blazej3512

Rębak Dwuwałowy

Polecane posty

blazej3512    0

Witam

Czy ktoś z was interesował się budową, zbudował, bądź ma jakieś materiały dotyczące budowy rębaka dwuwałowego (filmik)?

Chciałbym zbudować taki rębak bo mam trochę gałęzi a to chyba najlepsza opcja

Z góry dziękuję za pomoc.

Landfarmer    3581

Rębak walcowy chyba najlepiej sprawdza się przy rąbaniu nieco grubszego drewna tak do 12 cm ale mniejsza z tym od razu rób sobie sprzęgło na wom albo przekaźnik ze sprzęgłem bo w tego typu rębaku bardzo cierpi skrzynia biegów ciągnika

Szef wszystkich szefów  ;)

SipmaZ224    78

Sam chce coś takiego zbudować z tym że nie mam pomysłu na noże jak i ich osadzenie na wałach. Wały będą z tłoczysk siłownika, koła zębate ze skrzyni biegów c360. Nie wiem jeszcze skąd wziąć wałek z frezem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rubtiler
      Rubtiler - bezpośredni producent bezpiecznych nawierzchni gumowych
      Dzięki innowacyjnej linii produkcyjnej wytwarzamy najczystszy granulat gumowy na rynku, a następnie wysokiej jakości, gumowe nawierzchnie i elementy aranżacyjne przestrzeni sportowej i rekreacyjnej. Rubtiler jest marką w 100% przyjazną środowisku. Produkty powstają w oparciu o pełen recykling zużytych opon i nadają się do ponownego przetworzenia.
      ZERO WASTE TO POLITYKA, KTÓRĄ WDRAŻAMY W TROSCE O ŚRODOWISKO!
      Oferta Rubtiler to:
      bezpieczne nawierzchnie gumowe puzzle i kwadrat do siłowni i klubów fitness;
      płyty z granulatu gumowego Rubtiler i nawierzchnie wylewne o krytycznej wysokości upadku HIC do 3,1 m na place zabaw,
      kule i kubiki do przestrzeni treningowej dla dorosłych i rekreacyjnej dla dzieci;
      produkty gumowe oraz maty gładkie i ze sztuczną trawą na taras i do ogrodu;
      maty gumowe puzzle i kwadrat do domowych siłowni, garażu i warstatu;
      elementy małej architektury do ekologicznej strefy wypoczynkowej w ogrodzie, siłowni lub w biurze.

Jesteśmy dumni, że dokładamy liczne cegiełki do ratowania naszej planety i dajemy taką szansę naszym klientom!

Zapraszamy do kontaktu:
      VINDEREN – Zakład Produkcyjny w Sławnie
      Ul. Leśna 4, 26-332 Sławno
      katalog@rubtiler.com
      www.shop.rubtiler.com
      www.rubtiler.com

• Przez SebastianWlizlo
      Witam,
      Przymierzam się do budowy podbieracza płachtowego ale niestety nie wiem jak przymocować palce. Wiem jak taki podbieracz wygląda na "zewnątrz" ale nie wiem jak listwy z palcami są przymocowane od "wewnętrznej" strony.
      Ktoś użytkuję taki podbieracz i może napisać kilka słów o jego użytkowaniu?
      Pozdrawiam
    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez petes
      Witam. Są już tematy na o aplikatorach ale tam wszyscy piszą jakie mają i gdzie kupić a ja chciał bym aby mój temat był o tym jak takie coś samemu zrobić.
      Więc do rzeczy mam prasę rolującą Krone KR160+ Ursus 1014. Sezon na kiszonki w prawdzie powinien już trwać ale jak widać pogoda nas nie rozpieszcza. I teraz moje pytanie jak coś takiego zrobić mam pomysły co do tego jak to wykonać ale liczę jeszcze z waszej strony na rady.
      Chce wykonać ten aplikator z opryskiwacza plecakowego Kwazar (jest on 12L) moim zdaniem ta pojemność wystarcza ponieważ wodę zawsze można zabrać na pole w jakiś baniakach 5L a więcej niż 30szt bel dziennie nie będę robił ponieważ mam owijarkę stacjonarną a do roboty jestem sam a i łąk tez nie jest za dużo 15ha. Myślałem aby baniak z kwazara umieścić w kabinie dać nowy wężyk który by miał zawór kulowy który byłby przymocowany w kabinie a następnie wężyk pociągnięty do prasy na której była by przymocowana belka i teraz pytanie.Dysze od opryskiwacza (ciągnikowego) pewnie się nie nadają ponieważ za niskie ciśnienie występuje w tym że opryskiwaczu. Może założyć 3 dysze albo 4 takie od kwazara?? Lecz ten pomysł moim zdaniem chyba jest niewypałem ponieważ one mają za małą wydajność chyba i robią taką mgiełkę którą może znosić wiatr.
      Jakie sa wasze pomysły?? A gdyby tak założyć przed ciągnikiem taką belkę żeby pryskała pokos??
      Pryskał bym sano labacsil więc na 1 tone przypada od 1 do 2 litrów wody.
      Co do kupna nowego aplikatora to odpada ponieważ mam zastój w finansach.

Mam nadzieje ze moderatorzy się nie pogniewają za nowy temat.
      Pozdrawiam
    • Przez Jacek6804
      Witam, dla jasności, jestem Jacek, średnio mnie interesuje rolnictwo ciągniki itp, ale interesuje mnie mechanika itp, a z mojego konta pozwalam korzystać mojemu bratu Pawłowi którego jarają ciągniki, oranie itp:D)
      posiadamy farmtraca 665 DT 
      dane techniczne:
      Moc znamionowa
      43 kW (58,5 KM)przy 2200 obr/min
      Max.moment obrotowy
      230 Nm przy 1200 obr/min
      SILNIK
      Typ
      Typ F3.344B
      Ilość cyl./poj.skokowa,cm3
      3 /3443
      System chłodzenia
      Cieczą
      Filtr powietrza
      Suchy, dwustopniowy

I te 58KM to trochę za mało do tego ciągnika:/

Przyszedł pomysł uturbienia tego silnika,mechanicznie dam sobie radę (ostatnio uturbiłem koledze golfa 2 vr6 na 350KM 500Nm ale potrzebował bym od was trochę wiedzy technicznej  nie wiem jaki jest stopień spręzania w tym silniku, posiada ktos może takie informacje? Ile można dmuchnąć bezpiecznie?

Turbo udało mi się zdobyć za całe 100zł z volvo v40 1,9 TD, podejrzewam że będzie za małe? Chociaż ciągnik ma niby wiekszą pojemność ale kręci o połowe mniej obrotów... Ale chciał bym je założyć i chociaż zrobić testy, całe te uturbienie będzie takim testem czy się da, bedzie działać, itp. Mechanicznie dużo roboty nie ma, a koszta są naprawdę niskie, narazie chce założyć bez IC i chłodnicy oleju, jeśli by się okazało że ładnie pracuje wtedy by wpadły chłodniczki

Jeszcze pytanie odnoście paliwa, czy da się podniesc dawkę paliwa w tym ciągniku? jaka w nim jest pompa? 

Tu jeszcze dane technicze auto z którego mam turbo:

Produkowany od 1995 do 1999 roku Pojemność skokowa 1870 cm3 Pokaż ranking Typ silnika diesel Moc silnika 90 KM przy 4250 obr/min Pokaż ranking Maksymalny moment obrotowy 176 Nm przy 2250 obr/min Pokaż ranking Montaż silnika z przodu, poprzecznie Doładowanie turbosprężarkowe Umiejscowienie wałka rozrządu SOHC (OHC) Liczba cylindrów 4 Układ cylindrów rzędowy Liczba zaworów 8 Stopień sprężania 20,5 : 1 : 1 Pojemność zbiornika paliwa 60 l

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj