Polecane posty

Kristoffer    4

Nie wiem ale jak to działa na tej samej pompie co wspomaganie to może pociąga powietrze albo przy montażu było gdzie za dużo silikonu i poszło gdzie i przytyka,wiem że naciągane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A sprzęgło jest już na stycznikach elektrycznych? Czy sterowane linką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A było kalibrowane? Bo może być tak że jest źle ustawione i ciągle jest na tzw półsprzęgle i jak ma lekko to pojedzie, ale pod obciążeniem staje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik    0

sprzęgło  pewnie trzeba odpowietrzyć, a ja zauważyłem że u mnie największą winę za złe działające sprzęgło ma zawór 16 bar, to ten nad silnikiem.

Trzeba go rozkręcić całego i ze środka wyciągnąć zawór i dobrze przeczyścić. U mnie po wyczyszczeniu zadziałało, ale zawór i tak się pieprzy i nie do końca działa dobrze wspomaganie i sprzęgło.

Ja kupiłem używany, ale nie jest na 100 %, ale nowy to koszt samego zaworu ok. 5 tys.

Sprawdź ten zawór to jest bardzo ważna rzecz i nie może szwankować

Pozdrawiam

 


ten zawór steruje sprzęgłem, wspomaganiem, hamulcami i ma przez to wpływ na całą hydraulikę i jak się zatnie, albo popsuje to na pewno nie będzie sprzęgła.

U mnie mechanicy od Korbanka polegli, sam doszedłem do tego że to szwankuje. tylko trzeba zbierać kasę na nowy, bo używany to widzę nie najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A jak czyściłeś orbitrol to może być nieprawidłowo złożony czy w uregulowany i może są takie objawy że skręcić całkiem w jedną strone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik    0

ten zawór redukuje i rozdziela ciśnienie i musi być czysty , a często takie małe otworki wielkości czubka szpilki są pozatykane, co może być przyczyną że na sprzęgło nie idzie olej. U mnie na początku czyszczenie pomagało, ale nadal coś jest nie tak.

Wczoraj znalazłem jeszcze jeden taki zawór-czpień, w tym rozdzielaczu gdzie się odpowietrza sprzęgło. Syfu i brudu co nie miara, więc poczyściłem łącznie z wykręceniem elektrozaworów, trochę pomogło, ale zobaczę jak ruszę do dłuższej pracy.

Na pewno wyjmę cały ten blok rozdzielający ( jest pod kabiną za schodami ) i go jeszcze raz ale już tak dokładnie wyczyszczę .

 

W ten blok pod kabiną można wkręcić manometr, ja nie kupowałem złączki tylko dopasowałem rurkę i wykręcam szybkozłącze i wkręcam manometr. Tam musi być ciśnienie które steruje sprzęgłem, jak ciągnik jest odpalony ok.8-12 atm do 16, a jak wciśniesz sprzęgło to spada do 0 i nie ciągnie . Niby proste, ale gdzie po drodze ginie to zagadka .

 

Pozdrawiam

 

a co do orbitrola to bez problemu pasuje każdy jeden, polski czy ruski, musi mieć tylko odpowiedni przepływ oleju. Ja założyłem jakiś tam może nawet bułgarski, trzeba było tylko ładnie porobić redukcje na normalne gwinty, ale to 30 min pracy kogoś z butlą i szlifierką. Mój był naprawdę wyjechany na max choć ciągnik ma 7200 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez Tomex04
      Witam mam problem mf6120  z przyciskiem przedniego napędu napęd da się załączyć przez przycisk blokady przy prędkości rozłącza lecz przycisk od 4x4 nie załącza ani nie rozlącza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj