto oral poinformowali mnie sasiedzi. rozmawialem z nim to stwierdzil ze dalem mu dzierzawe ze byl u mnie itp.( byl ale chcial zebym mu postawil wiate a rozmowy na temat tej dzierzawy nie bylo i mam 3 swiadkow) nie wiem co gosc ma w głowie . jeszcze dodal ze zaoral to bo nie oplacalo by mu sie holmera sprowadzac do hektara:) jajca

dodam ze dzialka lezy na terenie Natura 2000

skąd ma dzierżawione? prywatnie/gmina/anr?

łaka była tam dłuzej niż 5lat zanim to zaorał ?

zaorał to w tym roku czy juz to orał?

nagrywał to co mówi i jak wspomiałem nagraj film stanu jaki jest z punktem odniesienia

Miałem podobny przypadek prawie identyczny :(

saszeta    73

nie idź na policję a tym bardziej do sądu. Sprawa się będzie ciągła a on zbierze plon w tym roku. W najgorszym przypadku (dla ciebie)sąd pozwoli gościowi jeszcze ze 2-3lata to sobie uprawiać(jeśli dobrze ją w tym roku nawiózł). 

Albo jedź sobie to uprawić albo daj gościowi dobrze płatną dzierżawę na ten rok. Gość zrobił bardzo bezczelnie i nie masz co się przejmować

saszeta    73

a niby z czym mam sobie kpić?

Parę lat temu podobnie było jak wielkoobszarowiec obsiał komuś pole. Właściciel ziemi stanął przed ciągnikiem podczas siewu a wezwana policja kazała mu się odsunąć. Sąd stwierdził że wielkoobszarowiec poniósł nakłady na nawożenie tego pola i ma prawo użytkować dopóki ziemia nie wróci do stanu sprzed uprawy. Bodajże 2 czy 3lata.  I to nie były ugory. Sprawa sprzed 4-5 lat. Było o tym w telewizji

wieslaw16    46

Może wystarczy pomóc temu spragnionemu ziemi ,aby sobie jakoś odpoczął , i wysłac na jakieś chorobowe lub bezpłatne wczasy? :lol:

marko-kolo    222

a niby z czym mam sobie kpić?

Parę lat temu podobnie było jak wielkoobszarowiec obsiał komuś pole. Właściciel ziemi stanął przed ciągnikiem podczas siewu a wezwana policja kazała mu się odsunąć. Sąd stwierdził że wielkoobszarowiec poniósł nakłady na nawożenie tego pola i ma prawo użytkować dopóki ziemia nie wróci do stanu sprzed uprawy. Bodajże 2 czy 3lata.  I to nie były ugory. Sprawa sprzed 4-5 lat. Było o tym w telewizji

to w końcu jak było obsiał czy chciał obsiać ? skoro właściciel stanął w obronie swego prawa do własności to żadna policja nie mogła mu nakazać żeby zaprzestał bronić swojej własności

żaden sąd nic takiego nie ustalił i nie ustali bo nie ma takiego prawa , przestań bredzić i zmyślać te bajki :rolleyes:  

tomek73    189

To nie są bajki, też to widziałem i tak dokładnie było, saszeta dokładnie to opisał, byłem w  szoku, policja kazała właścicielowi pola  zejść z  pola i  tamten dokończył siew.

Widziałem w TV  i czytałem o przynajmniej 4 podobnych sprawach w w Polsce.

Właściciele są bez radni.

damian40000    85

było tak jak saszeta pisze. Ta ziemia była z wyłączeń gość kupił na przetargu ale dzierżawca obszarnik nie opuścił pola. Miał takie układy że właściciel nie mógł go zmusić do oddania pola. Nie wiem jak to się skończyło ale sprawa była ciężka bo obszarnik wszystkich korumpował.

mariuszd93    489

Jeśli ten  wielkoobszarowiec  miał  umowę dzierżawy-  to  nic  dziwnego ,  tylko kolega  saszeta  zapomniał  o  tym napisać .......

tomek73    189

Nie miał żadnej umowy, na dziko wszedł i uprawiał. TV była z  właścicielem pola u tego co uprawiał na gospodarstwie to chciał ich wyrzucić z podwórka, śmiał się w oczy TV agencji i rolnikowi co kupił pole.

Przynajmniej pracownik z  agencji powiedział że ona jest włacicielem tych obejść i nie może ich wyrzucić, i tylko dla tego ich nie wyrzucił.

Umowa się mu skończyła on z pole nie zszedł siał i o dopłaty składał.

marko-kolo    222

no ale to inna sytuacja , ten co uprawiał nabył prawo jako posiadacz samoistny( był tam dłuższy czas )  i kupujący kupił pole z lokatorem 

a nie że wkroczył na czyjeś pole i właściciel nic nie mógł 

panowie to zupełnie inna bajka jak ktoś samowolnie  włazi na czyjeś a kupno z lokatorem 

więc kolega nie bardzo dokładnie to opisał 

tomek73    189

U nas jest 305 ha, teraz poplon rzepaku, właśnie  teraz wieczorem wjechało duże gospodarstwo i spryskali na płatka, nie do tego pola nie miało, żadnych praw, właścicielowi sąd odebrał w  styczniu to pole.

Nagrałem film jutro będzie w  agencji, bo z rolnikami jedziemy.

118 wydzierżawione, rlnik czeka na podpisanie  umowy na 1 rok, reszta do sprzedaży, ale jeszcze nie ma terminu, a  ma być  w maju sprzedaż tego pola.

saszeta    73

no ale to inna sytuacja , ten co uprawiał nabył prawo jako posiadacz samoistny( był tam dłuższy czas )  i kupujący kupił pole z lokatorem 

a nie że wkroczył na czyjeś pole i właściciel nic nie mógł 

panowie to zupełnie inna bajka jak ktoś samowolnie  włazi na czyjeś a kupno z lokatorem 

więc kolega nie bardzo dokładnie to opisał 

z tego co pamiętam to obszarnik nic już do tej ziemi nie miał a pole nie było sprzedane z lokatorem. Bo gdyby było to wątpię żeby ten nowy właściciel tak skakał przed kamerą. W umowie z lokatorem są taki zapisy że nie ma sensu nic robić bo i tak się nic nie zdziała.

a sytuacja będzie podobna w przyszłym roku jeżeli teraz autor tematu nic nie zrobi

Sprawe wyjasnilem. Spisalem z gosciem umowe . Do 1 maj 2016 roku ma doprowadzic łake do stanu z przed samowolnego zaorania gruntu no i pokrycie strat siana .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Xbodziox
      Witam , ostatnio chce kupić ciągnik Renault . I interesują mnie dwa modele Renault Ceres i Renault Ares . Tylko nie wiem czy jeden od drugiego się różni . Proszę o pomoc . Dzękuję 
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum

Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 

W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 

• Przez sroka332
      witam kupiłem siewnik amazone d8 super 29 rajek jak mam wykonać probę kręconą ktoś pomoże 
    • Przez Pele94
      Witam. 
      Mam takie pytanie czy ktoś z was korzystał z finasowania fabrycznego albo miał okazję się z tym zapoznać. 
      Mianowicie chodzi mi o zakup nowych maszyn rolniczych na Modernizację. Umowę z agencją mam już podpisaną lecz nie posiadam wystarczających środków na zakup maszyn (słyszałem że ta forma nie wymaga zabezpieczenia hipotecznego gospodarstwa a zabezpieczeniem są zakupione maszyny ) .  Słyszałem ostatnio właśnie o tej formie zakupu ale chciałbym się z tym bardziej zapoznać. A może macie jakieś inne propozycję związane z zakupem maszyn np: kredyt
      Czekam na wasze propozycję. Pozdrawiam  
    • Przez zimrex
      Witam wszystkich moje pytanie do was dotyczy dofinansowań dla rolników na rok 2018 jakie benda czy wiecie już o jakiś interesują mnie wszystkie
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ