krzy24

Jaka zaprawa nasienna na jeczmien jary

Polecane posty

krzy24    2

Panowie! Jakie stosujecie dobre zaprawy na jeczmien jary?
Czy betoniarka to dobry pomysl na takie zaprawianie? Oraz czy zaraz po zaprawieniu mozna siac? Nie jest to zbyt mokre?
Za odpowiedzi wszelkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Stosowalem funaben na sucho,ale to porazka. Kurzy sie,truje,dusi i ziarno po pierwszym deszczu i zaprawa zmyta...
Chce sprobowac na mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

na mokro vitavax i jest super efekt. betoniarka i opryskiwacz ogrodowy. Nie przesadz z dawka tylko to co na opakowaniu, nie patrz na kolor bo jeczmien się bardzo słabo barwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Slyszalem,ze ta zaprawa Vitavax jest dobra. Lecz w moich stronach nigdzie jej nie ma w sprzedarzy. Maja jakies Kinto d*p co kosztuje duzo i zwykla Funaben,ale ta musi jest slaba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Kinto duo bardzo dobra zaprawa jeczmien jary z centrali miałem nią zaprawiony a swój w drugim roku zaprawiam vitavaxem. na allegro idzie dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Mam zamiar zaprawiać baytanem trio ale czy jest sens? zaprawa droga t1 i tak pewnie trzeba będzie wykonywać,czy było by lepiej zaprawic czyms tanszym np certicor? Do zaprawy grzybowej mam zamiar dodac jeszcze mikro elementy albo aminokwasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rdm82    62

Od lat zaprawiam Vitavaxem w betoniarce. Tanio I sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A z tych dwóch co lepiej wybrać?
 
LAMARDOR 400 FS 200ml - 1 tona
czy
KINTO DUO 080 FS 1l - 1 tona

Cenowo podobnie, pierwszą stosowaliśmy wielokrotnie ale nie wiem czy nie sprawdzić drugiej bo ludzie chwalili.

Ostatecznie jeszcze widzę w sprzedaży VITAVAX w piątkach i jedną piątkę + 1l Kint Duo który zostałby mi na jesień.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Baytan Trio  najlepsza,najszersze spectrum chorób. Nie jest ,może super tanio ale robi robotę.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj