Patrick345

Ubijanie obornika

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

tak - jeśli już nie chesz kompostować to lepiej zostawić obornik w spokoju


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może nie w temacie ale mam kilkanaście bel siana 3 letniego prasowanego jak było wilgotne i jeden syf z tego jest teraz i chce to sprzatnąc, co z tym lepiej zrobić bo jak wrzuce na płyte to z płyty nic nie odcieka a potem to wszystko nawija się na wały, troche wywpoziłem i w bruzde wrzucałem i przeorywałem, więc lepiej od razu na poel czy wymieszać z gnojem i niech się pali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Dawniej jak nie mieliśmy płytu tylko na ziemie w taką dziure wywalaliśmy gnój to ubijaliśmy trktorem a dziś zetor z turem i na ppłycie podwalam go na 3 m i się w miare nie pali co jakiś czas go jeszcze gnojowicą poleje i git

 

 

Pozdro.........:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My nigdy nie ubijaliśy obornika nawet jak mielismy na ziemi. tera jak mam płyte to wyciąg na 2.5m podaje gnój od czasu do czasu sie rozrzuci na boki i jest git i sam sie ubija nie potrzebny ciątgnik ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja raz ubijałem ciągnikiem i jak sie zawiesiłem na pryźmie i nie mogłem zjechać to powiedziałem że już nigdy więcej ja nie ubijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioma    0

Witam. Proponuje zabieg kompostowania. Taki zabieg warto przeprowadzic biopreparatami i to juz na fermie - sciolka jest jalowa i nie ma problemow z pasozytami muchami bakteriami coli i innym paskudztwem,problemy oddechowe zwierzat to rzadkosc amoniak wiazany jest w kompostowanym oborniku w postaci azotu a nie ulatuje, kluje w oczy i zatyka oddech - na fermie i w okolicy nie smierdzi. Zwierzaki szybciej dobieraja i sa zdrowsze. To co trafia na pryzme jest juz prawie przerobione i nie ma potrzeby napowietrzac ani pryzmy ani mieszac w zbiornikach z gnojowica,taki biopreparat sam produkuje sobie tlen ktory jest mu potrzebny do rozkladu martwej materii organicznej i zamiast uwalniac dwutlenek wegla do atmosfery pozerajac po drodze tlen wiaze wegiel w masie organicznej, z resztkami antybiotykow tez sobie radzi znakomicie. Taki obornik zajmuje mniej miejsca i nie ma mowy o wschodach chwastow gdyz nasiona zostaja rozlozone. Obornik i gnojowica sa duzo lepszym nawozem( wiecej skladnikow) i nie smierdza przy wywozeniu a do tego rosliny nie musza czekac az to wszystko rozlozy sie w glebie tylko papu maja od razu pod nosem. W kazdym miejscu mniejsze koszty (co sie dzieje z plonami to nie bede uswiadamial). Jeden preparat a kilkanascie problemow z glowy. Sluze informacjami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

byłem na szkoleniu i tam też jeden gość zachwalał produkty na bazie mikroorganizmów. działają podobno na wszystko, smród w oborach rozwarstwiająca się gnojowica, muchy, grzybica u krów, komorki somatyczne i wszystkie inne choroby,poprawiaja strukturę gleby i jednym słowem działają na wszystko. wywołało to tylko smiech na sali .mam wiec nadzieje że nie jesteś z tej firmy i nie przeprowadzasz tu próby reklamy i sprzedazy tego produktu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioma    0

Nie przeprowadzam reklamy ale znam te srodki od ponad 2 lat i moze nie pomagaja na wszystko lecz smiech na sali to wielka przesada. Jesli nikt sie z nimi nie stykal wczesniej to po co obsmiewac - chyba wlasna niewiedze. Pradu elektrycznego tez kiedys nie bylo a teraz nie ma dziedziny gdzie nie jest stosowany. Szukamy daleko w kosmosie a nie znamy naszej natury pod stopami. Poszperajcie na necie. Te preparaty o ktorych mowie sa jeszcze nowszej generacji i nie byly jeszcze prezentowane w Polsce ale juz niedlugo beda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
byłem na szkoleniu i tam też jeden gość zachwalał produkty na bazie mikroorganizmów. działają podobno na wszystko, smród w oborach rozwarstwiająca się gnojowica, muchy, grzybica u krów, komorki somatyczne i wszystkie inne choroby,poprawiaja strukturę gleby i jednym słowem działają na wszystko. wywołało to tylko smiech na sali .mam wiec nadzieje że nie jesteś z tej firmy i nie przeprowadzasz tu próby reklamy i sprzedazy tego produktu :)

nie stosowałeś to możesz nie wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Nie przeprowadzam reklamy ale znam te srodki od ponad 2 lat i moze nie pomagaja na wszystko lecz smiech na sali to wielka przesada. Jesli nikt sie z nimi nie stykal wczesniej to po co obsmiewac - chyba wlasna niewiedze. Pradu elektrycznego tez kiedys nie bylo a teraz nie ma dziedziny gdzie nie jest stosowany. Szukamy daleko w kosmosie a nie znamy naszej natury pod stopami. Poszperajcie na necie. Te preparaty o ktorych mowie sa jeszcze nowszej generacji i nie byly jeszcze prezentowane w Polsce ale juz niedlugo beda. Pozdrawiam

 

To co piszesz jest bardzo piękne, ale jakie są koszty tego preparatu, jakie są potwierdzenia (badania) na działenie tych środków i najważniejsze gdzie je można kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja co jakis czas wjade na obornik zetorkiem i sie ladnie ugniecie...Moj sasiad doslownie co tydzien przewraca gnoj cyklopek az czlowieka szlak trafia bo smierdzi na cala wioske...nie mowie jak sie wywozi na pole czy cos, ale to juz jest szczyt!! smierdzi caly czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...taki biopreparat sam produkuje sobie tlen ktory jest mu potrzebny do rozkladu martwej materii organicznej...

Jak byś był tak miły i mi wytłumaczył skąd się ten tlen bierze. Moja wiedza z zakresu mikrobiologii w żaden sposób nie umożliwia mi wytłumaczenie tego zjawiska.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioma    0

Ja sprowadzam go prosto ze Szwajcarii od producenta. W Europie jest zarejestrowany od kilku lat w Szwajcarii rowniez na liscie preparatow do produkcji ekologicznej. W Polsce i innych krajach UE sa w trakcie rejestracji do dopuszczenia do obrotu ale kazdy na swoje potrzeby moze je spokojnie sprowadzic(sprawdzone w GUC i MRiRW). Sprzedaja duzo do Kanady i Ameryki Srodkowej i Poludniowej. Bylem u nich w fabryce w ubieglym roku i mam sporo materialow troche sobie pezetlumaczylem i caly czas uzupelniam sobie o cos nowego. To bardzo rozwojowe

Koszty sa zalezne od rodzaju hodowli sa 4 rozne preparaty drob trzada krowy konie.Jesli ktos reflektuje to moge Wam cos powysylac ale wylacznie na mail.Nie bede tu kogos reklamowal ani przepisywal gotowych materialow. Mysle ze za rok moze wczesniej beda tu mieli przedstawiciela i strone na necie po Polsku. Ja nie czekalem wiec sobie ulatwilem juz zycie. Badania labolatoryjne byly prowadzone w wielu krajach i to z roznymi ich preparatami, czesc z nich jest na necie inne dostaje w dokumentacji. W Polsce nie badali ale to dziala niezaleznie od szerokosci geograficznej, maja juz duzo odbiorcow. Ostatnio prowadza rozmowy z Rosja i Ukraina. Pozdrawiam

 

 

@chłop z mazur

To jest 21 stron w PDF w dodatku po francusku. Nie jestem mikrobiologiem i nie mam zamiaru komus cos blednie wytlumaczyc podaj mi net to Ci dosle.

nie cytujemy poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a powiedzcie, bo mój dziadek twierdzi że niepowinno sie wysoko układac obornika gdyż sie pali.'

Jest to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Prawda, prawda, ale to raczej zjawisko dobre w skutkach i nie masz się czym przejmować. Ale dosłownie nie pali się ogniem. :lol: tylko utlenia, powstają inne związki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie nie zauważyłem takiego zjawiska, a na wiosnę to na płycie obornikowej wysokość sięga ok 4 m (wysokość ścian betonowych to 1,2m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqrydz    2

ludzie weźcie sie ogarnijcie!!!! kto was nauczył takich praktyk??? skąd takie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Życie?? Wywal na pryzmę bez ubijania to potem nie widomo co rozwozisz i co to jeszcze warte. Musi być ugnieciony.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obornik nie ujeżdżony przepala się przez co jest go mniej ale za to jest bardziej wartościowy, ponieważ słoma zawarta w nim już się rozłożyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj