Skocz do zawartości
12Karol

C 330 - zwarcie przy uruchamianiu

Polecane posty

12Karol    0

Witam, 

Mam problem z odpaleniem ciągnika. Po zgaszeniu, nie mogę go odpalić.

Klucz w stacyjne w pozycji 0, kontrolka się świeci. Po przekręceniu na 1, czy 2 kontrolka gaśnie, nie ma również świateł długich. Światła postojowe są. 

Przy przekręcaniu startera automatycznie kontrolka gaśnie, po puszczeniu startera kontrolka znów się zaświeca. 

Stacyjna nowa, rozrusznik nowy, klepy sprawdzone, akumulator też. 

Wygląda mi to na jakieś zwarcie, ale nie wiem gdzie szukać. 

AlaCapone    3621

Od jak dawna masz ten ciągnik? Czy to zdarzyło się poraz pierwszy? Czy coś grzebałeś w instalacji elektrycznej, szczególnie przy przewodach pod kierownicą? Sprawdzałeś wszystkie połączenia, styki? W jakim stanie jest stacyjka, ile ma lat? Czy kluczyk nie jest czasem wytarty? Czy wszystkie przewody w stacyjce są podłączone poprawnie i w dobrym stanie? Czy sprawdziłeś dokładnie bezpieczniki?

Czy sprawdzałeś bendiks w rozruszniku? Czy lekko chodzi? W jakim stanie jest krótki przewód łączący bendiks z rozrusznikiem?

Czy któryś ze styków elektrycznych począwszy od aku (także masa) do rozrusznika grzeje się? Czy są jakieś dźwięki, syczenie?

Czy pojawia się napięcie na rozruszniku, bendiksie?

Czy bendiks załącza (kliknięcie)?

Sprawdź dokładnie wszytkie połączenia elektryczne i przewody - w razie konieczności popraw, przeczyść lub wymień przewody.

Sprawdź stacyjkę i prawidłowe podłączenie przewodów.

Wymień stacyjkę.

Wiadomość z agroFakt.pl

elektrotech    3

czyszczenie klem aku na bateriach-nie wiemy czy 2x6 czy 12V  jesli 2x6V (łacznik -pod podnosnikiem -podmiana innego) - kabel + do rozrusznika -sprawdzić łaczówkę- wymiana

jak się okazuje problem nbardzo czesty w mocowaniu na klemach kabla do rozrusznika

MasterRoj    81

Ja się spotkałem ze złym stykiem w stacyjce po prostu.ładowanie świeci jak przekręce klamkę to wszystko gaśnie ja puszcze to świeci a rozrusznik nie startuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się