Unio

Młody rolnik- Budowa obory

Polecane posty

Unio    0

Witam chciałbym złożyć w tym roku wniosek na dofinansowanie na młodego rolnika i myślę przeznaczyć te 100tyś na budowę obory na opasy i jałówki ponieważ mój tata prowadzi działalność mleczną i mamy pod dostatkiem cielaków. Moje pytanie czy składam wniosek na ogólną budowę obory i później przyjeżdża kontrola i ogląda budynek ? Czy składam wniosek na poszczególne elementy budowy takie jak ruszta, stanowiska, pustaki itp i okazuje się fakturami ? i jeszcze jedno pytanie czy jeśli obora nie będzie zgadzała się z jakimiś unijnymi wymogami mogą mi później odebrać dofinansowanie ? Z góry dziękuje za odpowiedz i proszę również o opinie jak to wygląda jeśli już ktoś przeznaczał dofinansowanie z młodego rolnika na budowę obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19214    26

Wiec tak kontroli mozesz sie spodziewac . Wniosek skladasz normalnie jeden a okazujesz sie fakturami i oni cie zliczaja . Jesli obora nie spelni wymagan mozesz miec przechlapane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek879    6

Wydaje mi się ze w takiej sytuacji najlepiej by było jakąś firmę wynająć i żeby oni się trzymali tych wszystkich wymogów. A kontrola napewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unio    0

Czyli dla pewności do składającego wniosku muszę wcześniej załatwić faktury na te elementy budowy ? a może taka firma mogła by wystawić fakturę na ogólną budowę obory i Ja bym ją dołączył do wniosku ? Myślicie że te wszystkie wymogi są zbyt bardzo skomplikowane na przeciętnych murarzy obór ? Bo taka firma to wydaje mi się że będzie bardzo kosztowna. Może ktoś zlecał już firmie budowę obory na opasy i może się podzielić jakie są to koszty. Wiadomo że to zależy od projektu i innych rzeczy.. ale jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat było by fajnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

ty się nie martw czy dana firma wybuduje, tylko jak ty się z tego rozliczysz(na przykład;za dany towar płacisz gotówką dostajesz FV ale  agencji to nie wystarcza musisz mieć jeszcze KP lub zaświadczenie że płaciłeś gotówką ,lub     Przyślą ci tabele w których będziesz musiał napisać ile wyszło pustaka,cementu itd chociaż mają to na fakturach) To są tylko dwa przykłady a jest ich wiele,wiem co mówię ponieważ stawiam na MR budynek inwentarskoskładowy a mogłem wziąć sprzęt i już dawno bym się rozliczył,ale wybór zawsze będzie należał do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unio    0

sławek1234 aa do składanego wniosku co musiałeś dodać ? jakąś wycenę ogólną budowy może poszczególnych elementów czy to wszystko biznesplanie ? żeby przyjęli pozytywnie mój wniosek. Wiem właśnie coraz bardziej się zastanawiam nad kupnem sprzętu choć na dany moment bardziej przydała by mi się obora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj