wojtek161

Agregat uprawowo-siewny czy ciężki z podwójnym wałem?

Polecane posty

wojtek161    3

mam pytanie posiadam 12ha ziemi 3-5klasy ciągnik 75km 4X4 i c 330 co lepiej kupić agregat uprawowy z hydropakiem czy agregat na ciękiej spręzynie z podwójnym wałem

Edytowano przez kris14
Edycja tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Napisałeś kl ziemi, ale też ważne jest ukształtowanie terenu, bo to też jest ważne. A co do ciągnika to nie tylko moc świadczy o uciągu, duży wpływ też ma masa. Dźwigać to raczej chyba dał by radę, chociaż zależy jaki ma udźwig na podnośniku. Jak masz III kl. i jest to glina to będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

Ziemia pagórkowata wiec zostaje agregat uprawowy z podwójnym walem (jaka szerokość i producenta polecacie nowy)

Połączone

Siewnik normalna skrzynia 2.7m a udźwig 1500kg

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik by dawał rade, jeśli nawet to podnosił byś siewnik na hudropaku. Bał bym się o uciąg, pagórki mogą go ugotować :/
Producent- jest ich multum od bometu po unie lub zagranicznych producentów. Jest to kwestia pieniędzy, na jaki przedział cenowy możesz sobie pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Polecać firmę jest ciężko bo każdy chwali swoje. Jak 3 kl i teren pagórkowaty, to max to tak jak kolega wyżej napisał 3,2m, a optymalnie to będzie 3m i powinien iść bez problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/apollow.html

Ładnie uprawia. 4 rzędy łap i wały tylne na docisku swoje robią. Ja mam bez przedniego wału i inne mocowanie wałków i ciągam to 80 konnym MF 4x4 na ciężkich ziemiach i nie ma z nim problemu. Kultywator z średniej jakości profili - reszta nawet ok. Szukaj z wałem na docisku lub jakimś ciężkim.

Ewentualnie kupisz w tej cenie wg. mnie lepszy Herkules tylko 2,8m stary typ.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Niby lepiej uprawia z wałem przednim i na wiosnę można płycej i równiej ustawić. Co do drugiego agregatu z tych co podałeś to nie powinno nazywać się agregat tylko mocowanie siewnika:) Bomet ma gorzej rozwiązane wałki - dużo lepiej jest w tych Dziekana ale zależy jakie masz gleby i nie chodzi mi o klasę tylko jak zwięzłe i ciężkie w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

ziemie miejscami troche gliniaste ale myśle żeby po orce najgorsze miejsca przejechać 2 razy a wałk bym wolał na łańcuszkach ze wględu na dużą ilośc kamieni na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To zależy co i pod co chcesz uprawiać oraz jaką porą. Agregat ma tą przewagę że wyrówna pole. Ciężka brona na ciężkie ziemie po orce a po tym agregat - tak to u mnie wygląda ale to na rędzinach. Na wiosnę ładnie uprawia agregat z broną ( włóka - brona - podwójne wałki strunowe ) ale na jesieni to szkoda paliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez shiftmp3
      Witam serdecznie, mam  zużyte panewki na podrzutniku cenna dość wysoka moje pytanie brzmi czy ktoś dorabiał takie panewki z jakiegoś materiały ? może teflon  albo coś? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj