GrabekSto

Nowy ciągnik ok. 150km

Polecane posty

GrabekSto    5

kolega się myli kupuje prase lely welger rp 445 i pytałem się o pługi bo zamierzam ... nie wiem jak lemken ale on mnie nie przemawia ale gregoire beason są najdroższe bo miałem ofertę to blisko 100 tys a taki sam overum to 70 tak jak ty mówisz 

 

chodż raczej wybiorę overum bo G to na ciężkie gleby a ja mam piachy :)

ale jak mówię nie warto dopłacać do R bo ja nie chcę limuzyny tylko porządny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem:P. Ostatnio gdy pytałem ja o cenę pługa to powiedział mi cenę ok55tys + jeszcze na wał dopłacić trzeba. Sam mam Overumy xcelsior cx i powiem Ci że jestem z nich bardzo zadowolony :) szkoda tylko, że zabezpieczenia ścinane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Nie orientuje się w cenach pługów ale według tych co podajecie to po mojemu głupotą jest płacić za zagraniczny pług 100 tyś skoro Polski można kupić za 40 tyś.

Polski zaorze tak samo a że częściej trzeba wymieniać elementy robocze to nic,jak się obliczy te koszty to wyjdzie i tak że zachodni by się nie zwrócił.

A przecież taka wymiana to nie jest jakaś skompikowana sprawa.

Ale już nad tym Overumem za 55-70 tyś bym się poważnie zastanowił....

A pewnie są jakieś jeszcze inne zachodnie marki które są jeszcze bardziej atrakcyjniejsze cenowo :)

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

ech polski pług rozleci się po 3 latach.

 

różnica jest tak ze zachodnie pługi dobrze się orze ale ciężko wbija się jak jest susza a polski się łatwo wbija ale za to jak jest susza i się wbije za mocno ... to niestety ... taka ciekawostka 

ale to  nie temat o pługach a o traktorach :)

to jest dziwne jeden mówi ze john deere taki serwis i wg a potem new holland tani a john deer drogi chyba kupie valtre t153 

ale bardzo proszę pisać swoje opinie o ciągnikach bo może jeszcze zmienię zdanie

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

U mnie w okolicy jakoś nie pękają polskie pługi,a co do ciągnika to jeśli ma dużo robić w prasie,rozrzutniku i transporcie to warto się zainteresować czymś z bezstopniówką.

Idealnie dostosowana prędkość,żadnych szarpnięć i przerw w przekazywaniu momentu,na pewno pozytywnie wpłynie na spalanie.

A co do servisu to najlepiej podzwoń po dealerach albo napisz do nich maila i wtedy dowiesz się ile naprawde wychodzi servis danego ciągnika.

I jeszcze jedna sprawa,nie wiem jak pod tym względem wypadają inne wymienione ciągniki ale Valtra ma bardzo duży plus że w niektorych przekładniach skrzynia ma swój własny olej i nie ma możliwośći żeby zmieszał się z olejem po innym ciągniku jeśli podłączymy hydraulike do jakiejś maszyny.

Niby maszyne zawsze można wypłukać i wyczyścić ale nigdy nie ma 100 % pewności że usuneliśmy cały stary olej.

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

no tak ale czy na 100 ha warto bezstopniową ?valtra t153 nie wiem ile ale pewnie 400+ direct brutto a case puma 145 cvx to z 350 brutto ale za bardzo o nim nie wiem a john deere 6140r z ap to z 420 tys wiec dużo a czy to warto nieraz myślę ze tak bo podobno oszczędność wiec powinno się zwrócić 

 

a ktoś wie ile taki fendt z 130-150 najlepiej 6 garowy z vario ile kosztuje brutto ?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

CVX w Case jest dostępna już kilkanaście lat także jest sprawdzona,ma małe straty mocy bo napęd jest przekazywany głównie mechanicznie a nie za pomocą płynu jak w Fendzie.

Bezstopniówka to nie jest skrzynia tylko dla jakiś ogromnych kilkuset hektarowych gospodarstw.

Nie wiem czy przekładnia bezstopniowa Case jest dostępna w NH ale silniki mają te same.

W końcu to jest ta sama firma tylko Case jest taki bardziej ,,Bogaty'' czy prestiżowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Dokładnie.

 

Mój wujek ma t6.175 na ponad 500ha jako ciągnik pomocniczy i złego słowa nie powie 

valtry też spoko są spoko ale te starcze T co maja blue czy filtr bo mój tata mówi ze lepszy jest filtr a ja ze ad blue mówi ze jak masz filtr to nic przy nim nie robisz ...co jest lepsze ad blue czy ten filtr i dlaczego ?

 

to twój wujek miał szczęście bo nawet u mnie w gazecie rolniczej pisało o jakimś facecie co maił właśnie tego nh od nowości jak dorobił 400 mth zaczął się psuć i serwis przyjechał i powiedział mu w prost że ten ciągnik ma wadę od nowości i nic z nim nie zrobią ponieważ trzeba go zrobić od nowa... sam mam nh tylko małego do rozsiewacza i opryskiwacza to mało nim jeżdżę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

no tak ale czy na 100 ha warto bezstopniową ?valtra t153 nie wiem ile ale pewnie 400+ direct brutto a case puma 145 cvx to z 350 brutto ale za bardzo o nim nie wiem a john deere 6140r z ap to z 420 tys wiec dużo a czy to warto nieraz myślę ze tak bo podobno oszczędność wiec powinno się zwrócić 

 

a ktoś wie ile taki fendt z 130-150 najlepiej 6 garowy z vario ile kosztuje brutto ?

 

T153 versu ma już oddzielne oleje nie trzeba direct, co do ceny. T153 direct z amortyzacją przedniej osi i kabiny, przednim tuzem i womem,full hydraulika, fotelem pneumatycznym i kilkoma innymi bajerami, cena do kupienia to 350 tys. netto, fendt i john deere kosztują podobnie w podobnym wyposarzeniu, jd delikatnie droższy, tyle że aby dorównać wyposarzeniu fendta to trzeba dużo dorzucić do innych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj