grzegorzc360

Agrotechnika w uprawi owsa

Polecane posty

grzegorzc360    24
 

Witam, podzielcie się ze mną jakie nawożenie jakie nawożenie dolistne, co i w jakich dawkach

Ja przed sianiem dałem saletrzaku z borem i superofosu w dawce 300 kg/ha, później będzie chwastox z mocznikiem. Ziemia słaba to znaczy kiedyś Wisła wylała i naniosła piasku, coś tam rośnie i pytanie żeby lepiej plonowało co dodać jeszcze do tego, jakie odżywki?

 
 

ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Kolego ja pod owies dałem 100kg Polidap 100kg sól Potasowa i 100kg saletrzak i tyle jak będzie marny to około 25kg mocznika z odżywką w opryskiwacz .odżywek w płynie nie polecam wolę w proszku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
    • Przez vailus
      Cześć. Czy można pryskac mieszankę owsa i pszenicy jarej zestawem tristar 50 sg + herbistar 200 EC?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj