Skocz do zawartości
proximaplus

Padnięty akumulator w proximie 8441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proximaplus    1

Witam, wszystkich forumowiczów,mam pytanie zapomniałem wyłączyć hebla w proximie 8441 i ciągnik 3 tygodnie stał na włączonym prądzie,po tym czasie nie działa nic nawet światła,radio.chciałbym się dowiedzieć czy jest jakąś możliwość uratowania akumulatora który został rozładowany do praktycznie zera

proximaplus    1

No właśnie pojęcia nie mam nic nie było włączane,ale jest rozładowany prawie do końca,raz tata łokciem włączył elektrozawór od akumulatora drgań od ładowacza i tylko tyle.Akumulator miał 6 lat także nie był młody ale do tej pory kręcił super.

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekD    56

jak go już użytkujesz 6 lat to już swoje przeżył i pewnie długo by nie pochodził .  Może wysiadła tylko jedna cela bo i tak też bywa  . Tak czy inaczej naładuj małym prądem i zobaczysz . Gorzej  dla niego jak byś użytkował ze zbyt niskim poziomem elektrolitu albo wyładował go długim kręceniem

5714mf255    31

6 lat to i tak wynik prawie nie osiągalny w tej chwili żywotność akumulatora to około 3 lat a gwarancja 2 polecam wymianę by w zniwa niebylo problemu ja wymieniłem w swoim 5714 na żelowy cena wysoka 740zl ale gwarancja 12 lat więc się opłaca bo zwykły cena około 300 a + dla zelowego bardzo duży prąd rozruchowy i może być rozladowany prawie do zera i po naladowaniu nie traci swoich możliwości

rolstudent    96

ja ostnio tez kupuje akumulatory do głębokiego rozładowania. troche droższe ale wg mnie dłużej wytrzymuja mimo mniejszego prądu.

orginalny akumulator varty w fendzie siedzi juz 9 lat i miał 2 takie akcje ze ciagnik niechce odpalic ja do aku a on suchy. dolalem wody naładowalem i dalej smiga az miło. zadna centra czy zap tego by nie przeżyło.

DarekD    56

nie wiem jakie robią  teraz ,ale ZAP 170ah  u mnie kręci  5-ty rok bez problemu i doładowywania. Skrzynka oczywiście pod kabiną ,może to dlatego .......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?