Skocz do zawartości
damianzb9613

Zacinające się sprzęgło Zetor 6211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam , od czasu do czasu przycina mi się sprzęgło a dokładnie to wcisnę pedał sprzęgła  i nic żadnej reakcji jedzie sie dalej . Po zgaśnięciu ciągnika i ponownym zapaleniu przez jakiś czas jest dobrze . C może być  przyczyną  ?   

Nie mam pół biegów . 

A jeszcze mam takie pytanie płyn do wysprzęglika sprzęgła to jest ten sam co do hamulcy  i w tym samym zbiorniczku? 

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek0889    1

spr czy wogole wysprzegla, jak wciskasz sprzeglo to pod kabina powinna sie ruszac ta dzwignia od sprzegla, jesli nie to ktoras pompka przepuszcza, najlepiej rozbierz obie i spr w jakim stanie sa, przy okazji wymien albo wyczysc przewod ten co idzie od gornej pompki do dolnej

Sprawdzałem rusza się ta dźwignia  . Ale to na 10 wciśnięć sprzęgła raz nie wysprzęgli  . A jest to trochę niebezpieczne . A jaki płyn wlać do tego wysprzeglika ? 

romek6340    203

Taki jak do hamulców bo z tego samego układu jest. Zbiorniczek jest po prawej przed kabina. Powinien byc R3 ew. Dot 3 i odpowietrzyć.

Kristoffer    4

To lepiej zmienił pompke bo nie kosztuje tak wiele a pewnie to przez nią o ile się nie myle to jest taka jak przy hamulcach .

romek6340    203

Dokładnie, pompka czy wysprzęglik +/-50 zł kosztuje. Pompka to będzie to bezpośrednio za pedałem sprzęgła. Po wymianie i tak będziesz musiał odpowietrzyć. Do odpowietrzania masz tam odpowietrzniki (takie jakby kalamitki). Zakładasz na to wężyk aby wszystkiego nie schlapać, luzujesz i pompujesz pedałem aż nie będzie widać powietrza jak leci. Właśnie ten odpowietrznik masz chyba w wysprzęgliku (to na dźwigni co do sprzęgła idzie). W między czasie dolewasz płynu do zbiorniczka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się