Polecane posty

MrSlomek    6

CZeść! Mam problem ze skracaniem pszenżyta ozimego , ponieważ nie wiem dokładnie kiedy je przyskać . W jakiej fazie wzrostu , aby dobrze skrucić , zeby nie skrócić kłosa . Chcę skracać tylko raz więc pytam się was kiedy zeby wybrać najlepszy moment na to aby oprysk zadziałał dobrze na zboże . I jeszcze mam pytanie jaki dokładnie preparat polecilibyście na skracanie na pszenżyto ? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

żeby oprysk zadziałal dobrze to, najlepiej w fazie 1 kolanka i cm nad wezlem krzewienia tak jak pisza tylko. Oczywiscie temperatura tez musi byc calodobowa w miare ok 10 st. a takze, suszy ma nie byc no i trzeba dac cos mu N :) a jaki najlepsze? jedni chwala ccc, inni modus, jeszcze inni mieszac je razem


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSlomek    6

Zgadza się :) CCC jest podobno najtańszy i najsłabszy , Modus zaś podobno z wyższej pułki . Ale my nie pryskamy ani jednym ani drugim . Jeden gość pryska modusem ale to owies tylko . Sam nie wiem czym pryskać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

moddus jest wg mnie najlepszy na jeczmien np jary w dawce 0,4 na ha:) tak jak pisza. u mnie w galerry masz jego zdj. dostal ponad 300 kg saletry. dal jak w opisie. Na pszenzyto w tamtym roku dalem ok 0,3 modusa i 0,7 ccc


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez hoodoowca
      witam,ze względu na pogodę nie mogę zaorać pola po kukurydzy czas leci deszczu nie widać a nasiona kupione,stalerzowałem pole- nawet nieźle to wygląda .Pole uprawione na ok 10-15cm i teraz pytanie siać ? czy nie ma sensu.Nie mam żadnego doświadczenia w takim siewie,może ktoś mi coś doradzi.
    • Przez Dziuba
      Witam. Siał ktoś z was pszenice KWS Ozon i pszenżyto Lombardo?? Jakies opinie porady będę wdzięczny😉
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
    • Przez rolnikzwielkopolski12
      witam mam takie pytanie jaka pora roku jest lepsza na kupywanie cieląt słyszałem że gdy temp powietrza jest niższa jak 10 stopni to lepiej się powstrzymać od kupna . co sadzicie o tym ?? kiedy wy kupujecie cielaki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj