wlamaj1

Kontraktacja mleka 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlamaj1    185

Jak u Was wygląda sprawa kontraktacji mleka? Czy podmioty skupujące robią coś w tym kierunku? Z tego co się zorientowałem na swoim terenie to dostawcy z OSM Łowicz i Łódzkiej SM nie mają informacji na ten temat. Ja sprzedaję mleko do OSM Ozorków i w poniedziałek dostałem umowę kontraktacji do podpisania i szczerze mówiąc nie wiem czy ten "papier" można tak nazwać bo nie zawiera ceny mleka i jest zawierana na czas nieokreślony. W zasadzie to niczego mi ona nie gwarantuje i jest napisana "jednostronnie". Zobaczcie sami i napiszcie (pokażcie) jak to wygląda u Was: http://pokazywarka.pl/90cumq/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

U mnie w okolicy nie słyszałem o kontraktacji mleka, a umowa którą ci dali tobie nic nie daje a im daje to że mają dostawcze na własność. Najlepiej pogadaj z osobami z okolicy które też sprzedają mleko do tej mleczarni by dowiedzieć się o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

kontraktacja podobno miala wejsc w 2017 roku, bynajmniej tak jest u mnie w Polmleku.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak na razie to nic nie jest pewne, wszyscy mówią, nic się nie dzieje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

to wymysł mleczarni , żeby uzależnić dostawcę od siebie 

nie ma obowiązku podpisywania czegoś takiego 

zresztą tu akurat jednostronna deklaracja a nie kontraktacja, więc nie wiem jak można to tytułować w ten sposób ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jak na razie nie podpisałem, dzisiaj był odbiór mleka i kierowca mówił że ludzie podpisują ale nie "naciskał". Trzeba porozmawiać z innymi chociaż to wymaga trochę zachodu bo na mojej wsi jest nas dwóch, w okolicy pewnie by się znalazło więcej. Obawiam się że w większości ludzie podpiszą i mleczarnia może "straszyć" że nie odbierze mleka. Dziwne jest to że mleczarnia tak się szybko "wyrwała" skoro nikt z Was nie podpisywał jakiegokolwiek kontraktu. Zobaczymy co będzie dalej...

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja oddaje do łódzkiej spółdzielni jogo. W lutym było spotkanie dostawców to niektórzy rolnicy wypowiadali się na ten temat z zarządem lecz nikt nie potwierdził ze coś takiego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja bym narazie tego nie podpisał zawsze w przyszłości mozesz a teraz jak sam piszesz NIE MUSISZ wiec nie podpisuj  a jak beda naciskać wówczas bedziesz sie martwił u mnie w okolicy również nie ma takiego czegoś i nikt o tym nie słyszał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

Tez odstawiam do ozo mleko  i jak zobaczyłem ten  papierek  bo nie  można nazwać tego umowa  bo  na tym tylko jedna strona ma zobowiązania . Na pewno tego nie podpiszemy  a i  rozważamy odejście do  innej mleczarni bo ta  spółdzielnia to  śmiech na sali pani przez zarabia 12 tys a nas ma w nosie  pensje  do 10tego dostaje  a my mamy czekać 45 dni :\ porażka .


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

mi przy 6 tys 80 gr . Ale od 15 juz będziemy odstawiac do Zarebskiego i tam będę miał cenę 1 zł . W końcu uwolnilismy się od ozo :)


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Tez odstawiam do ozo mleko  i jak zobaczyłem ten  papierek  bo nie  można nazwać tego umowa  bo  na tym tylko jedna strona ma zobowiązania . Na pewno tego nie podpiszemy  a i  rozważamy odejście do  innej mleczarni bo ta  spółdzielnia to  śmiech na sali pani przez zarabia 12 tys a nas ma w nosie  pensje  do 10tego dostaje  a my mamy czekać 45 dni :\ porażka .

 

Nie mam zamiaru wypowiadania się na temat OZO czy to dobra mleczarnia czy zła itp. 

Ale mógłbyś czasem zastanowić się nad tym co piszesz ;) Oczerniasz ludzi w internecie a mało wiesz pan prezes zarabia dużo mniej (w granicach 1/2 w porównaniu z tym co piszesz)   i wypłaty nie dostaje do 10-tego tylko ostatnia tak dla Twojej wiadomości bo wyobraź sobie że nieco więcej wiem na ten temat. 

Jesteście małymi dostawcami a chcielibyście rządzić mleczarnią bo co to nie wy gratuluje postawy ;) 

 

P.s na przyszłość jak chcesz się wypowiedzieć to miej chociaż jakieś prawdziwe dane a nie wyssane z palca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matthew96    1

mi przy 6 tys 80 gr . Ale od 15 juz będziemy odstawiac do Zarebskiego i tam będę miał cenę 1 zł . W końcu uwolnilismy się od ozo :)

Na białku was nie up***dala bo u nas do 1 połowy miesiąca było 3,4 a po drugiej 2,68 i krowy cały czas na tej samej paszy

Nie mam zamiaru wypowiadania się na temat OZO czy to dobra mleczarnia czy zła itp.

Ale mógłbyś czasem zastanowić się nad tym co piszesz ;) Oczerniasz ludzi w internecie a mało wiesz pan prezes zarabia dużo mniej (w granicach 1/2 w porównaniu z tym co piszesz) i wypłaty nie dostaje do 10-tego tylko ostatnia tak dla Twojej wiadomości bo wyobraź sobie że nieco więcej wiem na ten temat.

Jesteście małymi dostawcami a chcielibyście rządzić mleczarnią bo co to nie wy gratuluje postawy ;)

 

P.s na przyszłość jak chcesz się wypowiedzieć to miej chociaż jakieś prawdziwe dane a nie wyssane z palca.

Jak mleko z miesiąca na miesiąc leci w dół o 7 groszy to szefostwo też powinno obniżyć sobie o 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

widze ze zapatrzony jestes w mleczarnie ale przegieciem jest zatrudnienie bo skup w ozo maja na poziomie 75 tys a zatrudnienie 160 osob a u zarebskiego 50 tys i zatrudnienie 51 osob .


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Na białku was nie up***dala bo u nas do 1 połowy miesiąca było 3,4 a po drugiej 2,68 i krowy cały czas na tej samej paszy

 

Jak mleko z miesiąca na miesiąc leci w dół o 7 groszy to szefostwo też powinno obniżyć sobie o 7%

powinni ale tego nie robią i raczej Ty też nic nie zrobisz 

 

widze ze zapatrzony jestes w mleczarnie ale przegieciem jest zatrudnienie bo skup w ozo maja na poziomie 75 tys a zatrudnienie 160 osob a u zarebskiego 50 tys i zatrudnienie 51 osob .

 

Z zatrudnieniem się zgodzę. Wcale nie jestem zapatrzony ale jak ktoś pisze brednie to trochę mnie to denerwuje. Przechodząc do Zarębskiego myślisz, że złapałeś pana boga za nogi życzę powodzenia w przyszłości bo o nim też różne opinie krążą ale nic nie mówię bo nie wiem czy to do końca prawda a nie chcę pisać bajek jak Ty to robisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Coś się OZO boi tego Zarębskiego bo podwyższyli cenę mleka o 7 gr - ciekawe czy parametry nie polecą w dół? W jakim rejonie on działa bo u mnie (okolice Łęczycy) nic o nim nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dostawcy uciekają to trzeba ich jakoś zatrzymać dlatego podwyższył parę groszy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

Trzeba zamydlic oczy ale i tak nie zrownaja cen . 7gr w gore ale na parametrach odbiora i na to samo wyjdzie :]najbardziej mnie to denerwowalo . Ja jestem zadowolony bardzo z Zarembskiego i mam nadzieje ze bedzie tak dalej ,znajoky chwali sobie bardzo a odstawia juz dlugo doniego i widze ze bylo warto . Jak ktos chetny to zapraszam do mnie pokaze faktore jak nie wierzy .


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj