Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FISH

Renault 103-54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomu    4

@tomekgeo2, z tego co wiem to powinna być tam świeca płomieniowa, a podgrzejesz ją kiedy przekręcisz kluczyk aż zgasną ci kontrolki odczekasz jakieś 30-50 sekund (jeśli świeca działa kolektor powinien być rozgrzany), następnie wciskasz kluczyk i odpalasz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek987    61

Kolego tu masz podstawową różnicę ;)

NR 1 - elektohydrauliczny czyli przy pomocy prądu sterujesz elektrozaworami sterującymi hydrauliką. Przełączasz tylko wyłącznik jak w kierunkowskazach i jedziesz w tył lub w przód lub neutral (przyjemny bajer - standard w nowych zachodnich ciągnikach)

NR 2 - mechaniczny czyli przy pomocy wajchy zmieniasz kierunek jazdy (jak byś zmieniał bieg) Oba rewersy są niezależne od biegu załączonego do jazdy.

Geo    10

Teoretycznie mechaniczny powinien być mniej awaryjny, ale wszystko zależy od stopnia zuzycia i szczęścia podczas zakupu ;).

Wojtek987    61

Przy elektrohydraulicznym i półbiegach na pewno będziesz musiał bardziej dbać o olej i broń boże pomieszać z innym (np od c360). Mechaniczny wiadomo - jak zwykła skrzynia działa. Przy nowych nie ma się co zastanawiać ale przy sprzęcie kilkunastoletnim wszystkiego można się spodziewać. Kwestia trafienia na coś dobrego...

izydor6280    464

elektrohydrauliczny to wygoda, ale tez wieksze ewentualne koszty napraw,

mechaniczny bedzie zapewne mniej awaryjny, prosty w ewentualnej naprawie

wybor nalezy do Ciebie

damianbor    8

Mechaniczny też potrafi się zepsuć. Znam kilkanaście przypadków złamania się wodzika. Wg mnie są za głęboko nawiercone otwory na śróbki mocujące przesówke i w tym miejscu pękają.

piciaj    31

jeśli elektorhydrauliczny to trzeba zwrócić uwagę czy płynnie przechodzi z półbiegu na półbieg, i wybrałbym rewers z pozycją 0" a nie tylko przód-tył, i rewers też żeby płynnie pracował czy maszyna zimna czy ciepła. dbać o olej ,jego stan i jakość.czyli tyle co w ciągniku z "mechankiem" jeśli nie ma objawów takich jk powyzej to maszyna musi chodzic, swoją mam z ehr rewersem i niechciałbym już normalnego rewersu i zwyklego sprzęgła to duża ale to duża wygoda, zwłaszcza ulga dla lewego kolana bo przez cały dzień pracy niema żadnego zmęczenia. poza tym większość "awari" elektryk to brak dobrego przewodnictwa we wszystkch wtyczkach i gnizadkach lub wina użytkownika niż awaria ciągnika sama w sobie..na kilka renówek w mojej okolicy właśnie z mechanicznym rewersem jedna miała awarie a "elektryki chodzą. więc nie ma się co stresować

nnamezis    0

Panowie mam pytanie: oglądając kilka renault 103.54 zauważyłem że nie które są ulane przy wężu od odmy(jest to przedni most) no i w każdym takim egzemplarzu dodając nawet lekko gazu mocno kopcą ciemnymi spalinami. Czy to są już oznaki mocnego zużycia silnika?

Nie chciałbym kupić ciągnika w którym w nie dalekiej przyszłości musiałbym robić kapitalny remont.

radekx90    1

No to te objawy świadczą o znacznym zużyciu silnika i braniu oleju. Nie radze takiego kupować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować