Skocz do zawartości
rolnik1500

Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik1500    0

Witam, zamierzam kupić ciągnik około 80km, chce na to przeznaczyć 40-65 tys. Ciągnik będzie pomocniczy a więc do lekkich prac ( siew nawozu, opryskiwacz, zbiór warzyw i transport )  Moje wymagania to rok powyżej 1995, napęd 4x4, EHR, 40km/h i biegi pełzające, rewers (najlepiej elektrohydrauliczny przy kierownicy) no i oczywiście szukam ciągnika oszczędnego. Mógłby mieć TUZa bądź ładowacz czołowy. Ursus, zetor itp. odpada. Głównie biorę pod uwagę te modele:

Massey Ferguson 61x0, 42x5
John Deere 6x10, 6x00 (słyszałem, że pali nie mało)

Deutz-Fahr Agrotron, Agroplus
McCormick CX
New Holland L, TL, TS
Case MX, CX, CS

Koledzy proszę o powiedzenie czegoś na temat tych modeli, który z nich wybrać a który sobie odpuścić. Który paliłby najmniej w lekkich pracach.

Dziękuję i pozdrawiam

corrado    217

DF Agroplus 85 maska skośna do tura fajny spalanie zależne od obciążenia, nie słyszałem złych opinii od użytkowników . O JD przynajmniej u mnie słychać że są wytrzymałem ale ON sobie nie żałują. NH bym odpuścił sobie kogo nie spotkam a ma NH to narzeka, a jak jeszcze maja tura to sprzęgło już nawet 2 razy było robione, więc szukał bym czego w z Case-ów. Weź może pod uwagę  markę  Renault model w Twoim wypadku Ceres 85 z silnikiem MWM ( nie wszystkie chyba taki miały te młodsze były już z silnikiem od JD )czyli tak zwanym od Fendt-a oszczędne silniki i wytrzymałe.

ursus-5314    68

na pewno odpuść sobie case cx, miałem cx80 przez 2 lata, same problemy. a to brak mocy, podnośnik nie działa, skrzynia słaba (często się blokowała) sprzedałem go bo właśnie skrzynia padła, coś z rewersem koszt ok. 20 tys.

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik1500    0

Tak wiem jakie to silniki MWM, nie do zaje... i oszczędne przy tym ale jakoś ciągniki Renault mi nie leżą. Zastanawiałem się nad Fendtem 308 LSA z tym silnikiem tylko za takie pieniądze to dość goły jest i mechaniczny cały. A u mnie właśnie NH chwalą, widzę to chyba bardziej zależy od egzemplarza niż ogólnie od marki. JD 6x10 bardzo ciekawe i solidne ciągniki ale z kim nie pogadam to każdy mówi że dużo pali a przy cenach ON zależy mi na niskim spalaniu, tymbardziej że ciągnik będzie robił dużo mtg.

Najbardziej biorę pod uwagę mf, df i mccormicka cx75 bo upatrzyłem fajny egzemplarz a silnik perkinsa więc powinien być oszczędny.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się