Szypor

Bizon Z056 Super, czyszczenie sit

Polecane posty

Szypor    0

Witam, jestem nowy na forum, więc jeśli powtarzam temat (a owego nie znalazłem) to proszę o nakierowanie. A teraz do sedna. Jakiś czas temu kupiłem kombajn Bizon Z056. Niestety jako, że nie miałem wcześniej do czynienia z żadnym kombajnem (z tego też powodu mogę pomylić nazwami niektóre urządzenia, więc proszę o wyrozumiałość), i mam problemy z czyszczeniem. Z oczyszczeniem wytrząsaczy nie było żadnego problemu, ponieważ jest do nich łatwy dostęp od góry kombajnu, ale problem zaczyna się z sitami niżej i bębnem młócącym. Sam bęben po starym właścicielu wiele szczelin ma zatkanych ziemią a do bębna nie moge sie dostać. Z sitami problem zaczyna się problem na ich półtora metrowym odcinku z samego końca ponieważ tam już nie sięgam. Prosiłbym aby ktoś mi wytłumaczyć jak to wszystko wyczyścić.

Edytowano przez kris14
Edycja tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szypor    0

Czyli wyczyścić to mogę tylko poprzez wyjęcie górnych sit (wytrząsaczy jeśli sie nie mylę)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szypor    0

Jak już wspominałem nie znam się jeszcze na kombajnie więc moge zadawać pewnie proste pytania. Co rozumiesz przez otwarcie sit?

 

Edytowano przez Szypor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jak już wspominałem nie znam się jeszcze na kombajnie więc moge zadawać pewnie proste pytania. Co rozumiesz przez otwarcie sit?

 

Kolego, musisz zacząć od elementarnej wiedzy czyli dowiedzieć się gdzie reguluje się szczelinę sit, gdzie reguluje się prędkość obrotową wentylatora wialni. Poza tym tak jak koledzy Ci już pisali, jak chcesz wyczyścić dokładniej to najlepiej będzie wyjąć sito górne i dolne, wyczyścisz na spokojnie sita, a wtedy i do środka można wejść i z podsiewacza też co nieco wybrać. Ja w swoim Bizonie sita wyciągałem co roku, gdyż kosiłem rzepak używając sit żaluzjowych i żeby domknęły się tak jak potrzeba należało się im poświęcić trochę czasu.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

trzeba otworzyć sita na maks z lewej strony kombajnu . tam są dwie wajchy przy sitach. Albo na klucz albo z nacięciami. kierownice wiatru Na środek, wiatr na maks, uruchomić i przesłuchać na pełnych obrotach. jak nie pójdzie to trzeba wyciągać sita.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szypor    0

Mam jeszcze dodatkowe pytanie, czy jest możliwe wyciągnięcie podsiewacza oraz sit bez wyjmowania wytrząsaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj