tymtus

Modyfikacja z wajchy na przycisk

Polecane posty

tymtus    42

Witam. Potrzebowałbym siłownika dwustronnego działania długości koło 20 cm i ruchu tłoka +/- 10cm. Musi być sterowany elektronicznie 12V napięcie, ważne, żebym nie musiał podłączać do niego hydraulki, żeby miał własny zbiorniczek, albo moze być pneumatyczny, czy inny, w każdym razie z własnym zasilaniem, i sterowany elektonicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

przejrzyj a allegro siłowiki elektrycze na 12v, mysle ze bedą odpowiednie, dość tani i łatwe do podłączenia :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sterowany elektronicznie czyli jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Do czego to ,może do siewnika ?A jak chcesz sam zrobić to możesz wykorzystać gwint na szpilce nakrętkę i silnczek od wycieraczek z przekładnią ślimakową który kręcił by tą szpilką i już może nakrętką się przesuwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dokładnie takie coś jak pokazał Ovi, Kristoffer nad tym też myślałem, ale jednak wolę na siłowniku, do tego jakiś panel sterujący, i można przyjemnie robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinJvD
      Witam!Wydaje mi sie ze jak narazie na AF mam najbardziej zmodyfikowane maszynki, pochwalcie sie co robice zeby poleprzyć prace swoimi bizonami?
      Pozdrawiam Marcin JvD
       
       
      -co sadzicie zeby włozyc do bizona silnik JD coś ok 150 km?
    • Przez beni226
      Witam
       
      Powiedzcie mi do czego służy ten przycisk z prawej strony siedzenia widoczny na obrazku bo u mnie jak go wciskam to nic się nie dzieje.
       
      http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=1909
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez Shmit
      Witam moze ktoś mi rozjaśnić do czego służą te przyciski, szczególnie ten po prawej ?
      Mam je w swoim świeżo zakupionym JCB 155-65

    • Przez AdeXZet
      Witam mam rozdzielacz 3 sekcyjny na dźwignie przy przyczepie zamet t-635 i podczas pracy muszę mieć otwartą szybę w zetorze i przez większość czasu do środka leci mnóstwo syfu.
      Interesuje mnie czy każdy rozdzielacz można przerobić na linki, jeśli tak to czy jest to tylko kwestia odpowiedniego kołpaka, czy też sprawa jest bardziej skomplikowana, każda linka byłaby sterowana oddzielnie przez taką dźwigienkę http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65_images%2F0002.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65.html&h=306&w=167&tbnid=9oMKrr5WOFF7KM%3A&zoom=1&docid=1hvRvH9fj-D2GM&ei=tKCzVJrMJcvzUtaMghg&tbm=isch&ved=0CFYQMyhOME44ZA&iact=rc&uact=3&dur=759&page=8&start=167&ndsp=26
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj