Polecane posty

tomek73    579

Jak odkręcisz z prawej strony dekiel na 8 śrub to ją zobaczysz trochę wyżej. Musisz ciągnik rozpołowić między skrzynią biegów a skrzynią pośrednią. Najpierw zmierz ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Kolego to nie mikropompka! Ja jak kupiłem c-385 to też mi WOM nie działał pompki nie pompki powymieniałem i to nic nie dał a na koniec się okazało że to są tarczki WOMu które kosztują 30 pare zł a ja włożyłem w niego około 400zł na próżno. Więc odkręcasz te śruby od wałka z tyło ( 8 ich jest ) zdejmujesz pierścień segera zawlasz tarczki wkładasz nowe zakręcasz i działa przed wykręceniem spuść olej a potem nalej. A że wałek stopniowo się przestawał kręcić to wina tarczek ponieważ się paliły.

Edytowano przez milanreal1
orty
  • Like 1

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys88    0

Podepnę się pod temat

 

U mnie były takie objawy: Traktor na polu stanął, zaczął gwizdać, WOM się zatrzymał. Odpięliśmy rozrzutnik i wałek czasem chodził, pompa coś kiepsko podnosiła, ciągnik na zającu jeździł tylko na dużym gazie coś jakby się sprzęgło ślizgało. na żółwiu jechał normalnie. Ale gwizdanie było bez przerwy. Objawy wskazywały na mikropompe. Rozpołowiliśmy ciągnik i wymieniliśmy ją. Jednak po jej wymianie gwizdanie nie ustało. Pompa podnośnika dalej jakoś głupiała. Raz podnosiła raz nie. Założyliśmy jeszcze starą pompę podnośnika (rok temu wymienialiśmy ją bo stara była zużyta) i teraz w sumie wszystko działa ale ciągnik nadal gwidże i czasem ginie wspomaganie.

 

Powiedzcie mi czy pompa od wspomagania jest jakoś zależna od pozostałych pomp? Bo jednak wydaje mi się że jest na zupełnie innym obiegu.

Z moich spostrzeżeń: gwizdanie dochodzi z okolic mikropompy, pompy wspomagania oraz dźwięk się trochę zmienia przy podnoszeniu i opuszczaniu belki pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa wspomagania nie jest zależna od pozostałych pomp, tak samo pompa podnośnika nie ma nic wspólnego z mikro pompką, ale współdziała z tłoczkową pompką wspomagającą podnośnika.Gwizdy mogą być spowodowane złą pracą wzmacniacza.Wszystkie pompy oprócz mikro pompki wymieni bez rozpoławiania ciągnika.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys88    0

W końcu udało się usunąć usterkę.

Przyczyną była piasta (taka trójramienna gwiazda) na sprzęgle. Wałek ściął na niej wszystkie ząbki i zaczął się w niej trzeć zamiast się z nią obracać. Także czasem pewnie się obracał wolniej, czasem szybciej co było przyczyną niestabilnej pracy pomp. A przy okazji wymieniło się tarczę na sprzęgle bo już i tak była zużyta. Dzięki za zainteresowanie tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mam problem z mikropompą, ma wytarte frezy i co jakiś czas muszę wymieniac łącznik na nowy bo szybko się niszczy. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i mówi że z mikropompą sporo zachodu bo trzeba ciagnik rozjechać, ale jest sposób na to. Pompa ciśnienie ma dobre więc on proponuje żeby kupić nową ale przez te okienko rozkręcić starą i założyć z nowej ten kawałek frezowany tylko. Jeśli się uda to sporo pracy można zaoszczędzić. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przez jakie okienko wykręcisz mikropompę? :blink: chyba coś mylisz z tymi pompami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teorytycznie jest to mozliwe ale czy w praktyce jest to wykonalne to niewiem bys musial miec male raczki i dlugie ale jak to wykonasz to sie pochwal sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

wykonalne w 100%. po żniwach robiłem to w moim 902, pół godziny roboty i nowe trybiki założone, ale trzeba wykręcić pompę wspomagania. wtedy przez to okienko w skrzyni rozkręcasz mikropompke (chyba 5 śrubek), zdejmujesz pokrywkę i masz trybiki na wierzchu. a rączki mogą być normalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Kolejne pytanie. Grene ma 2 rodzaje pomp ostry frez i mały frez, czym one się różnią i która będzie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Kolejne pytanie. Grene ma 2 rodzaje pomp ostry frez i mały frez, czym one się różnią i która będzie lepsza?

 

Chodzi o tryb który tę pompę napędza i kupujesz taką jaką masz załozoną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Czyli najpierw trzeba rozebrać a potem kupować mikropomke? Czy może jeden to stary typ a drugi to nowsza wersja. Mój ciągnik to oryginalna 385 z 76r... Tzw pierwszy wypust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Stary i nowy typ. ale nigdy nie wiadomo co tam ktoś kupował i zmieniał lepiej wyjmij i dopiero kup. z rozpoławianiem też jakoś długo czasu nie schodzi rozkręcasz między skrzynią a skrzynią pośrednią kabinę lekko przodem do góry rurki rozkręcasz i tyle ja bym to rozjechał niż przez jakieś okienka kombinował ale jak tam kolega chce pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

I dało się zmienić środek bez rozpoławiania. Przy okazji remontu silnika ale to juz inna historia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rakos93    0

Witam mam pytanie odnośnie mikropompki ponieważ burzy mi olej w skrzyni i myślę ze jest to spowodowane zepsutą mikropompką czy jest to możliwe a może macie inne pomysły????

Edytowano przez rakos93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ja miałem taki przypadek, że jak ciągnik kupiłem to wom i wzmacniacz momentu nie działa, a podnośnik jak było chłodniej (jesień, zima) nie chciał działać albo podnośnik drżał (pompa zaciągała raz olej raz powietrze) olej był z bąbelkami. Okazała sie że ściął sie klin na napędzie od mikropompki i nie działała. Pompa podnośnika zamiast zaciagać olej przez tylni most zaciagała powietrze z nie działającej mikropompki. Więc jeżeli kolego mikropompka nie daje ciśnienia oleju to jest tak jak piszesz.

Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

witam. moje pytanie tak jak w tytule jak zmniejszyć ciśnienie na mikropompie bo dochodzi do 13,5- 14 Pa. czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pod rozdzielaczem od sterowania wom i wzmacniaczem (pokrywa skrzyni pośredniej) jest zawór który można regulować. Kolega pisze jakie ma ciśnienie więc już się wpiął w układ i odczytał ciśnienie z manometru.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z jakiego powodu chcesz zmniejszyć ciśnienie, jest niewiele większe niż powinno, @Sadek dobrze pisze z tym że zawór jest pod górną pokrywą skrzyni biegów,

skrzynia pośrednia nie ma pokrywy górnej.

Oleju nie trzeba spuszczać,trzeba zdjąć podłogę w kabinie i odkręcić pokrywę w której są dźwignie zmiany biegów.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak widać temat prowokacja wszyscy mają za małe ciśnienie a gość ma za duże. Kolego wymiń zawór i problem na pewno zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adam26
      Mam pewien problem ponieważ zgubiłem przewód który podgrzewał mi ciągnik (Valtra A95) i teraz nigdzie na internecie nie mogę go znaleźć i jakbyście byli tacy mili i mi pomogli z góry dziękuje
    • Przez janekxx
      Witam
      pomozcie koledzy bo mam problem z u912 mianowicie rozsadza ten mały wygięty przewód co idzie od skrzyni biegów do filtra oleju, filtry wymienilem olej wymieniony i dalej to samo... wie ktos co to moze byc?
    • Przez tomn95
      Ostatnio dość często strzela mi ten pierwszy przewód z przodu od paliwa idący od pompy. Robi się mała dziurka i leci ropa. Czy to wina pompy która daje za duże ciśnienie ?
    • Przez denis667
      Witam mam taki mały problem jest w nim filter 'bączek' i do niego jest podłączony przewód co wychodzi z bloku silnika.Chciałbym założyć filter wymienny tylko co zrobić z tym przewodem co wychodzi z bloku silnika i idzie do tego filtra ?
    • Przez lgruchala
      Pękł mi łańcuch w komorze formujacej bele. Pękł mi z jednej strony. Cży może ktoś mi podpowiedzieć jak to naprawiać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj