jaceko

opinia na temat loszek AgroSokołów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaceko    4

Proszę o opinię na temat loszek a AgroSokołowa ponieważ chciałbym od nich je zakupić, a nie wiem co one są warte...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zalezy jaka trafisz... jak dobra to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no niestety taka prawda ;) nie no zartuje... osobiscie nie bralem nigdy z tamtad ale nie slyszalem zlych opinii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

ja właśnie noszę się z zamiarem zakupu od nich loszek a znowu w okolicy u mnie nikt od nich nie brał.... ciekaw jestem co one są warte.... 

 

z tym dobre i złe to tak jak ze wszystkim... :)

Edytowano przez jaceko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sluchaj to zalezy tak jak wszedzie... niby wszystko pieknie loszki 1 klasa super cacy. a jak kupisz okazuje sie ze wogole w ruje nie wejda.... roznie to bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

ehhh te ruje... teraz mam takie u których jest ciężko z rujami, ale ja i tak wszystko przez zastrzyk zestawiam na grupy...

 

a słyszałeś coś o miotach?? wyproszeniach?? powtórkach?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie nic nie wiem ale jesli mnie pamiec nie myli to uzytkownik @janekbender6930p bral loszki z sokolowa napisz do niego :) chyba ze pomylilem uzytkownikow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno nie są tanie ale ludzie myślą że jak drogo kupi to będzie Bóg wie co loszki jak loszki jedni są zadowoleni inni nie jak masz za dużo kasy to kupuj śmiało jak nie to kup sobie F1 i będzie to samo tyle że za połowę ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

Agro-Sokołów oferuje zwierzęta hodowlane loszki i knury pochodzące z duńskiego systemu hodowlanego DanAvl czyli danbred

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co niby ma oferować jak jest własnością duńskich rolników a każda sroka swój ogon chwali a loszki i knurki to nic innego jak Landras czy Yorkszyr czyli to co Pbz i Wbp lub ich krzyżówka F1 tyle że ładnie zareklamowane nikt Ci więcej za takie świnie nie zapłaci tak jak za lochę którą będzie trzeba prędzej czy pózniej wybrakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten co nie brał od nich Loszek niech nie gada bzdur. Lepszej lochy nie widziałem. Konkretna firma i konkretny towar. KupująC loszki z Sokołowa masz 150 dni gwarancji 2 sztuki mi wymienili. Co do wyników to nie będę pisał bo po co skoro wiekszosc ludzi wie swoje. Zapraszam do mnie. Jest nas kilku co bierzemy z Sokołowa. Czekam na papiery i będę chciał do 250 loch powiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Witam, Jako że już kilka lat mam ową genetykę to mogę kilka rzeczy podpowiedzieć. Jeżeli masz sporo wiedzy i doświadczenia wyciągniecie 30 odsadzonych od DanBreda w roku to bułka z masłem ( licząc tylko 2,2 z mamkami ), i pod tym względem ani Naima ani Pic nawet się nie zbliży.

 

Przy dobrym przygotowaniu maciory a nawet loszki rodzą nawet 19-21 w średniej. ( u mnie rekord 32 żywo urodzone u starej a 26 u loszki wiec potencjał jest ) Znam dużo hodowców co biorą danbreda na produkcję prosiąt ( można sporo wykręcić tych prosiąt nie zwracając uwagi na wagę )

Jednak mają także swoje wady. Dużo słabsze nogi od Naimy i od 5 porodów już się ostro sypią z różnych błahych powodów (delikatne )

Przy kryciu knurami PIC337 "wywalało mi gen stresu " i ledwo dało się dokarmić

 

W moim przypadku wydaje mi się ze lepsza będzie Naima. prosiąt będzie mniej ale za to ich masa przy urodzeniu i odsadzie będzie dużo większa, a co za tym idzie szybciej wyjdą tuczniki. Obecnie czekam na 2 porody naimy

 

Obydwie rasy są bardzo dobre i mają masę przeciwników jak i zwolenników. Podstawą jest zadać sobie pytanie czego oczekujemy od maciory i ile pracy chcemy w nią włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad trzyma około 150 danbreda wcześniej naima i twierdzi co innego. Dlatego te dyskusje są potrzebne. Co do tego że wagowo mniejsze się nie zgodzę. Że wolniej rosną też się nie zgodzę. Ja kryje neckarem. Co do ilości prosiat to mam tak samo. warto by się spotkać i pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten co nie brał od nich Loszek niech nie gada bzdur. Lepszej lochy nie widziałem. Konkretna firma i konkretny towar. KupująC loszki z Sokołowa masz 150 dni gwarancji 2 sztuki mi wymienili. Co do wyników to nie będę pisał bo po co skoro wiekszosc ludzi wie swoje. Zapraszam do mnie. Jest nas kilku co bierzemy z Sokołowa. Czekam na papiery i będę chciał do 250 loch powiększyć.

 

A co ta gwarancją obejmuje ?Wymienią hm ciekawe wyniki to papier wszystko przyjmie moim zdaniem nie ma sensu przepłacać przy tych cenach bo łatwo popłynąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Wagowo zależy jaką mamy różnicę w ilości przy np. 13 naimy a 15 danbreda żywych, zgodzę się że można złapać podobną ale jak np. naima ma 15 a Danbred 20-21 nie ma szans, nie wierzę. Średnio u mnie 20 % loch rodzi 20 i wyżej żywych do tego średnio 2,6 martwo to fizycznie jest to niemożliwe by mieć podobną masę. Przy dobrym dokarmianiu małych można troszkę wyrównać mioty na odsadzie ale wraz różnica to ok 0,9-1,2 kg

 

Na DanBredzie mam średnio 1,25 kg wagę prosiąt żywo urodzony. Na naimie 1,42 kg ale na loszce, zobaczę jak 2 mioty będą wyglądać. Wytestowałem wszystkie dostępne knury i nie mogłem przebić się z mięsnością 58 % dopiero od mniej więcej 6 mies. kryję P76 i skoczyło średnio o 1,3%, sam się dziwie jakim cudem łapią 59,3-59,6%. Neckar powinien mieć jak twierdzą przedstawiciele lepszą mięsność, kosztem przyrostu. P76 niby ma wychodzić ok 5 dni wcześniej przed neckarem ale ma mieć słabszą mięsność.

 

Pod koniec roku przestawiam tucz na żywienie płynne i zobaczę jak to wyjdzie przy sporym udziale CCM bo także zdania są podzielone.

Edytowano przez Elrond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nekarze średnia miesnosc 60,5 i tylko tym kryje. kolego Staszek Tu nie chodzi o przeplacanie. One wcale drożej nie wyszły od f1 naszego. Tylko o to ile się produkuje jak mój prprzedmowca mówi wyciągnąć 30 prosiaka to bułka z masłem a na pbz Szkoda gadać. a im wiecdj prosiaka tym mniejsze koszty poniesione na wyprodukowanie go. Nam się to opłaca i będziemy produkować dalej. Tylko to kwestia tego ile swojej roboty i chęci Wlozys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mówię że są gorsze ale na PBZ też można to uzyskać bez problemu o F1 nie wspomnę a waga prosiąt w dniu urodzenia nie ma aż tak dużego znaczenia jak niektórzy piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

Dzięki za odzew na moje pytanie, znam Danbred bo je mam teraz, tylko że loszki kupiłem od importera prosto z Dani, i to był błąd!!! za miesiąc przyjechał lekarz wojewódzki i kazał je ubić <ściana> a loszki miały być pierwsza klasa... więc je oddałem na ubojnie.... no i te ubite loszki wcale nie chciały wchodzić w ruję ani zastrzyki ani nic je nie mogło zmusić... no i z 50 tak naprawdę oprosiło mi się 20, ale prosiaki od nich pierwsza klasa po 18 żywo urodzony i naprawdę super się odchowują.

 

Teraz che kupić loszki z Agro Sokołowa- i tak mnie ciekawi jaki oni mają towar?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Nie wiem jak u nich z bioasekuracją po pożarze w Jagodnym. Dużo hodowców woli materiał z ich drugiej fermy z Piecek.

Tych lekarzy to Agro-Sokołów swego czasu sporo zmieniał, nie wiem kto jest teraz dawno u mnie już nie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

no pożar troche im pocisnał z budynków troche przedawali swego czasu prośnych loch, jeśli chodzi o loszki to jest F1 DanAvl ale to nie jest 100% ten sam co w Danii z SPF RED, ten jest poniekąd troche słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj