Polecane posty

wojtek161    3

witam posiadam 15ha ziemi ornej i moje pytanie czy taki agregat dobrze uprawi ziemie mam troche gliny na polu ziemia 3-5 klasy ciągnik 75km agregat ma być połączony z poznaniakiem 2,7m prosze o opinie

post-58715-0-77593600-1428606279_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

na pewno lepiej niż bronami szkoda że wału nie ma z przodu ale gożej niż byś miał zwykłym zrobił pomyśl nad zwykłym 3 m ma więcej łap więcej wałków i spokojnie 75km wystarczy do 3 m bo tak jak widzę to nie którzy na glinie robią zwykłym a tym z siewnikiem dodatkowo bo samym nie rozbije jak zaschnie glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Mam takiego, kupiony w grudniu, jak dla mnie dobrze pracuje (zdjęcie pola w mojej galerii), ziemie od IV do IV kl. Nie wiem jak z gliną bo nie testowałem na takim terenie, ale jak nie jest to jakaś super ciężka to powinien dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie mam wału z przodu, zupełnie niepotrzebny, bo agregat dobrze wyrównuje ślad ciągnika. Używałem go na polach po orce zimowej, wiosennej i uprawie bezorkowej i póki co do pracy agregatu nie mam zastrzeżeń. Jedyna awaria jaka się zdarzyła, to gdzieś mi po pierwszych hektarach zniknęła jedna smarowniczka na piaście, ostał się tylko gwint ;) Moc niemała bo 150 KM, ale to tylko tymczasowo. Czuć, że ma się zapas mocy, nie wiem tylko jakby przebiegała praca na 4 cylindrach, ale siewnik jak podniesiesz na hydropaku to jest na równo z agregatem, więc nie ma źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem takiego agregatu z hydropakiem 3m do mtz 82 ,posiadam siewnik poznaniaka 3m nie wiem czy da sobie  rade podobno agregat nie jest ciężki.Proszę o komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Sam agregat 350 kg, udźwig hydropaku określony na 800 kg. Nie wiem jak przy 4-cylindrowcach, ja przy 6tce nie czułem, żeby przód choć trochę odciążało. Na polu jak z zabawką, nawet nie podnosiłem samego siewnika na hydropaku tylko cały zestaw na raz, więc myślę, że i mniejszy ciągnik nie będzie przeszkodą w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Panowie a jak myślicie czy proxima 6441 da sobie rade z tym agregatem tylko wersja z hydropakiem  i siewnikiem amazone d7 3m? Zestaw bez zasypu ważył by góra 900 kg. Teraz ciągam agregat 3 m warki przedni wał 30 łap i dwa rzędy wałków z tyłu. Pracuje na 4 biegu szosowym przy skrzyni 6 i radzi sobie bez problemu. Jak myślicie ?

Edytowano przez proxima64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jest tutaj ktoś, to używa ten agregat z siewnikiem o szerokości trzech metrów i ciągnikiem o mocy 75 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli Cię to jeszcze interesuje to mój wczoraj poszedł pod U-902, szedł trochę mułowato choć praktycznie nie kopcił (może z tym zamulaniem to tylko moje wrażenie, bo cały czas pracuję na ciągnikach z tubro i przednim napędem), w przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli spróbuję go razem z siewnikiem. Mam pewne obawy czy pójdzie na biegu II 2 (najbardziej chodzi o wystartowanie, bo ciągnąc później nie ma problemu), ale jak nie to na I 4 z pewnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pewnie, że interesuje. Możesz podać z jaką prędkością jechałeś lub z jakimi obrotami i na którym biegu? Napisz też, na jakich glebach gospodarujesz. Ja mam głównie gleby lekkie, trochę bardzo lekkich i trochę średnich, w których C360 z trudem daje sobie radę.

Agregat masz taki, jak wątku (2,7 m) czy szerszy?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

tn_jaguar-lux-od-dziekana_173820_198_104 ten zestaw będzie podpięty do Zetora 5211 tylko muszę dociążyć przodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Prędkość to zależnie od poślizgu wyjdzie pewnie w granicach 7-8 km/h, obroty 1800-2000, biegi to głównie II 2, przy równaniu głębszych bruzd, a co za tym idzie głębszej pracy agregatu, żeby nie zdechł przy starcie wrzucałem albo szosową 1 albo polową 4. Sprawa ma się też tak, że musiałbym oddać pompę wtryskową do sprawdzenia bo niedawno go kupiłem a chyba nie jest już w najlepszym stanie, więc osiągi nie są najlepsze, ale daje radę, myślę że i z siewnikiem sobie jakoś poradzi, jak nie będzie lał deszcz jutro, to będzie sprawdzian na świeżej orce całym zestawem

Co do gleb to akurat pracował na IVa/IVb. Mam jedno pole gdzie jest nieco gliny, ale tam go nie wpuszczę prędzej jak po świętach, bo pójdzie na dno jak nic ;)

 

EDIT: 3,5ha obsiane bez większych problemów, bieg I 4 i nawet nie jęknie.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Nie uważacie, że lepszym (statecznosc) rozwiązaniem byłby hydropak na 2 siłownikach? Bodajże Tolmet coś takiego robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A czy podnośnik w ciągniku na jednym cylindrze jest mniej stateczny od tego na dwóch? Ilość siłowników nie ma nic do stateczności, to konstrukcja hydropaku, czyli mówiąc ogólnie rama, odpowiada za jego stateczność. Jak jest źle zrobiona to nawet 4 siłowniki Ci nie pomogą. Większa ilość siłowników daje pole do zwiększenia udźwigu, a nie stateczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Zastanawiam się nad zakupem takiego Agregatu. Tylko że 2,5m do poznaniaka 2,7 ponieważ planuje zmienić poźniej siewnik na mniejszy. Chciałbym się dowiedzieć jak po pierwszym sezonie użytkowania ? czy są jakieś problemy i czy się nie zapycha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli o mnie chodzi to żadnych problemów technicznych z nim nie miałem i nie mam. Nasmarować wał i jechać. A efekty pracy i możliwość zapchania jak w każdym podobnym agregacie/kultywatorze. Tam gdzie w tym roku samosiewy jęczmienia mocno wyrosły i pług na końcówkach dokładnie nie przykrył trochę zielonej masy nawyciągał, ale nie było możliwości żeby tak się nie stało, w końcu to nie brona talerzowa. Przydałyby się 3 rzędy zębów, ale wtedy już inne ciągniki trzeba by pod niego podpinać, także narazie nie ma źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

A z jakim ciągnikiem współpracuje u Ciebie ? Posiadam Ursusa 4512 i nie chciałbym z tym "walczyć" tylko pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tylko mu dobrze pewnie przód będziesz musiał dociążyć. Mam podejrzenia, że z 600 kg tak odsuniętym tak do tyłu będzie go woziło za nawrotach i skrętu zero. Mój 4512 z standardowym 100 kg na przodzie do uprawowego z galerii, jak czasami podczepię koło domu robić to jest za lekki przód. Z tym uprawowo-siewnym pewnie podobnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No przyznam, że bardzo dobrze wygląda przejeżdżając po bruździe. Nic nawet przód nie podskoczył. Myślałem, że gorzej będzie. 

200 kg na przodzie? Jak się skręca po polu? Daje radę czy pcha przodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Tak 200 kg na przodzie. W trakcie nagrywania w skrzyni miał ok 70 kg więc nie wiele. Jak jest pełna to na nierównych uwrociach trzeba się wspomóc hamulcem , chyba że złoże hydropak wtedy jest dobrze. Wiosną podejrzewam będzie dużo lepiej ponieważ jest twardo. Teraz sialiśmy prosto w świeżą orkę  więc koła z tyłu dość sporo siadają przy rozłożonym hydropaku  i z pełnym siewnikiem ciężej nawrócić ale jak trochę ze skrzyni ubędzie to jest ok. Jeżeli chodzi o jakość uprawy jestem usatysfakcjonowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj