Skocz do zawartości
dawid199303

Zetor 5011 przednie półosie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
dawid199303    13

Cześć, mam problem bo gdy jadę na 5 biegu na wolnych obrotach jest dobrze ale jak rozpędze ciągnik to przednie prawe koło wpada w taki trans, że zaczyna się mocno ruszać na boki tak że cały przód skacze góra dół i kierownicy nie można utrzymać :/ wymieniłem łożysko bo myślałem że to ono jest przyczyną i podczas demontażu się rozleciało, niestety na nowym łożysku jest to samo :/ po lewej stronie na półosi ta zwrotnica do której jest przykręcony drążek od kierownicy ma lekki luz jak z wiekszą siłą nią poruszam rękoma. Dokładnie w maju mija rok jak półosie dawałem do regeneracji a ten ciągnik od tamtego czasu obsiał i opryskał 8ha, to już by coś po tej regeneracji szlak trafił? 

Wiadomość z agroFakt.pl

asasinator666    106

Podnieś przód do góry tak żeby nie blokować podnośnikiem osi i sprawdzaj gdzie jest największy luz albo coś kiepsko działa i tam szukaj problemu. Znajdziesz na pewno.

DarekD    56

jeśli chodzi o regenerację resorowanej półosi to jak dałeś zwykłe tulejki zamiast oryginałów z teflonem to dość szybko się to wybije szczególnie jak nie dbasz o systematyczne smarowanie.

Może masz już  taki luz na przekładni kierowniczej  ,że koła wpadają w nie kontrolowane  drgania i to  bardziej jest prawdopodobna przyczyna niż luz na tulejkach.

dawid199303    13

lekko zjechany klin był bo łączy os z tym czopem co u góry jest do niego drążek przykrecony, no i dwie górne końcówki drążków jeszcze oryginalne ale już wybite tez zostały wymienione i jest już w porządku :-D a do regeneracji to nie robiłem sam tylko oddałem do zakładu bo dawałem od 912 i od zetorka to w 912 prawa półos juz ma luz pewnie dali jakieś zwykle tuleje a powinny być z brązu. dzwoniłem pytałem o oddaniu na gwarancję to dają tylko pół roku a to juz będzie rok jak było regenerowane, no ale co zrobić :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się