patrykrolnik11

Malowanie farbą chlorokauczukową- problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,mam problem .Rozcieńczam farbę chlorokauczukową podczas malowania, i gdy dużo dodam farbę to farba spływa. Jeśli doleję mało  robi się pajęczynka. Proszę o pomoc !

Edytowano przez SZYMANOX
Edycja tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Do chlorokauczukowej musisz mieć rozpuszczalnik chlorokauczukowy bo inaczej się farba zważy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewek1267    1

Nic Ci się nie zważy tylko chlorokauczuk trzeba długo i dokładnie mieszać z rozpuszczalnikiem. Sam malowałem wszystek sprzęt chlorakauczukiem i mieszałem ze zwykłym rozpuszczalnikiem(nitro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Rozpuszczalnik/rozcieńczalnik to o to samo chodzi... Tylko ma być odpowiedni do farby, nie uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewek1267    1

Mi kiedyś pewien lakiernik powiedział że farba do pistoletu powinna być jak mleko i żebym dawał rozpuszczalnik 1:40 lub 1:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zwykłą benzyną rozpuszczam i jest dobrze. Ale tylko Nobilesa używam, żadnych Śnieżek, to najgorsze farby. Trzeba dość cienkie warstwy kłaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A może za wczesnie nakładasz kolejna warstwe ,chlorokauczuk ,musi podeschnąć kilka dni a nie po 24godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Przede wszystkim chlorokauczuk dzisiejszy to nie jest ten co kiedyś(trwałość).

Rozrabiaj go właśnie tak jak ktoś wyżej wspomniał, konsystencja mleka. Jak włożysz mieszadełko i je wyjmiesz ma raz dwa z niego obcieknąć farba.

Moment podsycha więc  z drugą warstwą nie musisz długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A może za wcześnie nakładasz kolejna warstwę ,chlorokauczuk ,musi podeschnąć kilka dni a nie po 24godz.

Malowałem korpus ciągnika chlorokauczukiem, po niespełna 2 godzinach i nic nie ściekało.

 

Do chlorokauczuku dawałem 150 ml rozpuszczalnika na 900 ml farby.

Do autorenolaku 100 ml / 1 l farby oczywiście + utwardzacz.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zależy od rozpuszczalnika. Jak uniwersalny to dużo więcej się daje i wychodzą czasem jaja. Jak poskładam ciagnik to wrzucę fotki z efektów malowania


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Ja też Nobilesa używam i zawsze, na oko wymierzam. Po prostu wiem że farba do pistoletu musi być rzadziusieńka. Ale chlorokauczuk jak tylko pajęczynka się nie robi, to jest dobrze -wtedy można kłaść grubszą warstwę za jednym razem i się nie zlewa, tylko trzeba dobrze wyregulować pistolet. Ja dawkę farby to zmniejszam do minimum jak się tylko da, i spokojnie sobie lecę .Drugą warstwę możesz kłaść po 30 min bez problemu jak jest odpowiednia temp. i przedmiot na słońcu. Chlorokauczuk wyschnie Ci po 4-5 h, ale nie do końca ( po takim czasie możesz dotknąć i się nie upaćkasz, ale  może się farba oderwać od podłoża ).

Edytowano przez SZYMANOX
Ortografia,+1 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W temp. ok 10 C chlorokauczuk wyschnął mi w ok. godzinę - nie kleił się pod palcem.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Napisałem dlatego ze mnie spotkało cos takiego podczas malowania pługa, pomalowałem podkładem i po wyschnięciu powierzchniowym zacząłem nakładać kolor ,ale było moje zdziwienie i złość jak zaczęły sie robić pajęczynki jak zaczęła podsychać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za gruba warstwa, farba jest stara, zły rozcieńczalnik.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Mokry podkład lub niewłaściwy rozcieńczalnik również w podkładzie oraz niewłaściwy podkład. Za niska temperatura w jakiej malowałeś. 

Z tą grubą warstwą to dotyczy raczej innych farb - w chlorokauczukach to nie powinno być problemem - raczej niewłaściwy rozcieńczalnik ( również w podkładzie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

obstawiam temp. 4 stopnie malowany był opryskiwacz  i na hamerraita dałem chloro  chciałem lepiej zabezpieczyć po kilku dniach na słońcu chloro związał ale przy malowaniu nieciekawie wyglądało jakby chloro  z rozpuszczalnikiem wszedł w reakcje z hameraitem ale co zrobisz czasami przedobrzysz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szyszka
      prosze o pomoc w celu dobrania farby na pomalowanie ciagnika , chodzi o ten zolty orginalny jkolor :lol:
    • Przez Majster71
      wiecie może jakie miały kolory c-325,c-328 i pierwsze c-330 :rolleyes: jestem tu nowy.pomożecie??
    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez Agrar
      Witam wszystkich Serdecznie
      Jest do odświeżenia zgrabiarka 7 gwiazdowa i jeśli mam się za to zabrać to tylko porządnie w związku z tym mam do tego kilka pytań.
       
      Po pierwsze lakier (czerwony, żółty i biały) gdzie znajdę i pod jakim kodem mogę rozpoznać odpowiedni odcień tychże kolorów pasujących do marki PÖTTINGER ??
      Po drugie, każdy na pewno wie jak wygląda i jakich rozmiarów jest zgrabiarka 7 gwiazdowa zatem ile bym potrzebował koloru:
      czerwonego aby pokryć dyszel, ramę nośną, belkę roboczą, listwę nastawną, skrzynie wydźwigu  białego na cały wieszak czyli ramie nastawcze, łańcuch, widełki kierujące i kierownice opuszczania/podnoszenia kół grabiących żółtego na tarcze koła grabiącego, obręcz koła grabiącego,  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj