pepcio15

biodiesel

Polecane posty

pepcio15    0

co sądzicie o własnej produkcji paliwa biodiesla ? jakie są u was koszty urzadzenia do przetważania oleju ....

bo u nas w gospodarstwie zamierzamy produkowac biodiesla na własne potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

nie ten dzial-nawet nie wiem gdzie przeniesc ale przenosze do produkcji roslinnej w oleiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a ja mam pytanie ile kosztuje litr gotowego biodiesla?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
co sądzicie o własnej produkcji paliwa biodiesla ? jakie są u was koszty urzadzenia do przetważania oleju ....

bo u nas w gospodarstwie zamierzamy produkowac biodiesla na własne potrzeby...

Cena urządzenia do przetwarzania oleju zależy od jego wielkości i funkcji. Na allegro są takie urządzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli chodzi o koszty to według wszelkich kalkulacji jest to podobna cena jak za ON - a czasem nawet kilka groszy taniej - gorzej jest niestety od strony tzw. "administracyjnej" trzeba się zarejestrowac, odprowadzać akcyze, wyprodukowanego biodiesla nie można odsprzedać a nawet użyczyć sąsiadowi bo grożą za to surowe kary - czyli jednym słowem kolejna polska "genialna" ustawa - że niby można ale nie mozna


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jeśli chodzi o opłacalnosc, to tylko przy dużych ilościach, ale gdy mowimy o ekologii to tu niestety sprawa się komplikuje. Wbrew pozorom biodiesel jest jeszcze gorzszy dla środowiska niż produkty ropopochodne. Niestety, przyszłośc do rzepaku nie należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Był już taki temat, baa nawet sam go załozyłem. Co prawda może nie ma tam tych pytań i odpowiedzi, ale nie lepiej było się podłączyć pod ten temat?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ups coś mi się potentegesowało :) Zwracam honor ;d


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioma    0

Sorry ale z tym bio-dieslem to jakas nie do konca madra nazwa. Bio to on bedzie jak bedzie produkowany metodami ekologicznymi. Proponuje uzyc nazwy diesel organiczny. Zreszta podobny problem ze wszystkimi ,,bio''paliwami.

Na ten temat juz jest dosc glosno za granica.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Na dzień dzisiejszy to się nie oplaca. Rolnik może wyprodukować tylko 70L na hektar rocznie, takie są przepisy, no wiecie akcyza :) . Maszyny bo potrzebne są 2 kosztują ponad 12000zł i dystrybutor ze zbiornikiem 10000zł. Znajomy ma ponad 400ha i jemu to się opłaca. On mówił że wyprodukowanie 1Litra biopaliwa kosztuje 2.80, a ropka u nas jest po 3.20 ;) Na samym oleju pojedzie ale śmierdzi troche frytkami, on dokupuje składniki i dopiero po odpowiednim wymieszaniu można na tym spokojnie jeździć. To wszysto zakładała mu firma, on jest z tego zadowolony.

 

PS. Temat będzie dobry za 50lat jak braknie ropy :)

To wtedy wskazówki od dziadka na koniki i wio B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

co sądzicie o własnej produkcji paliwa biodiesla ? jakie są u was koszty urzadzenia do przetważania oleju ....

bo u nas w gospodarstwie zamierzamy produkowac biodiesla na własne potrzeby...

Interesowałem się tym, jest to rozwiązanie dla dużych gospodarstw tak pisał poprzednik 200-400 ha, koszt kilkadziesiąt tysięcy złotych, fakt rozpoczęcia produkcji trzeba zgłosić do wielu instytucji państwowych min : Ministertwo Finansów, Państwową Izbę Paliw, Urząd Kontroli Skarbowej itp., oczywiście będą kontrole co się dopatrzą a walą z górnej półki. Do tego najlepięj mieć ciągniki nowej generacji z fabrycznymi przystawkami do spalania biodisla, to wtedy tak.

Mam ochotę na rozmowę na forum o produkcji bioplaliwa ale w skali ogólnopolskiej. Ładne parę lat temu jak zaczynał się BUM na biopaliwa nasze rządy nie stworzyły właściwych przepisów regulujących produkcję ani systemu ulg akcyzowych zwiększających opłacalność produkcji , wszyscy to zrobili dookoła Czesi, Niemcy, Francuzi Irlandczycy nie wspomnę o USA. Wszyscy zarobili tylko nie my czego, odpowiedź wg mnie banalnie prosta najlepiej obywateli ogolić akcyzą, niż mordować się z pozwoleniami ,budowaniem fabryk poco kasa idzie za akcyzy na czysto, w UE linie produkcyjne już się zwróciły już przynoszą zyski, amy wysyłamy rzepak do nich niewiele zarabiając na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

U nas popularne jest kupowanie oleju jadalnego w dużych marketach. Jak się olej lekko przeterminuje to kierownik sklepu daje cynk rolnikowi, ten kupuje kilka palet i leje do zbiorników.

Nie wiem tylko jak teraz z ceną, ale przeterminowany zawsze był sporo taniej. Może warto popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ale olej jak jest przeterminowany to podobno szybko moze zjelczec,czy jakos tak i wtedy chyba moze uszkodzic silnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No w jeden dzień to on tak się nie przeterminuje ale teraz to już chyba jest nieopłacalne bo olej podrożał a ropa staniała kiedyś to wychodził o zeta taniej.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Co do opłacalności na dzień dzisiejszy to się nie wypowiadam, każdy może sprawdzić.

Kilka dni po terminie nie zmienia właściwości fizyko-chemicznych oleju, ale dyskwalifikuje go z obrotu w sklepach spożywczych, a to poprawia jego cenę. No bo co ma z nim zrobić jakiś Lidl czy Biedronka?

Jest jedno ale, jak jest zimno to gęstnieje i czystego lać nie można. W ciepłe dni normalnie jeżdżą na czystym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj