Skocz do zawartości
xxpawlusxx

przerobka w poznaniaku S043

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xxpawlusxx    16

siemanko wszytkim mam problem z pozaniakiem. chce przerobic prace lopatek w skrzyni tak aby sie krecily w kolko. jak to mozna zrobic? na lancuszku czy jak?

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    492

Jak będziesz potem regulował wielkość wysiewu? Ustawiając dźwignię połączoną z ogranicznikiem w środku ustawiasz kąt pracy tych łopatek. A przez to szybkość obrotów wałka z rolkami wysiewającymi.

hubertuss    492

No ale mieszadło chyba kręci się w kółko po co je przerabiać. Przynajmniej w moim so43 z 2007/2008 roku kręci się w kółko mieszadło. napędza je właśnie łańcuch i zębatki.

rolniku360    69

w starym poznaniaku w niektórych typach były na zębatki ja mam np. na zębatki ale ja osobiście z zębatek przerabiam teraz na to że tylko chodzi prawo lewo dużo lżej ma skrzynia bo mi osobiście wywala przez to bezpieczniki 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Mam do was pytanie bo mam u siebie problem że jak jade z dość ostrej góry to siewnik mniej wysiewa niż jak jade pod górę. Powiem tylko że siewnik to poznaniak 2.7m za skrzyni bezstopniowej rok 97
    • Przez Wakis
      Witam, zakupiłem niedawno używany siewnik ad 303 super z 2009r. Maszyna jest dość dobrze wyposażona i wiem że posiada zmienną dawkę wysiewanych nasion podczas pracy. I teraz moje pytanie dotyczy tego jak rozgryźć ten temat i jak to się obsługuje ? wiem że idzie linka do przekładni i montuję się ją do tego suwaka na skali. z tego co wyczytałem w internecie to obsługuje sie to za pomocą komputera Amadrill lub amatron 3, no a ja posiadam ten najzwyklejszy Amalog+. Może ma ktoś u siebie taką opcję i pomoże w tym temacie ? z góry dziękuję. 
    • Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY