Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kolo19    1

Witam, mam pytanie jaką odmianę ziemniaka polecacie do mycia?? Chodzi o to żeby skórka była gładka i żeby były w miare wyrównane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Wszystko się nadaje, tylko jaki będzie efekt końcowy, Jelly ma lekką siatkę ale ujdzie, jak przepolerujesz to będzie jeszcze lepiej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Pytam bo nie siedze w jadalnyh. Jakie paramatry musi miec ziemniak na mycie jakie na szczotkowanie a jakie na pakowanie? Siedze bardziej w przemyslowych ale z niewiadomych przyczyn zasadzilem 2.5 ha jelly i teraz mysle co z tym zrobic odrazu dodam ze nie mysle o workowaniu i drobnej sprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Jelly od biedy nadaje się na frytki tzn w takim roku jak ten, na igrit ktoś już szukał tej odmiany więc pewnie pogonisz ją luzem bez problemu. Jedynym problemem zarówno dla frytek jak i mycia mogą być obicia nie wiem czym ryjesz ani jaki masz rozładunek.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Kopie wuhlmaus racer 4000 a on delikatnie traktuje ziemniaka. Na naczepe tez zaladuje bez problemu. Mam tez wlasne auto takze idzie sie dogadac. Jaką cene mozna wolac za towar luzem we wlaściwym kalibrze? I jaki jest pozadany kaliber w takim handlu? 

Ps dzieki za odpowiedz

 

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Im większe tym lepiej, idealnie 80+  ale to raczej nie możliwe do spełnienia bo ładuje się wszystko bez sortowania które zwiększyłoby obicia. 80 groszy można uzyskać bez problemu.

Z innej beczki, wczoraj na dniach ziemniaka w Boninie dr Nowacki mówił że SPZ zaproponowało ministerstwu wprowadzenie zakazu używania własnego nieprzebadanego materiału sadzeniakowego. Jeżeli pisowcy to klepną to w pierwszym roku obowiązywania nowej ustawy piorin odstrzeli pewnie połowę plantatorów szczególnie tych małych.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak dla mnie to nierealne bo kto na pis bedzie glosowal jak beda gnębić chlopa?

 

A od jakiego kalibrazu zaczyna sie handlowy plon? 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
5 godzin temu, mikad napisał:

Im większe tym lepiej, idealnie 80+  ale to raczej nie możliwe do spełnienia bo ładuje się wszystko bez sortowania które zwiększyłoby obicia. 80 groszy można uzyskać bez problemu.

Z innej beczki, wczoraj na dniach ziemniaka w Boninie dr Nowacki mówił że SPZ zaproponowało ministerstwu wprowadzenie zakazu używania własnego nieprzebadanego materiału sadzeniakowego. Jeżeli pisowcy to klepną to w pierwszym roku obowiązywania nowej ustawy piorin odstrzeli pewnie połowę plantatorów szczególnie tych małych.

Pan Wojciech? To ten ktory chce wprowadzenia jednostek siewnych w ziemniaku?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@pala92 Akurat pis ma to w doopie, na razie doją równo wszystkich gdzieś trzeba kasę na kler i patolę zorganizować więc jedna grupa społeczna w tą czy w tą nie robi im różnicy.

Plon handlowy taki na jaki umówisz się z kupującym.

@przemol87 Tak. Na jednostkę siewną raczej nie zgodzi się lobby hodowlane które lepiej zarabia na tonażu, nie wiem jak teraz ale kiedyś mc cain chyba rozliczał producentów kwotowo na ha a nie od masy sadzeniaków.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ten pan dr jest nadal wice.prezesem SPZ?  Tez bylem na wykladzie prowadzonym przez pana Nowackiego i podzielam zdanie @pala92


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj