jabkogizmo

Claas Mercator 60/75 czy John Deere 955/965 ?

Polecane posty

jabkogizmo    0

Witam w tym roku planuje kupić kombajn i zastanawiam się który wybrać Claas Mercator 60/75 czy John Deere 955/965 na 20ha + 15ha usług. Proszę nie pisać że najlepszy na te hektary był by bizon bo nie biorę go pod uwagę. Interesowało by mnie spalanie oraz wydajność tych maszyn. Pieniądze jakie zamierzam przeznaczyć na zakup kombajnu to około 35 tyś. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Koledzy powyżej mają rację. John Deere 955 będzie miął drogie części ( dostępność zależy od regionu ale raczej bez problemu ), nie jest tak prosty jak Deutz-Fahr, oszczędnością nie grzeszy tylko jest jedno ale - to jeden z najlepszych kombajnów w historii pod względem awaryjności:) Jak kupisz w miarę zadbany model o zdrowym silniku to posłuży Ci wiele lat. Niestety ale to są już leciwe sprzęty i patrz na stan a nie markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Pod względem wydajności to ok ale tu mowa o starych kombajnach i z reguły mniejszy będzie w lepszym stanie. Co do wydajności to na 30ha wystarczy zarówno Class Mercator 60 jak i John Deere 955 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

DF to prosta maszyna w obsłudze jak i w naprawie tak samo jak JD. Co do Classa to tam jest pasek na pasku nie wiem po co tyle napchane. Class i JD to marka sama w sobie ale DF też jest godny polecenia. Ja bym na Twoim miejscu szukał coś z JD lub DF.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

ja mogę ci polecić mercator 75  robię nim 70 ha rocznie rzepak zboża bobik łatwy w naprawach ( bo nikt nie powie że w 30 paro letnim sprzęcie będzie zawsze wszystko ok) wydajność zależy od plonów pszenica jak do 4 ton to spokojnie w godzine hektar zrobisz ale jak mam 6-7 ton to już trzeba wolno jeździć nie pogonisz. do części  dobry dostęp nigdy nie było problemu. spalania szczerze nigdy nie przeliczałem ale widocznie dużo nie szło skoro się ty mnie interesowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj