Aminir

przejęcie gospodarstwa

Polecane posty

Aminir    0

Witam..
Mam dylemat odkąd pamiętam jeżdżę do wujka na wieś...
Bardzo mnie to interesuje.. Tylko czy mi się opłaca przejąc 10ha gospodarstwo..Dobra napisze teraz co na tym gospodarstwie się znajduje..

-Dwa ciągniki c330,zetor(nie pamiętam numeru na_pewno coś z 1400,albo 14000)
-kombajn szwedzki.
-brony 3 pary.
-pług 3 skibowy, 2 skibowy.
-kosiarkę
-opryskiwacz
-lej
-sieczkarnie skorpion do kukurydzy
-zgrabiarkę
Jeszcze parę maszynek :D

2 obory jedna 10 letnia druga powojenna
Stodoła
Spichrz-powojenny
Silos do kukurydzy,silos do korzonków....
To większość budynków i maszyn...
Teraz pytanko.Czy mi się opłaci żyć jako rolnik? Mam jakieś tam plany tylko czy to wypali..proszę o rady....

Pozdrawiam .

Edytowano przez kris14
Kup sobie słownik! Pkt. 1.10 +1p ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy 10 ha potraktuj to raczej jako hobby ;) obsiej zbozem i idz do pracy bo kokosow to z tego miec nie bedziesz a oplacac sie przejac zawsze bedzie chocby 1 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

słownik to podstawa w rolnictwie, ale do rzeczy jeśli byś działał i pobrał fundusze z Uni np. młody rolnik, modernizacja małych gospodarstw to może coś z tego być, a to nie jest lekka robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aminir    0

no wiesz mam plany ale oczywiscie pierw szkola wujek przeboleje..a blisko noego jest paru gospodarzy których bym wykupil tylko pierw trzeba jakos kase zdobyc
mokka pisze to 3 raz i na telefonie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

umnie jest tylko raz napisane to musi być jakiś błąd na forum, na wykup będziesz potrzebował dużo kasy, bo teraz ziemia jest w cenie może na początek dzierżawa pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aminir    0

tak tyle to wiem może powiesz ile dostaje za zalorzenie gospodarstwa +doplaty na zakup ziemi? A ci gospodarze to znajomi mogą totaniej sprzedać więc te 5 do 10ha kupie a reszta dzierzawa :D mysle ,ze to wypali .Jak myslisz?
no i mysle nad sprzedaniem krów (wszystkie mięsne) no i jak narazie byki chodowac jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przyjedź do mnie to sprzedam ci moje gospodarstwo . a pieniądze dam na lokatę a z moimi umiejętnościami szybko znajdę w okolicy pracę w rolnictwie i będę mieć spokój ,życie bez stresów związanych z pogodą ,cenami itp . także 10 ha to tylko gosp. specjalistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aminir    0

wiesz nie dzięki :P na gospodarce pracuje wiekrzosc mojej rodziny od wieków i zyją teraz tylko czy mi się to oplaca mysle nad studjami rolniczymi po technikum ,i tak dotacje lecą...nie od razu rzym zbudowano wraz z pomocą wuja dam rade :D
a co do modernizacji jak to dziala ja dostajr srotki. i remontuje czy wymieniam maszyne na nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no jasne bo gospodarze to tylko dotacje biorą i lajtowe życie B)  kolego z twoich wypowiedzi wynika że nie masz pojęcia o pracy na wsi więc zanim sie za to zabierzesz to wyprowadź się do wuja na rok, wstawaj codziennie rano do obrządków nawet jak zabalujesz to nikt za ciebie tego nie zrobi, pożegnaj się z urlopami itp. zobacz czy ci takie życie odpowiada i wtedy bierz się za hektary a i zastanów się co chcesz działać na tym areale. poczytaj sobie na forum jest wiele tematów odnośnie dotacji tam masz napisane co, ile i dla kogo. i nie planuj już wykupu sąsiadów bo zanim się wszystkiego nauczysz to sporo wody w rzece upłynie ale ni poddawaj się, trzymam kciuki i życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aminir    0

Dzięki ale z tym wykupieniem to przesadziłem ,lecz wuj ma jakieś tam środki a nawet 2ha więcej to dużo jak na początek..:P

Edytowano przez Aminir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aminir    0

Panowie wiem ze troche pózno ale jakie. Teraz sypnąć nawozy na przenice?

Edytowano przez Aminir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj