Skocz do zawartości
Miszka123

Wał posiewny za siewnikiem ( Poznaniak ) ? Zda egzamin ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miszka123    5

Witam z takim zapytaniem do was czy da się zrobić i czy by zdało egzamin wał posiewny za siewnikiem ( Poznaniak ) ? 
bo tak się zastanawiałem  i nie wiem  sam   czekam na wasze odpowiedzi z góry dziękuję 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko sie da ;) a czy zda egzamin to sam przeanalizuj ;) jak doleje po siewie na wal to moze sie skorupa zrobic ale znowu jesli bedzie sucho to wilgoc troche przytrzyma ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz222    2369

Niepotrzebne pójście w koszta i komplikowanie spraw prostych. Pazury wystarczą w zupełności za takim siewnikiem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jestem tego samego zdanie ;)

jahooo    289

Normalnie poznaniak tego nie wytrzyma, ale jakby coś przerobić, to może ? Ale dla mnie same pazurki wystarczą. Problemem poznaniaka jest nierównomierny wysiew (głębokość i rozstaw rzędów), redlice często pływają na boki. W przypadku nierównej głębokości siewu żaden wał nie pomoże.

lukasz222    2369

I będziesz jeździł specjalnie kolejną rundę po polu, palił niepotrzebnie ON i ugniatał glebę? Dorób albo kup pazury do tego poznaniaka i nie kombinuj, skoro nie ma takiej potrzeby. Dwa płaskowniki, profil na szerokość siewnika, trochę łańcucha i pazury z uchwytami i jest oryginał. Wał możesz puszczać przed siewnikiem, a nie za.

Marcelix    52

U nas mamy słabe ziemie i każdy po siewie wałuje, a zwłaszcza w takich okolicznościach jak teraz że mamy suchą wiosnę. Stosuje się wały posiewne.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

jahooo    289

Jeśli zamiast kultywatora zastosujesz agregat, który odpowiednio przygotuje i zagęści ziemię do siewu, to wałowanie po siewie nie jest konieczne. Wystarczą same pazurki za siewnikiem. Ważne jest podsiąkanie od spodu, z do tego potrzebna jest właściwa struktura gleby. Samo wałowanie niewiele da, jeśli gleba pod spodem jest nadmiernie luźna. Pomyśl nad wałem campbel-a przed ciągnikiem z przodu. Zagęści odpowiednio glebę na głębokości około 10cm, aby woda mogła podsiąkać wyżej.

Dobrze kombinujesz z tym wałowaniem, ale można to też osiągnąć w inny i lepszy sposób.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez crew19877
      witam, posiadam c328 z przednim turem, do obslugi mam dzwignie na blotniku. Chce zamontowoac z tylu wyjscie na szybkozlacze pod przyczepe sanoka. Zamieszcze kilka zdjec moze ma ktos jakis pomysl jak to zrobic u mnie. 
      czy musze kupic takie cos https://www.olx.pl/oferta/rozdzielacz-kkipra-c-330-ursus-CID757-ID31BpF.html#4d8dc4309f

• Przez Mateusz0188
      Cześć, chcialbym spuscic olej hydrauliczny z przyczepy wywrotki i belarki, jak to zrobić? 
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez zetorlublin7341
      Witam panów i panie, produkuje aktualnie maszynę do okrywania folia perforowana ziemniaczków wczesnych i mam problem gdyż potrzebuje zrobić napęd do zwijania jej z zagonów, myślałem nad patentem od won skrzynia biegów i przeniesienie napędu na zwinkę ale chyba za bardzo skomplikowane myślałem też nad hydromotorem ich ceny są ostatnio fajne mam na oku nawet danfosa za 200zl z tym że tak jaka wydajność mniej więcej jak zredukować mu obroty , podobno wystarczy tylko dokupić zawór z pokrętłem, proszę o pomoc tych co wmiare się znają czy taki patent pozwoli mi na pracę zwijacza do foli na różnych obrotach? I jeszcze jedno co potrzeba nie w traktorze do takiego silnika olejowego jakie przeróbki w instalacji w traktorze c 330, byłbym wdzięczny za wszelkia pomoc i rady