Skocz do zawartości
skubiii

Jaką glebogryzarkę wybrać?

Polecane posty

akmaly    185

poprostumateo - jaką glebogryzarkę masz na myśli?

Tak jak kolega wyżej napisał - starej konstrukcji UG ( później robił to Akpil ) z przekładnią na środku to bez problemu. 

Nowe z bocznym napędem i ma zupełnie inne noże oraz jest ich więcej. Uprawia nieporównywalnie lepiej i stawia dużo większy opór. U nie 1,6m współpracuje z MF255 i jak wcisnę ją głębiej to fergusonek trochę pierdzi a ma 47 KM ( no penie trochę zdechło ale dużo mocniejszy od 30-stki).

Do 30-tki fajna opcją jest glebogryzarka z japońskich ciągniczków ogrodniczych, można kupić 1,5 -1,6 m, jedynie może być problem z mocowaniem ( tuz ) bo przeważnie trzeba troszkę wydłużyć ale to żaden problem. Jakościowo nieporównywalnie lepsze od tych starych UG, przekładnia kątowa u góry, z boku łańcuchowa i całościowy wał z nożami ( tak jak w np. bomecie ) tylko noże i mocowanie inne. Kupisz sporo taniej i będzie śmigać.

No ja właśnie myślałem o glebogryzarce firmy Bomet lub Strumyk. A chciałbym tym uprawiać głęboko pod warzywa.

akmaly    185
Napisano (edytowany)

Mam tą drugą. Bomet jest droższy ale ma wałek w cenie czyli wychodzi na jedno. Strumyk jest gorzej malowany i ma tylko jedną sprężynę na tylnej przesłonie ( w Bomecie jest to lepiej ). A tak to z grubsza jedno i to samo.

U mnie 1,6 z MF255 ma co robić, najlepiej jakbyś pożyczył sobie i spróbował, może ktoś w okolicy posiada taki sprzęt.

Edytowano przez akmaly

Wiadomość z agroFakt.pl

Tu może być problem bo nikt w okolicy nie ma takiego sprzętu. Bomet 1,6m wg producenta zapotrzebowanie mocy 48KM, natomiast strumyk 1,6m zapotrzebowanie mocy 21KM. Ciekawe skad taka rozbieznosc...

akmaly    185

Strumyk to garażowy producent, nie brałbym na poważnie tego co piszą. Bomet niby szału nie robi ale zawsze to większa firma, 48KM jest jak najbardziej potrzebne aby w każdych warunkach uprawiać tą maszyną.

stempos1980    38
Napisano (edytowany)

Brat ma bometa 1.6 to trzydziecha mocno stęka a szwagier jesienią kupił strumyka do trzydziestki i mówi że sobie radzi.w bomecie sa większe obroty niż w strumyku ale spojrzeć na budowę tego i tego to samo tylko szczegółami się różnią.jak niema kamienistego pola to będzie chodzić tylko te glebogryzarki są na płozach i ta ploza która będzie szła po uprawionym to się zapada

Edytowano przez stempos1980

skubiii    1

Mam Bomet 1,4. Moje uwagi co do niej to takie, że wał jest napędzany łańcuchem -- już raz udało mi się ten łańcuch zerwać (deska zakopana w ziemi). Druga sprawa to te płozy na których się opiera -- potrafią ciągnąć za sobą zielsko (podobnie jak kopaczka przy kopaniu ziemniaków hehe ;)  )  No ale robotę robi.

akmaly    185

Dzięki temu że jest na przekładni łańcuchowej nie rozwala kątowej co miało miejsce w starych UG. Chyba lepiej wymienić łańcuch nawet z kołami niż robić przekładnię jak w starych.

Można dorobić koła, nawet z tyłu chyba że komuś bardzo przeszkadzają ślady po uprawionym to zawsze jest możliwość odsunięcia do tyłu i zamontowania kół z przodu. W większości japoński są koła z blachy z tyłu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?