Justyna85

Posiadam 0,5697 ha - jaki czynsz za dzierżawę

Polecane posty

jacus    3019

w malopolsce  obowiazuja inne zasady dierzawy. bo rolnictwo tutaj to w wiekszosci hobby a do niego trzeba doplacac  :P . jak ja biore doplate to polowa dla wlasciciela i z tego placi sobie podatek i jest bardzo zadowolony, wieksze i lepsze kawalki od rodziny czy kolegow jesli nie biore doplat to obrabiam i nic nie place. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Mógłbym dać za to podatek + jakąś część dopłat, tylko pod warunkiem, że byłoby to po sąsiedzku. Na taki areał nikt specjalnie nie będzie jechał, chyba że naprawdę jest tam duże rozdrobnienie. Już uaktywniają się bajkopisarze - 2500zł za ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

jak kolego mówisz o Łuszczowie to wspomnij o tym że jest tam kopalnia  piachu a ziemia klasy 5 bo byłem akurat w tamtych okolicach i rozmawiałem z osobami co uprawiają a lubelskie jest duże i ja akurat mam klasę 2,3,4 i nic nie leży ugorem nawet łąki zaczynają orać ja wiem ile płacą bo sam uprawiam i nie jestem z żadnego miasta a ludzie nawet po 15 km do pola dojeżdzają i im się opłaci a co do strajków to ja nikomu kredytów nie karze brać widzę co się dzieje ja jeżdzę starym ursusem a wszyscy w koło ciągniki nowe pługi agregaty to trzeba spłacać nie zawsze jest zborze po 100zł  czy rzepak po 200 zł ten rok to pokazał jak się bierze ciągnik za 300 tys to trzeba obracać taką gotówką że się spałaci taki kredyt zawsze trzeba zakładać warjant najgorszy że będzie coś tanio i co w tedy każdy by tak chciał powiec panu co ma sklep to cię wyśmije bo jak by zaczeli strajkować to by ceny w góre poszły czy jak by firmy strajkowały transportowe to wiesz co by za ceny w sklepach były nie wiadomo jakie każdy by chciał zarobić jak najwięcej jak by bezrobotni zaczeli strajkować to by pół polski staneło bo za 1200zł nie da rady żyć bo samych rachunków jest 1000zł a gdzie jedzenie dojazd do pracy  już nie mówię o to by odłożyć i co mają tacy ludzie zrobić a ty jak spłacisz kredyt to ciągnik czy maszyny ci zostają i ma to wartość nie małą bo dom za nie byś kupił czy postawił ja podałem cenę jaka u mnie jest wy podajecie takie wejcie na Agro foto w temat ceny dzierżaw to zobaczycie ile dają to ci powiem jak płaczą z czarną pożeczka a ja rozmawiałem z ludźmi co mają i się śmieją i mówią że jak da raz na 4 lata to wynagradza te 4 lata co były złe i tak jest ze wszystkim kolega ma świnie na kontrakt za granice i ceny go nie interesują bo ma w umowie cenę a co do ludzi co dają 2 500 z 1 ha to są tacy bo umnie daje 2 tys ma 200 ha ale nie wiem co mu zostaje czy długo będzie na rynku

Edytowano przez rafal0079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

ale ty chyba nie zrozumiałeś ja bym 2000 nie dał ale są ludzie co dają ale co im zostaje to ja nie wiem i mnie to nie interesuje każdy sobie przelicza i jeden będzie robił za 100 zł drugi za 1000zł

Edytowano przez rafal0079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Może i ktoś daje po 1200-1500 zł za ha nawet te 2000, ale ten człowiek na pewno sobie tego wszystkiego nie przekalkulował i na pewno ma własne hektary z których może dokładać do tej dzierżawy. Pokażcie mi rolnika który ma tylko grunty dzierżawione za taką stawkę i zostaje mu coś na życie, wykarmienie rodziny, posłanie dzieci do szkoły i kupienie czegoś dla żony. Nie mówię tutaj skąd taki ktoś ma wziąć pieniądze na inwestowanie w maszyny i inne rzeczy... Stawki nabijają tacy desperaci, którzy myślą że już tylko z samej pracy na dzierżawie pieniądze im na konto spływają, a do nich jeszcze długa droga od zaorania i nie wiadomo czy coś w ogóle wyda pole. I później wszyscy muszą płacić wyższe stawki niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

ja uważam że max to tak jak by dopłaty oddać tylko na glebach 2-3 klasy a nie więcej sa tacy ludzie ale ci duzi mają kontrakty z cenami sam wiem ja rzepak w tamtym roku sprzedawałem po 1200 a stali co mieli z cenami po 1800 sam widziałem umowy ale miał kontrakt na 200 ton spoczątku nie wierzyłem ale mi umowę  pokazał to może dać po 2 tys tak samo z przenicą mają że po 100zł w tym roku sprzedawali a ja niestety po 55zł to oni mogą dawać ale dlamnie max jest ok 1000zł czyli ile dopłata ma i to na dobrej glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Pani Justyno 100-150 zł to jet max . kwota jaką można uzyskać jeżeli uda się Pani wynegocjować jeszcze opłacenie podatku to będzie rewelacja , pozdrawiam.

 

Kolega Rafał pisze bzdury , ciekaw jestem ile ma lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Kolega Rafał, oceniając po głupotach które pisze i po ortografii to podstawówka, lub ewentualnie gimnazjum, ale 1 kl.

Cena tak jak kolega wyżej napisał i będzie dobrze. W niektórych okolicach ciężko znaleźć kogoś chętnego na 60 a. Ja bym mógł wziąć taki kawałek ale w rozsądnej cenie bo na pewno nie za 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

co do błędów to często ustawienia klawiatury mi się zmieniają na pewno jestem dużo starszy od was bo nie mam 16 lat jak co nie którzy i o czym tu rozmowa każdy daje ile chce dla mnie to możecie nic nie dawać i będziecie zadowoleni proste że nikt tu nie napisze prawdy bo każdy chce jak najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Co ma wiek do ceny dzierżawy? Gdybyś miał co najmniej te 15 lat to byś sobie ustawił wiek ustawił, a z ortografią to się jeszcze poprawi jak zdasz gimnazjum.

Nie pisz że nikt tu nie napisze prawdy, bo co mnie i innych obchodzi jakieś 60a na drugim końcu polski?

Każdy pisze takie ceny jakie daje i jakie są w okolicy, a nie bajki z zaświatów że cena dzierżawy to 2500. Masz pojęcie ile za 2500 można kupić siana lub sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

ja nie mam krów i siana mi nie trzeba i na siano nic nie przeliczam ty masz 16 lat to ty możesz brać książki do szkoły a nie pole w dzierżawę no to prawda są regiony co dają dużo są co dają mniej to wszystko zależy od wielu czynników w jakiej pole jest kondycji i jaka klasa i w jakim regionie i jaki kawałek czy kwadrat czy prostokąt umnie są tacy co biorą po 2 tys i się opłaci a inni mają swoje za stodołą 5-10 ha i oddają w dzierżawę i im się nie opłaci wszystko zależy od punktu widzenia ja osobiście tyle bym nie dał ale są ludzie co dają i nie wiem co zostaje im ale chyba coś zostaje bo mają po 2 lata i dalej dobierają u nas pszenica sypie ok 7 ton a są miejscowości że daje 4 t to tyle nie dadzą proste jak drut wiadomo ze te 56 ar to nie jest kawałek duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie masz krów i innych zwierząt też nie masz, tak samo jest z ziemią. ty nic nie przeliczasz bo nic nie masz i dlatego piszesz o bajecznych sumach-2500(tak dla twojej świadomości za to można kupić np. 5 ton mieszanki, a gdzie koszta paliwa oprysków utrzymanie maszyn i inne wydatki o których ty nie masz pojęcia. Żeby dać 2500 to by chyba co najmniej po 12 ton z ha by musiało nasypać).

Ty za to masz mniej niż 15 lat i nawet książek nie musisz brać bo i tak ci nic nie pomogą, bo o rolnictwie w gimnazjum nie uczą, więc zastanów się co ty piszesz i się nie ośmieszaj z cenami 2500 za ha. ANR od mojego znajomego bierze niecałe 250/ha więc za te twoje wymyślone 2500 którego nigdy w życiu nie widziałeś można wydzierżawić ponad 10 ha i nie są to kawałki po 2 czy 3 ha tylko ładne duże pola po byłym PGR, klasa ziemi to III, IV i V kl.

Jedna prośba do ciebie, zgłoś się do Pani od polskiego żeby cię nauczyła pisać zdaniami i używać znaków interpunkcyjnych bo kaleczysz język polski.

W mojej okolicy(promień kilkunastu km) to ludzie zbierają nawet po 10t/ha(pszenicy) ale są też piachy czyli VIz, ale powyżej 1000zł/ha to jeszcze nikt nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

ja nie powiedziałem że ja daje!!! 2500 tylko że są tacy co dają jak tak uważasz to dobrze ty nie dasz bo ty przyczepy nawet nie masz tylko chcesz się za opryskiwacz  zamieniać to o czym to mowa to widzisz u nas dużo więcej się daje a u was mniej u was są większe kawałki a u nas trzeba jeździć po 15 km do pola bo koło domu to się ma 2-3 ha i pola są dalej położone i nie pisz mi o paszach bo ja zborze na skup wożę a nie na paszę przeliczam bo hodowli nie mam bo żeby coś w oborze trzymać to musi być dużo a nie 5 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Skoro niby masz tą swoją działkę(bo na pewno nie hektary) i wozisz zboże na skup(pewnie taczką) to wiesz że mieszanka jest po 500 a kukurydza mokra była po 320. Za ten śmieszny czynsz(2500) to można kupić sobie 5 ton mieszanki albo 8 ton kukurydzy i zrobić sobie np CCM(w internecie się dowiesz co to jest). Ale co ja ci będę tłumaczył co można kupić za 2500 jak ty takiej kwoty jeszcze w życiu mnie widziałeś. 2500 nie dam bo tak jak już wcześniej ci tłumaczyłem można sobie za ten czynsz i koszta to można sobie kupić ten polon i mieć go na gotowo bez roboty i nerwów. Za darmo to kiedyś niewolnicy pracowali, a nie rolnicy w XIX wieku. Tylko takich co dają 2500 za ha nie ma! A że ci koledzy w klasie głupot naopowiadali to już nie moja wina że jesteś taki łatwowierny i naiwny. Skąd wiesz co mam na podwórku? Nie ośmieszaj się już więcej bo nie ma sensu, chyba ze to twoje jedyne zajęcie. A opryskiwacz chciałem zamienić na przyczepę bo jak ktoś ma łeb do handlu i biznesu to myśli, sprzedaje, kupuje i handluje, a nie siedzi całe dnie na d*pie przed komputerem, więc o czym my tu piszemy.

Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

jeszcze o życiu mało wiesz ja się w jakieś zamiany nie bawię jak mam coś kupić to kupuję a nie się zamieniam a ty czytać ze zrozumieniem nie umiesz to nie moja wina i dla twojej wiedzy to szkołę dawno skończyłem a ty dla mnie to jesteś dzieckiem masz z 1 ha pola i jak ci ojciec da pojeździć po polu to wielkim znawcą jesteś poczytaj sobie moje posty to zmienisz zdanie że nie mam pola dużo pisałem o mf i ursusie ja naprawy robię sam wszystkiego jak ktoś ma pole to zawsze sobie sam robi a nie mechaników najmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak kogoś stać na mechaników to sobie wynajmuje. Ja mam na razie 2 ha(możliwe że później będę miał jeszcze 18, ale nie będę się o tym rozpisywał bo i tak nic nie zrozumiesz). Szkoły to ty na pewno nie skończyłeś bo byś na 100% z polskiego siedział i na pewno jeszcze z kilku innych przedmiotów, sam siebie okłamujesz. Pojeżdżę sobie po polu kiedy będę chciał, zazdrościsz że ja mam chociaż 2 ha bo w twoim ogródku to się ciągnikiem nie da jeździć?

Twoich postów nie mam zamiast czytać bo po 1 piszesz w nich same głupoty, po 2 pisać w internecie to ja mogę nawet że mam 2 tyś ha a nie 2 ha, tylko wytłumacz mi po co okłamywać samego siebie i innych, bo ja w odróżnieniu od ciebie nie widzę w tym sensu.

Nie pisz że "jak ktoś ma pole to zawsze sobie sam robi" bo to jest tak że kogo nie stać to sobie sam partaczy w "szałerku". Ja też prawie wszystko robię sobie sam bo lubię, a mechanika biorę bo robi tanio i dobrze, można sobie pogadać i robota idzie szybciej, a czas to pieniądz.

Nie wątpię że wszystkie naprawy robisz sobie sam, bo co to za sztuka wymienić drewniany trzonek w szpadelku, czy kółko w taczce wymienić.


Z nikim się nie zamieniasz, bo na stary i krzywy szpadel to chętnego na zamianę nie znajdziesz. Zadzwoń do handlarza(tylko nie do mnie!) i zapytaj czy by się chciał z tobą zamienić, wymyśl jakąś bajkę, dla ciebie nie będzie to trudne zadanie bo wciskanie kitu masz opanowane do perfekcji. Każdy handlarz jest chętny na różnego typu zamiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

jesteś dzieckiem to po 1 nikt w domu ci nie pozwoli nic robić bo ty nie robisz tylko tata jak coś dla ścisłości ja nie pisze ile mam ha bo to moja sprawa ile mam i tyle mi wystarczy i nie obrażaj mnie że szkoły nie skończyłem bo jak ja kończyłem to ty miałeś 5 lat ale dobrze że się pochwaliłeś że masz 2 ha to więc nie mamy o czym rozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Po 1 i najważniejsze szkoda mojego czasu. Tata ma firmę i ma swoje zajęcie,a tak ogólnie co cię mój tata obchodzi, twój już się ciebie wyrzekł? Nie piszesz ile masz ha bo nie umiesz przeliczyć ogródka, czyli z m2 na ha. Wiem że jestem dzieckiem, ale ty jesteś jeszcze młodszy. Spójrz na swoje posty, żaden z nich nie zawiera żadnych znaków interpunkcyjnych, ani zdań. Jest to bezsensowna mieszanina słów jakiegoś niedouka. A co do szkoły to się zgadza że zacząłeś 5 lat po mnie, czyli jeszcze podstawówka. Nie mamy o czym rozmawiać bo nie masz żadnego pojęcia o rolnictwie.

Bez odbioru. Nie musisz się już więcej kompromitować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przerywając Wasze kłótnie, zapytam - ile wziąć za dzierżawę łąki, 13,20 ha, gdzie same dopłaty do ha (wg. nowego PROW) to: 589 (ekstensywne użytkowanie) + 842 (czajka) + 1072 (półnaturalne łąki świeże) + 428 (ekologia) + 450 (górskie ONW) + obszarowe + zazielenienie?

Jak widzicie cena dzierżawy może być wręcz idiotycznie wysoka. Pytanie tylko, co się opłaca. Odpowiedź decyduje o wysokości dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

To ja mam tą łąkę. Trawy wieloletnie, dozwolony 1 pokos w roku po 01 sierpnia, wykaszane co roku, ok. 3 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Byłbym skłonny przy 5-letniej dzierżawie (na okres PROW), zgodzić się na 4600 zł/ha + podatek. Dopłaty dla użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tatiati
      Witam! Niedługo mam podpisać umowę dzierżawy. Mój tata chce przejść na emeryturę, więc chce mi oddać ziemię w dzierżawę. Umowę wypisywała matka, ziemia jest na tatę to ona zajmuje się 'papierologią' w domu. Byliśmy już w KRUS ale brakowało nam jednego dokumentu, więc jeszcze nie oddaliśmy wniosku. W międzyczasie wynikła inna sprawa. W umowie wykluczona jest działka, na której stoi dom. Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi ale pani w KRUSie była baaaaardzo zdziwiona, że ta jedna działka jest wykluczona. Zasiało to we mnie ziarno niepewności, zwłaszcza że specjalnie musieliśmy się wracać do gminy, żeby znów wyliczyli przeliczeniowe bo w takim wypadku się zmieniło. Tata ciągle zapewnia mnie, że to ja będę tam mieszkał i zajmował się wszystkim ale wiem, że matka nie jest temu przychylna i bardziej widziałaby tam moją siostrę. Chciałbym wiedzieć czym skutkuje wykluczenie tej jednej działki, bo domyślam się że matka nie odpisała jej bez powodu ale nie chce mi powiedzieć jaki jest ten powód, twierdząc że to tata to wymyślił, tymczasem ojciec nic o tym nie wie. Nie chcę być związany umową jeśli potem to siostra miałaby się wszystkim zajmować (w takim wypadku niech wydzierżawią ziemię siostrze a nie mnie). Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale chciałbym dać ziemie w dzierżawę co mógłbym z tego uzyskać jeśli mam 12h 3-4 klasa tylko zboża były siane ziemia nie wyjałowiona itd. czy otrzymałbym więcej jeśli np. miałbym studnie głębinową i dogadał bym się z jakimś ogrodnikiem lub tym od drzewek woj.wielkopolskie
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez srubek99334
      Witam jestem w 3 klasie technikum, od września będę miał zawód rolniczy i chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić żeby wydzierżawić ziemię od agencji nieruchomości rolnych. Z góry dziękuję za odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj