nightmare

problem z byczkiem

Polecane posty

nightmare    81

witam, zakupiłem ponad rok temu byczka na reproduktora od bardzo wydajnej krowy, byczek jak na ponad rok ladnie wyrosniety, problem w tym ze kompletnie nie interesują go krowy. ma ktoś jakiś sposób żeby go pobudzić? szkoda by było żeby takie geny się marnowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

puki co 2 razy był dopuszczany jak krowy miały ruje, tylko wacha krowe nic po za tym, wpuscilem go do kojca z jałówkami to tylko się bodly, nie było opcji zostawienia na dluzej bo by się poprzebijaly. ostatnio dostaje więcej witamin, może czegos mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Ile ma ten byczek ? Jak się od roku nie nauczy to później nie będzie chciał skakać. Czemu nie inseminujesz ? To co teraz na to wydasz zwróci ci się z nawiązką w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie nie chciały lapac po sztucznym, a ten byczek jest od matki o sredniej wydajności ok 12 tys l , ma rok i dwa miesiące, wydaje mi się ze się nie nauczy, mam drugiego w tym samym wieku który się nie zastanawia,ale niestety geny słabsze. co do inseminacji to wystarczylo by mi pokryc 3-4 krowy rocznie, bo 2 jaloszki co roku zostawiam, reszta idzie na sprzedaż, za cielaka handlaz mi nie dorzuci tylko dlatego ze jest po inseminacj.dlatego byczek jest najlpeszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj